Antwort Jak podat stížnost na obchodní inspekci? Weitere Antworten – Jak kontaktovat Českou obchodní inspekci

Jak podat stížnost na obchodní inspekci?
Adresa:

  1. Poradenská a informační služba je dostupná pro osobní návštěvy v sídle inspektorátu:
  2. Úřední hodiny podatelny:
  3. Doporučujeme spotřebitelům přednostně využívat písemný, elektronický nebo telefonický kontakt.
  4. Poradenská linka: +420 222 703 404 (v pondělí a ve středu od 8 do 16 hodin)

Podle správního řádu platí, že z podání musí být patrno, kdo jej činí, které věci se týká, co se navrhuje a fyzická osoba uvede v podání jméno, příjmení, datum narození, místo trvalého pobytu, popřípadě jinou adresu pro doručování. O výsledku podnětu budete vyrozuměni. ČOI by měla podnět vyřídit do 30 dnů.Kdy a na koho si můžete stěžovat

  • neinformování kupujícího o právech při uplatnění reklamace,
  • nevyřízení reklamace ve lhůtě 30 dnů,
  • využívání nekalých, klamavých či agresivních obchodních praktik ,
  • nabízení výrobků bez návodů k použití v českém jazyce,
  • nesprávného označení či nesprávné účtování cen.

Jak napsat stížnost na firmu : Pokud chcete napsat dopis se stížností, je důležité, aby byl stručný a jasný. Začněte tím, že vysvětlíte, co se stalo, včetně toho, kdy, kde a jak se to stalo. Poté popište, jak problém ovlivnil vás nebo vaši firmu, a vysvětlete, jak byste chtěli problém vyřešit. Stížnostní dopisy lze zasílat e-mailem nebo poštou.

Co vše řeší Česká obchodní inspekce

Česká obchodní inspekce kontroluje fyzické a právnické osoby, které nabízejí, prodávají, dodávají nebo uvádějí na trh výrobky, nabízejí nebo poskytují služby nebo vyvíjejí jinou činnost podle zákona o ČOI nebo podle zvláštního právního předpisu, pokud to tento zákon nebo zvláštní právní předpis stanoví.

Jak nahlásit podvodnou firmu : V takovém případě je nutné zajít na Policii ČR (popř. státní zastupitelství) a podat trestní oznámení. Trestní oznámení může podat kdokoliv, nikoli tedy pouze poškozený. Lze jej podat písemně, doručením na jakékoliv oddělení, nebo ústně do protokolu.

Podnět je možno podat písemně poštou, elektronicky (např. e-mailem, datovou schránkou), osobně, nebo telefonicky, a to k jednotlivým OIP, případně k SÚIP, respektive na jejich kontaktních místech.

Kde a jak službu řešit

Podání můžete předat osobně na podatelně inspektorátu České obchodní inspekce (dle adresy provozovny nebo sídla podnikatele) a nebo zaslat poštou. Adresy inspektorátů jsou zveřejněny na webu ČOI https://www.coi.cz/kontakty-inspektoraty/.

Jak formulovat stížnost

Uveďte, jaká řešení jste si představovali, a jak by měl problém být vyřešen. Důležité je být konkrétní a stručný. Závěr: Ve závěrečné části zdůrazněte svou snahu vyřešit problém a zdůrazněte, že očekáváte odpověď nebo řešení od příjemce v určitém termínu. Děkujte za pozornost a zdvořile pozdravte.Kromě finančních sankcí ukládá ČOI i ochranná opatření, typicky se jedná o zákazy prodeje či uvádění na trh v případě rizikových výrobků, resp. jejich stažení z trhu. Česká obchodní inspekce NEKONTROLUJE kvalitu potravin, pokrmů a tabákových výrobků.Kontrolovat může například označení výrobků, správné účtování ceny, dodržování hygienických podmínek, bezpečnost výrobku před vpuštěním na trh v ČR, ale třeba i to, zda nedochází k diskriminaci spotřebitele.

(1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoliv nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

Co mi hrozi za podvod : Pojistným podvodem se rozumí jednání, kterého se dopouštějí fyzické nebo právnické osoby za účelem získání prospěchu nebo obohacení se na úkor pojišťovny. Pojistný podvod je posuzován jako trestný čin podle § 210 trestního zákoníku – pachatel může být odsouzen k trestu odnětí svobody ve výši až 10 let.

Kdo kontroluje firmy : Nejznámější jsou samozřejmě daňová kontrola nebo kontrola z hygieny, dorazit mohou i kontroloři z ČSSZ, inspekce práce nebo třeba živnostenského úřadu. Jednou z nejobávanějších kontrol mezi podnikateli je ale právě kontrola ze strany České obchodní inspekce. A oprávněně.

Jak poslat na nekoho kontrolu

Podnět k SZPI lze podat následovně:

  1. telefonicky buď na telefonním čísle 543 540 231 nebo přímo u místně příslušného inspektorátu SZPI,
  2. e-mailem buď na adresu [email protected], nebo přímo na adresu místně příslušného inspektorátu,


Stížnost sepište a podejte poštou, e-mailem, datovou schránkou nebo osobně na podatelnu toho úřadu (správního orgánu), který vede vaše řízení, nebo u kterého jste danou věc (například vydání osvědčení bez správního řízení) vyřizovali. Pokud ještě datovou schránku nemáte, můžete si ji jednoduše zřídit.Stížnost by měla být co nejkonkrétnější a měla by obsahovat všechna známá fakta. Důležité je přesné popsání místa a času, kdy došlo k události, která je příčinou stížnosti, uvedení případných svědků a dalších skutečností, které by co nejpřesněji popisovanou situaci konkretizovaly.

Co je Cojka : Česká obchodní inspekce kontroluje a dozoruje právnické a fyzické osoby prodávající nebo dodávající výrobky a zboží na vnitřní trh, poskytující služby nebo vyvíjející jinou podobnou činnost na vnitřním trhu, poskytující spotřebitelský úvěr nebo provozující tržiště (tržnice), pokud podle zvláštních právních předpisů …