Antwort Jak podat žádost o snížení výživného? Weitere Antworten – Jak napsat žádost o snížení alimentů

Jak podat žádost o snížení výživného?
soud v místě bydliště dítěte, nebo. soud v místě bydliště povinného.Rodič podá návrh na zrušení výživného k soudu

Například potvrzení o studiu, poslední rozsudek, kterým soud výživné stanovil, případně posouzení zdravotního stavu dítěte, je-li indisponováno a neschopno se živit. Ostatní podstatné okolnosti pak zjišťuje soud v řízení o zrušení výživného.Pokud máte k dispozici soudem vydaný rozsudek o výživném s doložkou vykonatelnosti a právní moci, je možné vymáhat výživné zpětně až za 10 let. Záleží samozřejmě na tom, jak dlouho už výživné není hrazeno a kdy vznikla povinnost jej platit.

Jak pozadat soud o zvyseni alimentů : Návrh se podává k soudu, který o výši výživného naposledy rozhodoval. Návrh by měl obsahovat nejen informace o obou rodičích a dítěti (jméno, datum narození, bydliště), ale také popis aktuální situace, na základě které rodič žádá o zvýšení výživného, a také navrhovaný rozsudek.

Co je nad rámec výživného

U společné nebo střídavé péče může být výživné rodičům stanoveno. U střídavé péče se se stanovením výživného oběma rodičům setkáváme poměrně běžně, u společné péče výživné stanoveno rodičům zpravidla nebývá. Platby nad rámec výživného – jsou platby, které jsou dobrou vůlí druhého (platícího) rodiče.

Kolik jsou minimalni alimenty : Neexistuje žádná fixní hranice pro minimální alimenty. Při posuzování žádosti o výživném soudem, musíte předložit svoje příjmy.

Pokud dítě v patnácti ukončí školní docházku a nemá např. zdravotní překážky, pak mu nic nebrání, aby začalo pracovat a vy platit výživné nemusíte. Když bude zletilé dítě studovat ještě v šestadvaceti letech denním studiem vysokou školu, pak ho budete muset živit dál i o prázdninách.

Vyživovací povinnost rodičů vůči dětem trvá až do doby, dokud děti nejsou schopny se samostatně živit. Nejčastěji tedy po dobu studia na střední či vysoké škole. Pokud je studium ukončeno už v 18 letech a dítěti nic nebrání v zahájení vlastní výdělečné činnosti, rodiče mu dále výživné platit nemusí.

Co dělat když neplatí výživné

Stačí jen podat trestní oznámení pro neplacení výživného, a to na služebně Policie ČR nacházející se v místě vašeho trvalého bydliště. Až se sem vypravíte, nezapomeňte si vzít občanský průkaz, rodný list dítěte, rozsudek stanovující výživné a také rozsudek o rozvodu manželství (pokud jej máte k dispozici).Stačí jen podat odvolání a nechat soud rozhodnout ještě jednou. Odvolání je třeba podat písemně do 15 dnů od vydání rozsudku. Podává se k soudu, který vydal rozsudek. Odvolání by mělo obsahovat označení obou stran sporu i informace o soudu, jehož rozhodnutí napadáte.Návod: Jak si požádat o zvýšení výživného ve 3 krocích

  1. Připravte si podklady. Abyste změnu okolností mohli u soudu prokázat, budete ji muset doložit patřičnými podklady.
  2. Napište žádost. O zvýšení výživného se žádá prostřednictvím žádosti.
  3. Podejte žádost k soudu.


Dle českého práva se částka výživného určuje podle:

podílu na osobní péči o dítě (tedy kolik času se každý z rodičů fakticky stará o dítě) čistých příjmů rodičů ze zaměstnání, podnikání, důchodu či sociálních dávek. životní úrovně rodičů – majetek rodičů (finanční prostředky, nemovitosti, auta…)

Co všechno se počítá do výživného : Výživné se počítá jen z oficiálních příjmů. Pro určení rozsahu výživného jsou rozhodující odůvodněné potřeby dítěte (a jeho majetkové poměry), které zpravidla rodič (nejčastěji matka) vyčísluje. Mnohdy se matka omezí jen na složenky, které se dítěte týkají (školkovné, obědy, kroužky, pojištění a podobně).

Jaké věci soud zohledňuje při určování výživného na dítě : Dle českého práva se částka výživného určuje podle:

čistých příjmů rodičů ze zaměstnání, podnikání, důchodu či sociálních dávek. životní úrovně rodičů – majetek rodičů (finanční prostředky, nemovitosti, auta…) nebo využívání prostředků společnosti, v rámci které rodiče podnikají, pro vlastní potřebu.

Na co jsou určené alimenty

Alimenty, neboli výživné jsou peníze, které jsou určeny pro zajištění kvalitního a plnohodnotného života potomka. Primárně jsou určeny pro zajištění živobytí, bydlení, stravy, oblečení, školy, sportovních a dalších aktivit atd… Obecně platí, že dítě by mělo mít stejnou úroveň jako jeho rodiče.

Dle českého práva se částka výživného určuje podle:

  1. podílu na osobní péči o dítě (tedy kolik času se každý z rodičů fakticky stará o dítě)
  2. čistých příjmů rodičů ze zaměstnání, podnikání, důchodu či sociálních dávek.
  3. životní úrovně rodičů – majetek rodičů (finanční prostředky, nemovitosti, auta…)

Současná právní úprava umožňuje podat trestní oznámení na Policii ČR, pokud výživné není vypláceno po dobu 4 měsíců a delší. Dostavte se na služebnu v místě svého trvalého bydliště a vezměte s sebou Váš občanský průkaz, rozsudek o stanovení výživného, rozsudek o rozvodu manželství (pokud máte) a rodný list dítěte.

Kdy je možné snížit výživné : Kdy lze snížit výživné Snížení výživného je možně jen v případě, že plátci výrazně klesnou příjmy, vznikne mu další vyživovací povinnost nebo se jiným způsobem sníží jeho majetková situace. Vždy ale musí jít o dlouhodobý stav.