Antwort Jak používat CO2 v akváriu? Weitere Antworten – Jak dodat CO2 do akvária

Jak používat CO2 v akváriu?
Pokud pěstujete akvarijní rostliny, zřejmě jste již poznali markantní rozdíl v růstu s dodáváním CO2 do akvária. Dodávání není žádná velká alchymie. Stačí si pořídit CO2 set spolu s příslušenstvím. Určitě je vhodné použít noční vypínání, jelikož v noci fotosyntéza neprobíhá.2 litrová láhev vydrží pro 100 litrové akvárium bez problémů několik měsíců i při opravdu silném přihnojování.Při instalaci dbejte vždy na to, aby lahev byla ve vertikální pozici, a to z toho důvodu, že CO2 je zkapalněné a uniká z lahve na principu odpařování. Regulátorl: Je zařízení, které snižuje výstupní tlak z lahve na pracovní tlak pro dávkování CO2, což je cca. 1-2 bary.

Kdy zapnout CO2 : Kdy dávkovat CO2 do akvária

  1. CO2 do akvária nedávkujeme stále, doba dávkování je závislá na době svícení v akváriu.
  2. Po zapnutí světel (kdy mají rostliny největší “hlad”) tedy již bude ve vodě odpovídající koncentrace CO2 a naopak po vypnutí světel už bude CO2 převážně spotřebované a ryby budou spokojené.

Jak nasytit vodu CO2

Pro praxi stačí pamatovat, že 1 1 CO2 váží zhruba 2 g. Tři objemy kysličníku uhličitého odpovídají tedy asi 6 g CO₂ v 1 1. Aby voda o teplotě 19 °C absorbo- vala toto množství CO2, musí se použít při sycení vyššího tlaku než 3,8 atm.

Kam umistit CO2 difuzor : Difuzor doporučujeme umístit co nejblíže ke dnu akvária. Těsně nad úroveň, písku rostlin a podobně. Tento skleněný komponent nám hlídá správnou hladinu oxidu uhličitého v akváriu. Pokud je zbarvený do zelena znamená to, že CO2 je v akváriu optimální množství.

Kulatá akvária jsou nevhodná

Pokud akvárium teprve pořizujete, rovnou zapomeňte na ta kulatá. Mohou sice vypadat hezky a zdát se nenáročná na údržbu, opak je ale pravdou. Špatně se čistí, vhodná jsou například pro aranže vodních rostlinek.

Jak řasy odstraníte

  1. Pořiďte si magnetickou stěrku.
  2. Vemte si na pomoc škrabku.
  3. Odstraňujte řasy ručně, dokud nepřestanou růst.
  4. Vláknité řasy nejlépe odstraníte namotáváním na špejli.
  5. Vyčistěte filtr i celé akvárium.
  6. Dobrým pomocníkem v obji proti řasám je tekutý uhlík.
  7. Oxid uhličitý do akvária můžete dodávat i z lahve.

Kolik hodin denně svítit v akváriu

Nejlépe 7-10 hodin denně. Někteří akvaristé mají světlo 5 hodin zapnuté, 2 hodiny vypnuté a opět 5 hodin zapnuté. Světlo by mělo být zapnuto mezi 8-10 hodinami denně. Pokud budete svítit 4 hodiny a méně, rostliny už to nebudou akceptovat.Doporučujeme zhruba jednou za dva až tři měsíce – záleží na osádce akvária.Sečteno a podtrženo, sycená voda zdraví neškodí. Voda s bublinkami je stejně cenný zdroj H2O, jako její nesycená verze. A i když obyčejnou neperlivou vodu byste měli pít také, neexistuje důvod proč si odříkat velkou sklenici osvěžující vody s bublinkami. Připíjíme na zdraví.

Šikovným řešením je pak použití černé folie jako pozadí akvária. K zadnímu sklu pak umístíme filtr a před něj naaranžujeme tmavý kořen nebo břidlici. Tyto přírodní dekorace při pohledu na akvárium splynou a vytvoří pro oko jednolitou plochu.

Kolik stojí naplnění CO2 : Plnění tlakových nádob oxidem uhličitým CO2

Soda bombička 425g CO2 100 Kč
1-2kg CO2 180 Kč
3-4kg CO2 230 Kč
5kg CO2 320 Kč
6kg CO2 320 Kč

Proč se ryby drží u hladiny : Pokud je v akváriu málo kyslíku, ryby vzduchování vyžadují. Množství kyslíku ve vodě se snižuje se stoupáním teploty, tedy především v létě. Že se ryby dusí, poznáte snadno – plavou blízko u hladiny a lapají po dechu.

Jak dlouho má být Odstata voda pro rybu

To záleží na tom, kolik máte času. Pokud jste v časovém presu, postačí hodina. Nejideálnější však je, když si při jedné výměně nalijete do nějaké nádoby nebo do kýble vodu na výměnu další. Odstátí vody přináší také tu výhodu, že teplota vody se vyrovná s teplotou místnosti.

Tři nejčastěji používaní živočichové jsou:

  • krevetka Caridina japonica. Efektivně likviduje všechny druhy řas kromě řasy na skle a sinice.
  • Otocinclus. Tato rybka pojídá přisedlé řasy na sklech akvária a povrchu listů.
  • Parmička černopruhá (Crossocheilus siamensis)
  • Černá štětičková řasa.

Odstraňujte řasu ručně, dokud nepřestane růst. Dále zajistěte dostatečnou cirkulaci vody. Někdy pomohou také krevetky, které tuto řasu občas konzumují. Odstranění řasy je možné pomocí pravidelného používání Tekutého uhlíku (Flourish Excel).

Kolik vody menit v akváriu : Jak často měnit vodu v akváriu se odvíjí od několika aspektů. První aspekt je velikost akvária. U malých akvárií je potřeba měnit vodu častěji, ideálně každých 7 – 14 dní (cca třetinu vody). Druhým aspektem je množství ryb a krmení kdy platí "čím víc ryb a víc krmení, tím častěji měnit vodu".