Antwort Jak přezimují petúnie? Weitere Antworten – Jak uchovat petúnie přes zimu
Ochrana rostlin na zimu:
Na zimu truhlíky se surfiniemi uložte do světlé a chladné místnosti, omezte zálivku, ale dejte pozor, aby vám substrát úplně nevyschl. Nepřidávejte už žádná hnojiva. Pokud se vám povede ji přezimovat, můžete si ji namnožit řízkováním.Vyhovující teplota je v rozmezí 10 až 15 °C. Dopřejte petúniím i vhodnou vlhkost, ta optimální je 75 až 80%. Příliš suchý vzduch na ně nemá dobrý vliv a jejich listy pak často začnou zbytečně žloutnout a postupně usychají. Určitě rostlinám dopřejte i dostatek světla.Zalévání: Udržujte půdu stále vlhkou, ale nezaplavujte petunie. Pravidelně zalévejte, zejména v horkých a suchých obdobích. Je vhodné zalévat ráno nebo večer, aby se zabránilo odpařování vody a popálení listů. Hnojení: Petunie mohou být hladové po živinách, proto je dobré je pravidelně hnojit.
Kdy dát petúnie ven : Ven můžeme petúnie umístit až v polovině května, kdy už nehrozí mrazíky. Aby po celé léto krásně kvetly, budou vyžadovat pravidelnou zálivku a hnojení.
Jak Vystipovat petúnie
Ze všeho nejdůležitější u zaštipování petúnií je, abyste zaštipovali uschlé květy. Rostlina se pak nebude snažit vytvářet semena, aby se rozmnožila pro nadcházející sezonu a nebude se tak vysilovat. Což podpoří rozrůstání větviček, na kterých se vytvoří nové květy.
Co pěstovat v zimě na balkoně : Které rostliny mohou zůstat na balkoně přes zimu
- vřes, vřesovec, jehličnany.
- kapradiny máta, rozmarýn, mateřídouška.
- břečťan většina skalniček.
Čas na výsev osiva nastává už v polovině ledna, aby se sazeničky stačily řádně vyvinout. S jejich výsadbou ven ale není radno spěchat: Jsou velice citlivé i na sebemenší přízemní mrazík. Peletky (semínka se prodávají obalené v kaolínu) vysejte na povrch lehkého substrátu a jemně přitlačte, nezasypávejte je však.
Pro muškáty, petunie a surfinie jsou vhodná hnojiva s vyšším obsahem draslíku (K), který podporuje kvetení a tvorbu květů. Tyto rostliny jsou oblíbené pro své bohaté květy, a správné hnojení může posílit jejich kvetení a krásu.
Jak stříhat petúnie
Jak stříhat petunie
Nestříhají se přímo, odštípávají se odkvetlá soukvětí, a to palcem a ukazováčkem, aby se netvořila semena a rostlina byla kompaktní a rychleji nahazovala květní poupata.Pro muškáty, petunie a surfinie jsou vhodná hnojiva s vyšším obsahem draslíku (K), který podporuje kvetení a tvorbu květů. Tyto rostliny jsou oblíbené pro své bohaté květy, a správné hnojení může posílit jejich kvetení a krásu.Jaké květiny na horký balkon
Hodně slunce mají v oblibě skalničky, sukulenty, petúnie (Petunia), muškáty (Pelargonium), vitálka (Sanvitalia), osteospermum (Osteospermum) i šruchy (Portulaca). Můžete pěstovat i voňavé bylinky, okrasné trávy, citrusy, rozchodníky (Sedum).
Pod zemí zimu přežívá křen, chřest a topinambur, dále dvouleté zeleniny jako třeba petržel, černý kořen a pastinák. Mrazuvzdorné jsou též mnohé cibuloviny, konkrétně vytrvalé a dvouleté druhy. U špenátu a zimního salátu je zajímavé, že snesou teploty pod bodem mrazu pouze v určitém úseku svého vegetačního období.
Jak Vysit petúnie : Semínka je potřeba vysít v dostatečném rozestupu, rostlinky klíčící a rostoucí těsně vedle sebe se vzájemně utiskují. Semínka vyséváme na povrch lehkého substrátu a jemně přitlačíme, nezasypáváme je. V prvních dnech povrch substrátu několikrát denně důkladně rosíme rozprašovačem na květiny.
Čím se Přihnojuje : Základním organickým hnojivem je chlévská mrva, kompost, hnojůvka, rašelina, fekálie, nebo zelené hnojení. Ideální je hnojení plnými organickými hnojivy na podzim či v brzkém jaře. Pak jej můžete rozšířit o hnojení minerálními (draselnými a fosfátovými) hnojivy, kterými lze přihnojovat až do konce června.
Kdy začít přihnojovat
Nejvhodnější doba k první aplikaci hnojiva je pozdní jaro, kdy už se trávník zbarví svěží zelení. Zkraje jara se tráva vzpamatovává po zimě a všechnu energii vynakládá na růst kořínků. Pokud jarní hnojivo aplikujete moc brzy, energie růstu se předčasně přesměruje do listů.
Surfinie jsou tedy vlastně druhem petúnií. Jsou ale mnohem odolnější než klasické petúnie. Rostliny rychle a bohatě narůstají, na rozdíl od klasických petúnií skvěle odolávají povětrnostním podmínkám, snáší jarní i podzimní mrazíky a tak často je netrápí obvyklé nemoci.Chcete-li si vyrobit tekuté hnojivo z kopřivy dvoudomé, dejte čerstvé listí kopřivy, nařezané na malé kousky, do kbelíku s asi 10 litry vody. Ideální pro výrobu tohoto hnojiva je dešťová voda. Malé množství listí také můžete přidat přímo do půdy nebo je umístěte kolem rostlin při zalévání.
Co k Muškátům do truhlíku : S čím kombinovat muškáty
Zkuste použít kombinaci muškátů (Pelargonium), šalvěje (Salvia), cínie (Zinnia), železníky (Verbena) a begónie (Begonia) v barvách červená, oranžová, které symbolizují oheň a lásku. Jako doplňky použijte konvice na zalévání stejné barvy a jiné nádoby a květináče, svíčky, deky.