Antwort Jak použít žlučové mýdlo? Weitere Antworten – Jak prát se Žlučovým mýdlem
Skvrny ošetřete žlučovým mýdlem co nejdříve, zvýšíte tím pravděpodobnost dokonalého odstranění skvrn. U silně znečištěného prádla postup opakujte. Nebo můžete vyprat s přídavkem žlučového mýdla všechno prádlo. Přidejte 1 uzávěr žlučového mýdla na jeden prací cyklus (nepoužívejte žádné další prací prostředky).Žlučové mýdlo je přeborník na praní skvrn, ať už od líčidel, jídla, trávy, hlíny, krve nebo červeného vína. Je vhodné na bílé a stálobarevné textilie z přírodních vláken i směsných tkanin. Při ošetření barevného textilu je dobré před použitím vyzkoušet jeho stálobarevnost aplikací na místě, které není vidět.Složení: > 30 % mýdlo (sodné soli mastných kyselin – bez palmového oleje), < 5 % glycerin, žlučové enzymy. Bezpečnost:Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte odděleně od hnojiv, bělicích a oxidujících prostředků. Skladujte na suchém místě s relativní vlhkostí do 75 % a teplotami mezi -5 a 30 °C.
Kde se dá koupit žlučové mýdlo : Teta drogerie – Dr. Beckmann Žlučové mýdlo 100g.
Co rozpouští mýdlo
Mýdlo na praní lze používat nejenom pro ruční praní, ale také nastrouhané nebo v podobě tzv. mýdlového slizu přímo do bubnu pračky. Praní je ekologické, přičemž mýdlo prádlo vypere a zjemní, soda v mýdlovém slizu zase rozpouští tuk, změkčuje vodu, odstraňuje skvrny a desinfikuje.
Co udělat s mýdlem : Staré mýdlo můžete zužitkovat i tehdy, pokud nechcete složitě vyrábět nové. Můžete jím například uvolnit zaseklý zip. Jednoduše přejeďte mýdlem po zoubcích zipu. Mýdlo svou lubrikační schopností zip uklidní a je po problému.
Jak se používá
Navlhčíme textil v místě skvrny, naneseme mýdlo a promneme. Mnutí je třeba provádět s ohledem na daný materiál, tzn. hedvábná halenka nesnese takové mnutí, jako snesou rifle. Necháme cca 15 minut účinkovat, poté místo důkladně opláchneme nebo vypereme celý oděv.
Jak lze doma zužitkovat obyčejné mýdlo. Jeho využití v domácnosti je široké
- Provoní skříň i boty. Už naše babičky dávaly vždy do skříně kousek mýdla, aby s ním provoněly prádlo a vyhnaly z šatníků moly.
- Zbaví vás vrzání i drhnutí
- Skryje oděrky na stěně
- Odradí domácí mazlíčky.
- Konec mlžení
- Do dílny i do zahrady.
Jak pouzit Jadrove mýdlo
Ekologický, cenově výhodný a univerzální prací prostředek používaly už naše babičky, jeho účinnost ovšem potvrzují i nové nezávislé testy. Praní s Jelenem je přitom hračka: prádlo namočíte, potřete mýdlem a ručně promnete. Dodává se v 200g balení. Výběrové jádrové mýdlo Jelen je určené k ručnímu praní prádla.Trápí vás suchá pokožka Zkuste nahradit mýdlo
- Mycí pěny. Je tak příjemné se nimi umývat!
- Sprchové oleje. Jsou nejlepší alternativou pro extrémně vysušenou kůži.
- Konjac houby na tělo.
Mýdlo jednoduše nastrouháte do vhodného kastrůlku, přidáte destilovanou vodu (350 ml destilované vody na 150 g mýdla) a zahříváte a mícháte, až se mýdlo rozpustí.
V případě, že voda obsahuje značné množství solí alkalických kovů (např. mořská voda), je účinek mýdla také snížen. V tomto případě vysoká iontová síla roztoku způsobuje buď částečný, nebo úplný rozpad mýdlových micel.
Jak rozvařit mýdlo : Postup: Mýdlová hmota se rozpouští při teplotě nad 60 °C dle typu. Pro její rozehřátí využijte plotnu (ideální je vodní lázeň a rozpustit jako čokoládu, ale jde to i bez ní) nebo lze použít mikrovlnnou troubu (400-600W a sledovat rychlost rozpouštění).
Co se zbytky toaletního mýdla : Odkrojky mýdla či jeho zbytky přelijeme teplou převařenou vodou a necháme ve vyšší nádobě alespoň půl hodiny bobtnat. Přilijeme olivový olej a ručním ponorným mixérem směs mixujeme tak dlouho, dokud nebude pěkně našlehaná.
Jak vařit mýdlo
Mýdlo jednoduše nastrouháte do vhodného kastrůlku, přidáte destilovanou vodu (350 ml destilované vody na 150 g mýdla) a zahříváte a mícháte, až se mýdlo rozpustí. Nesmí se ovšem vařit!
Jádrové mýdlo konkrétně se vyrábí z živočišných tuků. Jinak jádrové mýdlo není z jader, říká se mu jádrové, neboť jádro je mýdlařský pojem, označuje se jím spojení mýdla vody a soli, krom jádra při vaření mýdla totiž vzniká ještě tzv. mýdlařský louh.Na jemném struhadle nastrouháme 50 g jádrového mýdla a rozmícháme ho v 1 l vody. Přivedeme k varu, často mícháme metličkou, aby se mýdlo zcela rozpustilo. Za občasného promíchání necháme vychladnout, přidáme 2 lžičky glycerinu (klidně ho vynechejte), 2 lžíce kokosového oleje a 10 kapek oblíbeného éterického oleje.
Jak dlouho tuhne mýdlo : Doba tuhnutí mýdla je velmi individuální a závisí jednak na velikosti formičky a také na okolní teplotě. Obecně lze říct, že cca po 15 minutách se dá s mýdlem manipulovat a zhruba po 30 minutách lze z formy vyjmout. Pokud chcete tuhnutí urychlit, vložte formičku s hmotou na dlažbu, do špajzu apod.