Antwort Jak používat švédskou utěrku? Weitere Antworten – Jak se používá Švédská utěrka

Jak používat švédskou utěrku?
Utěrku lze používat jak za sucha, tak i za mokra. Při používání nehrozí poškození čištěných povrchů. Další předností této kvalitní utěrky je to, že nepouští vlákna, vyznačuje se vysokou savostí tekutin a výborně absorbuje nečistoty.Doporučujeme prát při maximální teplotě 60 °C bez použití aviváže. Aviváž může slepit jednotlivá očka textilie, a tím poškodit její jedinečné vlastnosti, především savost. Švédské utěrky lze žehlit pouze při nízké až střední teplotě, ideálně do 150 °C. Sušit je můžete i v bubnové sušičce, pouze při nízké teplotě.Používejte studenou vodu. Přidejte několik kapek jemného mýdla, které neobsahuje bělidla a změkčovadla. Nechte hadřík v mýdle několik minut namočený a poté jej vyperte ve studené vodě.

Jak prát Susici Rucnik : Zvolte prací program na jemné prádlo nebo syntetiku. Použijte speciální tekutý prací prostředek určený na mikrovláknové utěrky, pokud nemáte, doporučujeme prací přípravek určený na funkční prádlo. Nepoužívejte mýdlo, prací prášek ani aviváž. Tyto prostředky mohou mikrovlákno zanášet a výrazně tak zhoršit savost utěrek.

Co na špinavé utěrky

Špinavé či zašlé utěrky vyvaříte tak, že přivedete k varu vodu ve velkém hrnci. Do vřící vody nastrouháte mýdlo na praní, přidáte utěrky a necháte hodinu mírně vařit. Po vytažení budou utěrky čisté a voňavé.

Co je švédská utěrka : Švédské utěrky jsou vyrobeny ze speciální tkaniny Crystal, která se skládá z 80% polyesteru a 20% polyamidu. Jedinečné složení je velice příjemné na dotek, má vysokou absorpční schopnost a rychle schne. Hebká tkanina s pevným lemem splňuje nejvyšší kritéria pro výběr utěrek.

Jak často prát: Utěrky. Stejně jako vlhké ručníky i utěrky jsou časovanou bombou a hrozbou pro naše zdraví. Optimální doba pro výměnu se pohybuje v rozmezí tří až pěti dnů v případě, že je utěrka použita pouze na dosušení umytého nádobí.

Pokud máte čistě bílé bavlněné utěrky, můžete je prát až na 90°C. Ovšem pro běžnou údržbu zcela postačí program na 60°C, zejména pro barevné utěrky. Sušte je na přímém slunci nebo v sušičce, žehlení je jen na vašem rozhodnutí. Rozlučte se včas.

Jak prát povlečení z Mikroplyše

Povlečení z mikroplyše perte při maximální teplotě 40 °C a nedávejte jej do sušičky.Mikrovláknové utěrky a ručníky se můžou prát ručně i bez obav v automatické pračce. Ruční praní mikrovláknové utěrky v teplé vodě je ideální a nejjednodušší metoda. Vždy je dobré prát mikrovlákno v pračce samostatně.Nejvhodnější bývá program bavlna na 40 oC. Frekvence praní ručníků záleží na tom, jak často ručník používáte. Obvyklá doba pro výměnu ručníků je 1 týden, ale pokud používáte ručník několikrát denně, doporučujeme je vyměnit každé 2 až 3 dny. A pak samozřejmě nemáte potřebu ručník prát ani na 60 oC, natož na 90 oC.

Poměrně častá je otázka, jak se pere rychleschnoucí ručník nebo plážová osuška. Jediné omezení je v teplotě praní. Ta by měla být u rychleschnoucích materiálů maximálně 40 °C.

Jak vyvařit špinavé utěrky : Špinavé či zašlé utěrky vyvaříte tak, že přivedete k varu vodu ve velkém hrnci. Do vřící vody nastrouháte mýdlo na praní, přidáte utěrky a necháte hodinu mírně vařit. Po vytažení budou utěrky čisté a voňavé.

Jak namáčet utěrky : Jedlá soda – do lavoru napustíme teplou vodu, přidáme 3-4 lžíce jedné sody, lžíci soli a trochu tekutého mýdla – promícháme, ponoříme utěrky a necháme působit (maximálně půl až tři čtvrtě hodiny), pak opět vypereme klasicky v pračce. Jar – přímo na skvrnu aplikujeme jar, promneme v ruce a necháme působit.

V čem prát utěrky

Bílé utěrky lze prát i na 95 °C (většinou není ani potřeba). Barevné perte na 40–60 °C. Vždy si ale prohlédněte štítek, který vás o péči přesně informuje. K vyprání stačí běžný prací prostředek.

Na znečištěné utěrky nastříkejte HG Čistič skvrn ve spreji extra silný (koupit v e-shopu), poté namočte do teplé vody a přidejte Savo Bez chloru Universal prací prášek na barevné a bílé prádlo (koupit v e-shopu). Nechte působit alespoň 2 hodiny, ale můžete nechat odmočit klidně i přes noc.Tvrdost ručníků může způsobovat i tvrdá voda. Pokud už máte ručníky zatvrdlé, namočte je přes noc v teplém 30% roztoku kyseliny citronové a pak vyperte obvyklým způsobem. Jako prevenci proti vodnímu kameni do praní přidávejte jedlou sodu a místo aviváže ocet. Soda navíc pomáhá udržet bělost prádla.

Jaký je rozdíl mezi mikrovláknem a Mikroplyšem : Mikroplyš má vyšší chlup, díky čemuž je hebké a nadýchané. Mikroflanel má kratší chlup a je velice jemný na dotyk. To jsou jediné a zásadní rozdíly těchto materiálů.