Antwort Jak připravit pampeliškový med? Weitere Antworten – Co pridat do Pampeliskoveho medu
Při výrobě medu můžete použít místo citrónu jiné citrusové plody, například pomeranč nebo jejich kombinaci. Pokud nejste zastánci bílého cukru, můžete použít jakýkoliv cukr (kokosový, třtinový, palmový..). Do pampeliškového medu můžete dle chuti přidat společně s citrónem také zázvor.Bylinky a pampelišky zalijeme v hrnci 1,2 litru vody a přivedeme k varu, vaříme 10 minut. Citrony nakrájíme na kolečka, přidáme do hrnce a necháme 24 hodin louhovat. Směs pečlivě přecedíme přes jemné plátýnko, vymačkáme a do vzniklé tekutiny přidáme cukr.Na čtyři 380 ml objemné skleničky stačí 400 g květů pampelišky, 1,5 kg cukru krystal, 1 litr vody, 1,5 lžičky kyseliny citronové.
Jak trhat pampelišky na med : Sbíráme vždy jen hlavičky bez stonků a ukládáme je do prodyšného košíčku či do papírové nebo plátěné tašky, aby hlavičky vydržely co nejdéle čerstvé. Sběr pampelišek už není vhodný, jakmile začnou květy odkvétat.
Na co je Pampeliskovy med
Z terapeutického hlediska pampelišky a med z pampelišek pomáhají zejména játrům a ledvinám vykonávat svou práci a udržovat střeva ve zdravém stavu. Chuť je silná se střední sladkostí a mírně kořeněnou přetrvávající dochutí smetanky lékařské, která byla popsána jako osvěžující až magická.
Na co je dobrý Pampeliskovy med : Oblíbený pampeliškový med totiž nejen dobře chutná a nahrazuje med klasický, ale zároveň pomáhá od viróz, kašle a problémů s průduškami.
Z terapeutického hlediska pampelišky a med z pampelišek pomáhají zejména játrům a ledvinám vykonávat svou práci a udržovat střeva ve zdravém stavu. Chuť je silná se střední sladkostí a mírně kořeněnou přetrvávající dochutí smetanky lékařské, která byla popsána jako osvěžující až magická.
Květy pampelišky můžete i sušit a používat do bylinných směsí, na výrobu masti. Potom sbírejte květy, které jsou na počátku rozkvětu.
Kdy udělat Pampeliskovy med
Jakmile se na zahrádkách začnou na přelomu dubna a května objevovat žluté hlavičky pampelišek, je to znamení, že nejenom přichází léto, ale je ideální čas na první letošní výrobu. A to pampeliškového medu. Tak vymýt skleničky a s chutí do toho!Květy pampelišky očistíme a namočíme do vody, přidáme citróny nakrájené na tenké plátky. Přikryjeme pokličkou a necháme 24 hodin macerovat. Druhý den směs scedíme přes sítko nebo gázu. Sirup přivedeme k varu a asi 15 minut povaříme.Pampeliškový med pomáhá s vykašláváním a velice příznivě ovlivňuje dýchací cesty. Smetánku lékařskou můžeme trhat téměř kdykoliv od května až do října. Nejvhodnější doba je vždy kolem poledne, kdy jsou květy naplno rozvinuté.
Pampelišky jsou plné živin, včetně vitamínů A, C a K, a minerálů, jako je železo, vápník a draslík. Tyto živiny podporují zdravé trávení, posilují imunitní funkce a poskytují antioxidační vlastnosti. Kromě toho se předpokládá, že pampeliškový med má močopudné účinky a může napomáhat detoxikaci jater.
Jak dlouho vydrží med : Při běžných podmínkách, které jsou ve včelstvu mimo plod, to znamená do 25 °C, vydrží med v plné kvalitě rok i dva. Hlavní podmínkou trvanlivosti medu je nízký obsah vody. Proto včely vodu z medu pracně odpařují a posléze med zavíčkují, aby vlhkost opět nenasával ze vzduchu.
Jak často pít pampeliškový čaj : Na jednu polévkovou lžíci sušeného kořene pampelišky počítáme 3 dcl vody. Kořen 5 minut povaříme, poté necháme čtvrt hodiny luhovat, scedíme a můžeme pít. Čaj si připravujeme dvakrát až třikrát denně. Pampeliška je močopudná, to znamená, že naše tělo odvodňuje.
Na co je dobrý květ pampelišky
Pampeliška květ – účinky
Zároveň ulevuje při zažívacích potížích a celkově zlepšuje trávení. Pampeliška (květ) má stejně jako další části rostliny močopudné účinky. Pro léčbu urologických potíží, ale doporučujeme květ v kombinaci s listem a kořenem, které mají vyšší účinky.
Med, sirup, čaj i salát z pampelišek
- Před týdnem jsme možná některé z vás přesvědčili, že pampeliška není jen plevel, ale především zdravá bylina, která může pomoci s různými neduhy.
- Pampeliškový sirup za studena.
- Pampeliškový sirup.
- Pampeliškový med.
- Pampeliškový lék s alkoholem.
- Pampeliškový čaj.
- Pampeliškový salát.
Jak uskladnit pampeliškový med
Pampeliškový med plníme hned po uvaření (za horka) do zavařovacích sklenic, menší skleničky se lépe používají. Kdo chce, může med ve sklenicích pro jistotu zavařit, zvlášť pokud ho vaří více a bude ho skladovat delší dobu. Pak již sklenice uložíme do chladné místnosti.
Jak poznam zkažený med : Zkvašený med poznáte na první pohled. Když otevřete sklenici, první, co ucítíte místo nasládlé vůně medu, bude nepříjemný štiplavý zápach, charakteristický právě pro kvašení. Hladina medu je pak pokrytá tenkou řídkou vrstvou. V takovém medu už nastal kvasný proces.