Antwort Jak polozit lepenku? Weitere Antworten – Jak spravne polozit lepenku

Jak polozit lepenku?
Pokládka asfaltových pásů podle druhu izolace

Asfaltová střešní krytina je nejčastěji pokládána ve dvou vrstvách – nejprve podkladní asfaltový pás a na něj vrchní finální pás. Podkladní pásy pokládejte rovnoběžně s okapovou hranou nebo kolmo na ni. Od sklonu střech 5° a výše je nutné pokládat pouze kolmo.Podkladní pásy pokládejte rovnoběžně s okapovou hranou od spodního okraje střechy s překrytím v přesazích min. 10 cm (u nižších sklonů střech je zapotřebí vyšší přesah pásů, vždy dle pokynů výrobce). K připevnění používejte pouze nezbytně nutné množství hřebíků (přibližně každých 40 cm po okraji pásu).Prakticky všechny asfaltové pásy ze staveb mladších 20 let nemohou obsahovat dehet. V případě většího množství odpadu se doporučuje informovat sběrné místo v předstihu a přitom doložit typ odpadu. Zbytky a odřezy asfaltových pásů z nových realizací lze bez problémů odevzdat na skládkách.

Co dát pod lepenku : Lehké asfaltové pásy R20 a R13 se k dřevěnému podkladu přibíjejí hřebíky na lepenku. U střech s podkladem z OSB desek je možné také použít samolepicí asfaltové pásy, které se nalepí na povrch OSB desek opatřený asfaltovým penetračním nátěrem ALP.

Jakou lepenku na plochou střechu

K hydroizolaci střešního systému použijeme asfaltový pás s nosnou kovovou vložkou, do méně exponovaných prostor zvolíme pás s nosnou vložkou ze skelné tkaniny apod. Pokud víte, že potřebujete materiál k podkladu mechanicky fixovat, je potřeba vybrat pás s pevnou vložkou, například se skelnou tkaninou.

Co dát pod asfaltové šindele : Podkladní pásy slouží jako pojistná hydroizolace pro šindelovou střechu. Jako podkladní pásy pod šindele je nutné používat asfaltové pásy, nikdy difúzní nebo jiné plastové fólie. IKO doporučuje používat lehké podkladní pásy, které má i ve své nabídce, z několika důvodů: jsou lehké – nezatěžují střechu.

I v případě, kdy potřebujete řezat asfaltové pásy pouze jednorázově, vyplatí se vám investovat do speciálního nože na řezání pásů a lepenek. Internetové ceny těchto nožů startují už od 150 Kč. Pro označení dlouhých linií řezu můžete použít lajnovací šňůry, tzv. „brnkačky“.

asfaltové pásy je nutné odstranit mechanicky, strhnutím. pokud jsou přilepené horkým asfaltem ( natavené na beton) můžete zkusit při odstraňování lepenku postupně nahřívat el. horkovzdušnou opalovací pistolí, rozehřátý asfalti usnadní odstranění.

Jak odstranit starou lepenku

Staré asfaltové pásy se ze střechy odstraňují mechanicky – strhnutím. Dobře poslouží nejrůznější pomocníci, jako jsou pajzry, špachtle a lámací nože. V místech, kde jsou původní asfaltové pásy natavené na beton či plechování nepoužívejte (navzdory některým internetovým radám) hořák, ani horkovzdušnou pistoli.Podkladní pásy slouží jako pojistná hydroizolace pro šindelovou střechu. Jako podkladní pásy pod šindele je nutné používat asfaltové pásy, nikdy difúzní nebo jiné plastové fólie. IKO doporučuje používat lehké podkladní pásy, které má i ve své nabídce, z několika důvodů: jsou lehké – nezatěžují střechu.Desky z čedičové vlny jsou pro zateplení ploché střechy ideální. A to hned z několika důvodů: mají vynikající tepelně-izolační vlastnosti, skvěle tlumí hluk, jsou paropropustné i vodoodpudivé a nehořlavé. Používají se hlavně u nepochozích střech, ale v Isover máme řešení i pro střechy vyžadující častou údržbu.

Pro odvodnění se doporučuje používat systémové prvky – vtoky, vpusti, přicemž minimální průměr vtoku by měl být DN 100 mm. Odvodňovací prvky je nutné mechanicky zakotvit do nosné konstrukce. Vtoky musí být opatřeny ochranným košíkem proti zanášení nečistotami. Vtoky je vhodné doplnit o systémové elektrické vyhřívání.

Jakou lepenku pod Šindel : Jako podkladní vrstva se nesmějí používat asfaltové pásy, které mají nosnou vložku z papíru, protože lepenka může nasát vzdušnou vlhkost a šindele se zvlní, což sníží životnost střechy. Ze stejných důvodů se vůbec nesmí použít papírová lepenka. Platí, že na podkladní pás se musí používat materiály na bázi asfaltu.

Jak odstranit asfaltovou lepenku : asfaltové pásy je nutné odstranit mechanicky, strhnutím. pokud jsou přilepené horkým asfaltem ( natavené na beton) můžete zkusit při odstraňování lepenku postupně nahřívat el. horkovzdušnou opalovací pistolí, rozehřátý asfalti usnadní odstranění.

Jak správně řezat asfaltové pásy

Nůž na řezání asfaltových pásů a lepenek je speciální nůž.

Na trhu naleznete modely s pevnou čepelí i s čepelemi výměnnými, které lze pomocí jednoduchého mechanismu měnit podobně, jako se mění čepele na tzv. „zalamovacích nožích“. Z bezpečnostních důvodů bývají čepele nožů na asfaltové lepenky také vysouvací.

Odstraňování epoxidové pryskyřice ze dřeva nebo betonu

V tomto případě se doporučuje použít raději aceton, který dokáže odstranit epoxid z dřeva nebo betonu, vzhledem k tomu, že se vsákne do porézního povrchu, tím se uvolní a snadněji se poté odstraní.Nejčastěji se používá aceton, ředidlo nebo technický benzín. Pomocí hadříku a malého množství rozpouštědla otřete postižené místo. Postup několikrát opakujte a pohlídejte si, aby vám rozpouštědlo nezateklo do spár, lepidlo by změklo i tam.

Jak odstranit lepidlo z lepenky : Soda a olej. Další ze způsobů, který dokáže dostat ve většině případů lepidlo po etiketě dolů, je kašička z lžičky jedlé sody a oleje. Naneseme ji na lepivé skvrny, necháme chvíli působit a papírovým ubrouskem setřeme kašičku i s lepidlem.