Antwort Jak podat žádost o prodloužení podpůrčí doby? Weitere Antworten – Jak napsat žádost o prodloužení podpůrčí doby

Jak podat žádost o prodloužení podpůrčí doby?
O další výplatu nemocenského musíte písemně požádat Okresní správu sociálního zabezpečení, která nemocenské vyplácí. Není ještě pozdě žádost podat Žádost je nejlépe podat cca jeden měsíc před uplynutím podpůrčí doby a nelze ji podat později než do tří měsíců ode dne, kterým podpůrčí doba uplynula.Co když mi skončí podpůrčí doba Po skončení podpůrčí doby můžete požádat o výplatu nemocenského po uplynutí podpůrčí doby. Posudkový lékař Institutu pro posuzování zdravotního stavu (IPZS) posoudí Váš zdravotní stav a na základě toho pak rozhodne okresní správa sociálního zabezpečení (OSSZ).Prodloužení výplaty nemocenské si nelze nárokovat, záleží jen a pouze na rozhodnutí lékaře, který zkoumá zdravotní stav dosud práce neschopného pojištěnce. Kdyby žádosti pojištěnce o prodloužení podpůrčí doby nebylo vyhověno, zůstává tu ještě možnost požádat lékaře o potvrzení nezpůsobilosti zdravotního stavu.

Co se počítá do podpůrčí doby : Podpůrčí doba pro poskytování nemocenského trvá nejdéle 380 kalendářních dnů ode dne vzniku dočasné pracovní neschopnosti nebo nařízení karantény (včetně případných zápočtů předchozích pracovních neschopností), pokud není zákonem č. 187/2006 Sb. o nemocenském pojištění stanoveno jinak.

Kdy podat žádost o prodloužení nemocenské

Žádost lze podat nejpozději do 3 měsíců po uplynutí podpůrčí doby, jinak bude žádost zamítnuta. Voják může kdykoliv požádat příslušné OdMZÚ o informaci o čerpání podpůrčí doby pro výplatu nemocenského.

Jak dlouho můžu být na nemocenské se zády : Kvůli problémům se zády zůstávali loni lidé doma v průměru 66 dnů. První tři dny nemoci dnes zaměstnanec proplacené nedostane. Zaměstnavatel mu platí 60 procent ze mzdy až následujících 14 dnů. Poté nemocenskou hradí stát.

Nemocenské se zpravidla poskytuje nejdéle 380 kalendářních dnů (tzv. podpůrčí doba) ode dne vzniku dočasné pracovní neschopnosti nebo nařízení karantény. Od 1. 1. 2020 probíhá výplata dávky stejným způsobem jako je pojištěnci vyplácena mzda zaměstnavatelem.

Podpůrčí doba a výše dávky

dne trvání pracovní neschopnosti vyplácí nemocenské (OSSZ), a to za kalendářní dny (tj. včetně víkendů a svátků). Nemocenské se zpravidla poskytuje nejdéle 380 kalendářních dnů (tzv. podpůrčí doba) ode dne vzniku dočasné pracovní neschopnosti nebo nařízení karantény.

Jak často chodí kontrola na nemocenské

Kontrola může přijít v kteroukoliv denní či noční dobu, ve všední dny i o víkendech. Může přijít i opakovaně a také v den ukončení neschopenky. Jedinou omluvou, pokud člověk pobírající nemocenské dávky není zastižen v době kontroly na uvedené adrese, je návštěva lékaře.Tzv. neomezené vycházky (právo volit dobu vycházek dle aktuálního zdravotního stavu) schvaluje posudkový lékař OSSZ na žádost ošetřujícího lékaře v případě závažného onemocnění, zejména onkologického nebo psychiatrického. Ukončení PN – o ukončení PN rozhoduje opět ošetřující lékař, tedy ten, který dané onemocnění léčí.Jaké jsou lhůty pro vyřízení

Lhůta pro vydání rozhodnutí je 30 dnů ode dne podání žádosti, v odůvodněných případech činí tato lhůta až 60 dnů, popř. se lhůty prodlužují z důvodů uvedených v ust. § 147 zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, ve znění pozdějších předpisů.

Nemocenskou můžete dostávat maximálně 380 dní. Pokud lze ale v dohledné době očekávat zlepšení vašeho zdravotního stavu, můžete si zažádat o prodloužení podpůrčí doby, maximálně ale o 350 dní.

Kdo posílá kontrolu že Socialky : Lékař LPS na žádost Sociální pojišťovny provede kontrolu posuzování DPN u ošetřujícího lékaře do tří pracovních dnů ode dne doručení této žádosti.

Jak poznat že u mě byla kontrola : Do neschopenky vám kontrolor vypíše datum a čas, připojí podpis a všechno je vyřízeno. V opačném případě – pokud vás doma nezastihnou – najdete ve schránce oznámení o provedené kontrole. Následující ordinační den byste se pak měli dostavit k ošetřujícímu lékaři a celou věc vysvětlit.

Kdy mohu porušit vycházky

Vycházky povoluje ošetřující lékař, jak říká zákon: pouze v rozsahu, který odpovídá zdravotnímu stavu dočasně práce neschopného pojištěnce a který nenarušuje stanovený léčebný režim. Lékař může povolit opuštění místa pobytu na nejvýše 6 hodin denně, a to v době od 7 hodin do 19 hodin.

neomezené vycházky (právo volit dobu vycházek dle aktuálního zdravotního stavu) schvaluje posudkový lékař OSSZ na žádost ošetřujícího lékaře v případě závažného onemocnění, zejména onkologického nebo psychiatrického.O kontrole logicky není člověk informován předem. Kontrola může přijít v kteroukoliv denní či noční dobu, ve všední dny i o víkendech. Může přijít i opakovaně a také v den ukončení neschopenky. Jedinou omluvou, pokud člověk pobírající nemocenské dávky není zastižen v době kontroly na uvedené adrese, je návštěva lékaře.

Kdy nejčastěji chodí kontrola na nemocenské : Kontroly jsou prováděny na základě tzv. plánu kontrol, který si podle aktuální situace sestavuje OSSZ. Obecně platí, že rozsah a doba, kdy jsou prováděny kontroly nemocných v pracovní neschopnosti, není nijak speciálně vymezen. Platí tedy, že kontrola může přijít téměř „kdykoliv“.