Antwort Jak používat masážní prstýnek? Weitere Antworten – Jak používat masážní prsten

Jak používat masážní prstýnek?
Použití prstenu:

Proto je vhodné prsten používat alespoň jednou denně po dobu 5–10 minut. Je rovněž výborným společníkem při meditaci nebo józe. Masážní prsten nasadíte na prst a jemnými pohyby ho pomalu posouvejte nahoru a dolů několikrát denně. Není však vhodné nosit akupresurní prsten nepřetržitě po celý den!Face roller se používá ideálně každý večer po dobu několika minut. Nateklé oční okolí je samozřejmě příjemné masírovat i ráno. Masáž válečkem je velmi jemná a příjemná a samozřejmě se s ním nemusíte omezovat pouze na oblast obličeje, ale použít jej například i na ruce, záda nebo nohy, kde jemně podpoří odtok lymfy.KONTRAINDIKACE (KDY KLASICKOU MASÁŽ NEPROVÁDÍME)

při horečnatém, akutním zánětlivém a infekčním onemocnění a při podezření na ně na kůži postižené chorobným zánětem hnisavým nebo plísňovým. v místech čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže. v místech křečových žil (varixů) a bércových vředů a u zánětů žil.

Co nedělat před masáží : Před masáží

Přijďte s dostatečným časovým předstihem, ale nespěchejte. Vaše psychika tak bude klidnější a tělo lépe připravené. Na masáž nechoďte s plným žaludkem, doporučuje se alespoň hodinu před masáží nejíst. Nepijte alkoholické nápoje a neužívejte omamné látky.

Na co je dobrý Roller

Pěnový válec roller je sportovní automasážní pomůcka a používá se tak, že si na něj jednoduše lehnete a válíte se po místě, které potřebujete uvolnit nebo prohřát. Zaměřit se můžete na dolní i horní končetiny, záda, krk, nebo hrudník. Roller se dá použít prakticky na cokoliv.

Jak se používá Roller : Jak používat pěnový válec

  1. Válcování provádějte ideálně po zahřátí svalů.
  2. Válec si položte pod záda nebo jinou svalovou partii.
  3. Intenzitu masáže zvýšíte, když budete vahou vlastního těla na válec tlačit.
  4. Vyhněte se zraněným místům a otevřeným ranám na těle.
  5. Masírovaný sval by měl být natažený/napnutý.

Po masáží se vyhněte fyzické námaze a cvičení. Myslete na to, že vaše svaly jsou uvolněné, proto by prudký pohyb mohl způsobit zatuhnutí (v horších případech i zablokování páteře, buďte na sebe opatrní a dopřejte si odpočinek). I po masáži byste měli dostatečně pít.

Po masáži si dopřejte lehký a vyvážený pokrm. Vyvarujte se těžkých a mastných jídel, protože odpočatému organismu mohou způsobit nepohodlí. Raději si dejte malé, ale kvalitní jídlo, nejlépe něco teplého. Víte, že váš organismus je po masáži zahřát, proto by bylo šokující poskytnout mu ledovou zmrzlinu.

Jak správně používat Roller

Válcování provádějte ideálně po zahřátí svalů.

Stačí pár minut na veslovacím či jiném trenažéru nebo po tréninku, kdy vaše svaly ještě nevychladly. Válec si položte pod záda nebo jinou svalovou partii. Pak se na něj položte a rolujte několik centimetrů nahoru a dolů.Při masáži provádíme velmi pomalé, ale plynulé pohyby po směru svalových vláken, kolmo na jejich průběh a pod různými úhly. Pokud tuto masáž budete provádět pravidelně, předejdete tak přetížení lýtkového svalu, prevenci plochonozí a prevenci vzniku patních ostruh, vbočeného palce, kladívkových prstů apod.Pomáhá redukovat otoky, zlepšuje cirkulaci krve, rozproudí lymfu a pomáhá kosmetickým krémům nebo sérům pronikat hlouběji do pleti. Větší váleček je určen k použití na tváře, čelo a krk. Menším kamenem se masírují hůře dostupná místa a menší plochy – oblast kolem očí, víčka, nos a ústa.

Rolování stehenních svalů

Válcování bicepsového svalu stehna – sedněte si na taneční podložku/rohož a umístěte válec pod zadní stranu stehna, opačnou nohu nechte pokrčenou. Zvedněte ruce a provádějte pomalé pohyby tam a zpět, krátce se zastavte na nejbolestivějších místech a jemně je přitiskněte k povrchu zařízení.

Co Nedelat před masáži : Co učinit před masáží:

Je nanejvýš vhodné hodinu až dvě před masáží vynechat vydatné jídlo. Určitě však doporučuji pít vodu nebo bylinné čaje podle vlastní potřeby. Z nedostatku tekutin by vás při masáži mohla rozbolet hlava, což by snížilo její blahodárný účinek.

Kdy nechodit na masáž : KONTRAINDIKACE (KDY KLASICKOU MASÁŽ NEPROVÁDÍME)

při horečnatém, akutním zánětlivém a infekčním onemocnění a při podezření na ně na kůži postižené chorobným zánětem hnisavým nebo plísňovým. v místech čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže. v místech křečových žil (varixů) a bércových vředů a u zánětů žil.

Co nedělat před masáži

Před masáží je vhodné odložit veškeré šperky, prsteny, řetízky a dlouhé vlasy sepnout sponou nebo gumičkou. Nechoďte na masáž, pokud trpíte zánětlivým onemocněním, dokonce i nachlazením. Při masáži dochází k silnému prokrvení orgánů a začínající nemoc se tím může výrazně urychlit.

Pokud chci měkké tkáně a fascie uvolnit, tlak je disto-proximálně a když se vracím zpět na válec netlačím. Pokud chci použít protirestrikční techniku, tak je vyvíjen velký tlak disto-proximálně s malým až minimálním pohybem směrem do středu těla (ideální na plantu).Zkrátka, tam, kde cítíte ztuhlost, přidejte pohyb anebo se místa dotkněte (ideálně ho prololujte míčkem nebo válcem) místo se jím krásně uvolní a fascie jsou opět v pořádku.

Jak často používat Gua sha : Gua sha skvěle doplní vaši kosmetickou rutinu

Stačí, když každý den věnujete 5–10 minut masáži obličeje.