Antwort Jak podat návrh na vydání elektronického platebního rozkazu? Weitere Antworten – Jak poslat EPR

Jak podat návrh na vydání elektronického platebního rozkazu?
Odeslání učiníte pomocí tlačítka „Odeslat“. Váš návrh na vydání EPR bude následně odeslán na centrální ePodatelnu Ministerstva spravedlnosti, kde proběhne další kontrola vyplněných dat a kontrola podání a odkud bude dále návrh na vydání EPR po úspěšném zpracování podání distribuován na příslušný soud (jeho podatelnu).Návrh na vydání platebního rozkazu je třeba podat písemně, ve dvojím vyhotovení k okresnímu soudu, v jehož obvodu se nachází místo podnikání či sídlo žalované osoby (v Brně se namísto označení okresní soud používá Městský soud, zatímco v Praze jde o příslušný obvodní soud).Elektronický platební rozkaz funguje jako zkrácené řízení. Zavádí elektronický formulář, který žalobce na internetových stránkách justice (sekce ePodatelna) vyplní, podepíše zaručeným elektronickým podpisem a odešle soudu. Žalobce může vymáhat částku až do výše 1 mil.

Kolik stojí vydání platebního rozkazu : Za návrh na vydání elektronického platebního rozkazu, jehož předmětem je peněžité plnění do částky 10 000 Kč včetně, činí soudní poplatek 400 Kč; je-li předmětem peněžité plnění v částce vyšší než 10 000 Kč do 20 000 Kč včetně, činí soudní poplatek 800 Kč.

Jak podat návrh na EPR

Návrh na vydání elektronického platebního rozkazu lze přitom podat pouze elektronicky přes elektronický formulář. V návrhu je nutné sepsat všechny rozhodné skutečnosti. Zároveň je vhodné přiložit všechny důkazní prostředky v podobě listin, které má navrhovatel k dispozici. Soud vydá platební rozkaz.

Jak dlouho trvá vydání EPR : EPR bylo vydáno do cca 14 dnů (Obvodní soud Praha).

Žaloba/návrh se podává v písemné formě. Podle platné právní úpravy není možné podat návrh na zahájení řízení u občanskoprávního soudu faxem nebo elektronickou poštou. Online služba pro podání žaloby/návrhu je dostupná od začátku roku 2021 prostřednictvím portálu pro právní subjekty nazvaného Portail du justiciable.

Co to je Elektronický platební rozkaz (EPR)

Elektronický platební rozkaz je jednou z forem soudního rozhodnutí, které navazuje na podání žaloby na zaplacení určité peněžní částky. Jde o zkrácenou, levnější a zjednodušenou formu řízení, které probíhá elektronicky a lze jím vymáhat částku do výše 1 mil. Kč.

Co se stane kdyz Nezaplatim platební rozkaz

To znamená, že rozhodnutí je závazné pro žalobce (věřitele) i pro Vás jako žalovaného. Proti tomuto rozhodnutí není možné podat ani odvolání a částku stanovenou platebním rozkazem musíte zaplatit. Pokud nezaplatíte, částka na Vás může být vymáhána prostřednictvím exekuce.Jednání opatrovnického soudu je bezplatné. Opatrovnický soud však bude chtít vědět, jak bude s danou částkou (která je spořena na dítě) naloženo a jak bude použita ve prospěch nezletilého.Žaloba/návrh se podává v písemné formě. Podle platné právní úpravy není možné podat návrh na zahájení řízení u občanskoprávního soudu faxem nebo elektronickou poštou. Online služba pro podání žaloby/návrhu je dostupná od začátku roku 2021 prostřednictvím portálu pro právní subjekty nazvaného Portail du justiciable.

To znamená, že rozhodnutí je závazné pro žalobce (věřitele) i pro Vás jako žalovaného. Proti tomuto rozhodnutí není možné podat ani odvolání a částku stanovenou platebním rozkazem musíte zaplatit. Pokud nezaplatíte, částka na Vás může být vymáhána prostřednictvím exekuce.

Jak poslat zadost k soudu : Prostřednictvím webové aplikace ePodatelna lze zasílat soudům veškerá podání v elektronické podobě. Bližší informace o aplikaci lze nalézt na internetových stránkách http://epodatelna.justice.cz/ePodatelna/epo1200new/form.do či přístupem přes internetové stránky Ministerstva spravedlnosti ČR www.justice.cz.

Jak podat vyjádření k soudu : Stížnost můžete podat písemně tak, že ji zašlete poštou, prostřednictvím datové schránky, e-mailem s elektronickým podpisem, nebo ústně. V případě ústního podání si zjistěte úřední (návštěvní) hodiny předsedy soudu pro přijímání ústních stížností.

Kdy lze podat EPR

Musíte jej podat nejpozději do 15 dnů ode dne, kdy Vám byl platební rozkaz doručen. Odpor se podává k soudu, který platební rozkaz vydal. Pokud odpor podáte včas, platební rozkaz se bez dalšího zruší v plném rozsahu a soud nařídí jednání, ve kterém bude rozhodovat znovu s tím, že budete mít možnost se k věci vyjádřit.

Odpor podejte na stejný úřad, který vydal příkaz, se kterým nesouhlasíte. Nemusíte uvádět žádné důvody, proč nesouhlasíte. Stačí, že nesouhlasíte. Je důležité podat odpor do 8 dní od doby, kdy vám byl příkaz doručen.Odpor není odvoláním a nepodává se proto k nadřízenému soudu! Z odporu proto musí být zřejmé, jakému soudu se podává a k tomuto soudu musí být i podán! Z odporu musí být zřejmé, proti jakému elektronickému platebnímu rozkazu (rozhodnutí) směřuje.

Kdo platí náklady soudního řízení : Povinnost k placení nákladů řízení má každý účastník soudního řízení. Ten platí náklady, které vznikají nejen jemu osobně, ale také náklady svého právního zástupce v průběhu celého řízení.