Antwort Jak platit parkování na Praze 6? Weitere Antworten – Jak zaplatit parkování Praha 6

Jak platit parkování na Praze 6?
Platební systém je dostupný přes jakýkoli webový prohlížeč. Parkovací automaty a infoboxy v zónách placeného stání, i některá obsluhovaná parkoviště, jsou vybaveny QR kódem, který vás přímo odkáže do Online parkovacího automatu v požadované oblasti.Nová funkce, díky které lze zaplatit parkování v zónách placeného stání v Praze přímo v aplikaci PID Lítačka, je uživatelům k dispozici od verze 3.9.4 pro iOS, respektive 3.9.3 v případě Android.Objednání parkovacího lístku prostřednictvím SMS

  1. Uživatel (parkující) vytvoří zprávu, do jejíhož textu vepíše klíčové slovo.
  2. Vepsanou zprávu parkující odešle na specifické telefonní číslo.
  3. Příklad: Parkující odešle SMS s textem: PU X 1P23456 90. Kdy PU je identifikace města nebo partnera. X je označení zóny.

Kde parkovat zdarma v Praze 6 : Nejoblíbenější jsou tato centra:

  • Atrium Flora (1 hodina zdarma)​
  • Westfield Chodov (3 hodiny zdarma)
  • DBK Budějovická (2 hodiny zdarma)
  • Arkády Pankrác (2 hodiny zdarma)
  • OC Krakov (2 hodiny zdarma)
  • OC Šestka (neomezeně zdarma)
  • Novohradská Plaza (neomezeně zdarma) a další.

Kolik stojí parkování na Praze 6

V období od 20:00 do 8. hodiny ráno je však cena na fialových zónách za celou noc pouze 50 Kč. V modré parkovací zóně je cena za krátkodobé parkování 60 Kč na hodinu a doba, po níž je možné zde parkovat, se zkrátila na dvě hodiny.

Jak zaplatit parkování praha online : Platba přes mobil je poměrně snadná. Virtuální parkovací hodiny najdete na adrese www.parkujvklidu.cz (což je stránka celého nového pražského parkovacího systému), kde je odkaz na virtuální parkovací hodiny, nebo přímo na stránce www.mpla.cz/praha.

Zaparkovat tu lze po platbě v parkovacím automatu nebo přes parkovací aplikaci. Pro provozní dobu platí to samé co u jiných parkovacích zón – obvykle ve večerních hodinách a v noci, je i zde parkování zdarma. Přesný čas lze opět zjistit z dopravní značky v této zóně.

V systému se Praha rozhodla nepoužít QR kódy, takže pro svůj parkovací úsek musíte dojít ke značce nebo parkovacímu automatu a opsat do mobilu kód zóny, kde chcete parkovat. Druhou a rozhodně pohodlnější možností je použití GPS. Zde pak systém sám najde nejbližší zóny, ze kterých si vyberete.

Jak se platí v parkovacím automatu

Platba přes parkovací automat:

  • Zaparkujte.
  • Najděte nejbližší parkovací automat.
  • Zadejte RZ vozidla.
  • Zvolte dobu stání
  • Pokud doba stání přesáhne bezplatnou dobu (60 minut v zóně B), zaplaťte mincemi nebo platební kartou.
  • Odeberte si parkovací lístek (netřeba jej umísťovat do vozidla, slouží pouze jako váš doklad)

Parkování zdarma platí nově už pouze pro automobily, které splňují přísnou emisní normu do 50 g CO2 na kilometr. Takováto auta mohou být registrována spolu s elektromobily a mohou také získat speciální registrační značku „EL“.Modré zóny (tzv.

Ostatní řidiči mohou tato parkovací místa využívat jen omezeně (max. délka parkování je 3 hodiny) a parkovné je nutné uhradit prostřednictvím parkovací aplikace (tzv. virtuální parkovací hodiny nebo na mpla.cz/praha). Klasické parkovací automaty se v modrých zónách nenacházejí.

Návštěvníci mohou parkovat v modré zóně maximálně po uvedený čas –⁠ v centru 1 hodinu a mimo centrum 3 hodiny. Cena se liší podle lokality, od 40 do 80 Kč za hodinu parkování. Parkování v modré zóně lze zaplatit pouze online pomocí aplikace MPLA –⁠ zde po zadání parkovací zóny zjistíte cenu a maximální dobu parkování.

Jak platit zóny v Praze : V modrých zónách na území hlavního města Prahy se nesetkáte s parkovacími automaty, ale parkovné můžete zaplatit pohodlně přes aplikaci Citymove. Po registraci (zde je přehledný návod) stačí zadat registrační značku auta a dobu, po kterou chcete parkovat.

Jak koupit modrou zonu : Jak vyřídit parkovací oprávnění

  1. Osobně – v každé městské části fungují výdejny parkovacích oprávnění, kde si po předložení příslušných dokladů můžete oprávnění vyřídit a na místě zaplatit hotově nebo bankovní kartou.
  2. Online – v sekci „Můj účet“ si můžete parkovací oprávnění vyřídit, upravit, prodloužit a také uhradit.

Jak se platí v Praze parkování

Zaparkovat tu lze po platbě v parkovacím automatu nebo přes parkovací aplikaci. Pro provozní dobu platí to samé co u jiných parkovacích zón – obvykle ve večerních hodinách a v noci, je i zde parkování zdarma. Přesný čas lze opět zjistit z dopravní značky v této zóně.

Pokud vhodíte mince v celkové hodnotě vyšší, než je dle sazby parkovného nutné, automat dobu předplaceného parkování přepočítá a vydá vám lístek dle vhozené částky. Přijdete k automatu, stiskněte START, zadejte RZ, stiskněte POTVRDIT. Sledujte instrukce na displeji.“ Zastavit a stát po tři minuty tak můžete třeba na parkovacím stání s označením „réservé“ nebo právě na modré zóně. Nelze to ale třeba na vyhrazeném stání pro handicapované (symbol vozíčkáře). Pravidlo tří minut neplatí ani na fialové a oranžové zóně, kde můžete krátce zastavit jen za účelem nastoupení či nákladu.

Jak vyzrát na modré zóny : Řidiči, kteří zkoušejí v pražských modrých zónách parkovat bez placení, používají triky podle sezóny. A tak kromě celoročně použitelných pytlíků, černých pásek či kusů papíru teď písmena a čísla na registračních značkách překrývá třeba i listí ze stromů.