Antwort Jak přezimovat převislé fuchsie? Weitere Antworten – Jak přezimovat fuchsie

Jak přezimovat převislé fuchsie?
Zazimování je důležité zejména v mrazových oblastech, kde je nutné chránit fuchsii převislou před zimními mrazy. Mohou být přeneseny do interiéru (pokud je pěstujete nebo přesadíte do nádob), nebo je můžete přikrýt chvojím či například bukovým listím. Rozmnožování fuchsií je možné.Když dorostou výšky 20 cm, na vrcholu je zaštipujte, abyste podpořili růst postranních výhonů, které pak zaštipujte pokaždé, když dorostou délky 15 cm. Fuchsie mají rády letnění. Zalévejte je podle potřeby, po nasazení poupat dávejte pozor, aby voda nedopadala přímo na rostliny, jinak poupata shodí.Jak moc zalévat fuchsie

Pro bohatý růst a kvetení potřebují fuchsie dostatek vláhy, zejména během léta. Množství zálivky se ale vždy odvíjí od konkrétní rostliny, jejího stanoviště a aktuálního počasí. V nádobě substrát navíc vysychá rychleji než ve volné půdě, proto je třeba ho pravidelně kontrolovat.

Co potřebuje fuchsie : Jako základ berou vyzrálý zahradnický kompost, trochu písku a trochu kupovaného substrátu. "Kupovaný substrát je lehký a nevyzrálý, proto málo drží vlhkost, což právě fuchsie potřebují," prozrazuje pěstitelka rodinný recept. Zvláště v horkých dnech by totiž substrát nikdy neměl zcela vyschnout.

Jak Rizkovat fuchsie

Zkoušeli jste si někdy vypěstovat fuchsie řízkováním Je to velmi jednoduché – stačí odstřihnout z rostliny vrcholy dlouhé asi 8 cm, zbavit je spodních listů a ponořit dva až tři centimetry do vody. Během několika týdnů se vytvoří kořínky a řízky pak lze dopěstovat v substrátu pro balkonové rostliny.

Kdy množit fuchsie : Nejvýhodnější je množit fuchsie na podzim a využít při tom výhony, které jsme odstřihli při udržovacím řezu před zazimováním. Nejlepší jsou vrcholové řízky bez květů či poupat. Řízky obvykle zakoření během 2–3 týdnů.

Sucho – stanoviště s dobře propustnou a rychle vysychající půdou. Polosucho – vyberte místo s mírně vlhkou a dobře propustnou půdou. Vlhko – stanoviště s trvale vlhkou, ale nezamokřenou půdou. Mokro – trvale vlhká až zamokřená stanoviště například v pobřežních zónách.

Ani s hnojením to u surfinií nebudete mít tak jednoduché, ideální četnost hnojení je 1krát za týden hnojivem na balkonové rostliny. Rostliny potřebují dostatek živin. Hnojivo nejlépe přimíchejte do substrátu ve formě gramulí a po té přihnojujte rozpustným hnojivem.

Jak pěstovat fuchsie na balkoně

Převislé fuchsie jsou okouzlující v závěsných nádobách. Při jarním přesazování volíme květináč jen o 2 cm větší. Nebude jim vadit, pokud celý proroste kořeny, ba naopak – ale musíme je pravidelně přihnojovat. Při výsadbě a přesazování můžeme využít speciální substrát nebo listovku s kompostem.Stačí v předjaří ohnout vytipované, silné výhony a zasadit je do země, ale tak, aby vrchol směřoval vzhůru. Tu část výhonu, od které chceme, aby v zemi zakořenila, zajistíme (zafixujeme) například kolíky. Pokud se nám vše podaří, můžeme nově vzniklé, kořenící rostliny, přesadit již následující jaro.Zkoušeli jste si někdy vypěstovat fuchsie řízkováním Je to velmi jednoduché – stačí odstřihnout z rostliny vrcholy dlouhé asi 8 cm, zbavit je spodních listů a ponořit dva až tři centimetry do vody.

Množení – buxus nejčastěji množíme řízkováním. Zazimování – krušpánek snáší mrazy dobře, a tak jej nemusíme na zimu nijak zvlášť připravovat.

Jakou půdu potřebuje čemeřice : Čemeřice můžete pěstovat i na půdách horší kvality, ale vyhovuje jim humózní, spíše vápenitá a dobře propustná půda, která je vlhčí. Důležité je, aby půda nebyla trvale zamokřená. Vděčné budou čemeřice tak za pravidelné hnojení. Protože jim vyhovuje vysoký podíl humusu v půdě, doporučujeme je hnojit kompostem.

Jak se množí fuchsie : Zkoušeli jste si někdy vypěstovat fuchsie řízkováním Je to velmi jednoduché – stačí odstřihnout z rostliny vrcholy dlouhé asi 8 cm, zbavit je spodních listů a ponořit dva až tři centimetry do vody. Během několika týdnů se vytvoří kořínky a řízky pak lze dopěstovat v substrátu pro balkonové rostliny.

Kdy dát petúnie ven

Ven můžeme petúnie umístit až v polovině května, kdy už nehrozí mrazíky. Aby po celé léto krásně kvetly, budou vyžadovat pravidelnou zálivku a hnojení.

Surfinie i petunie se v našich podmínkách pěstují jako letničky – přezimování jsou schopné, ale je to dost náročné, proto je jednodušší ke konci léta posbírat semínka a rostlin se zbavit. Pokud se chceme pokusit o zazimování, sestříháme je na polovinu a umístíme na světlé a chladné místo s minimální zálivkou.S výsevem začněte v březnu. Pokud máte velké jižní okno, můžete začít i dříve. Mladé rostliny dejte ven od dubna, pokud je balkon slunný a chráněný před větrem. Na teplomilnou zeleninu jako rajčata, lilky a papriky je ideální jižní balkon.

Co pěstovat v zimě na balkoně : Které rostliny mohou zůstat na balkoně přes zimu

  • vřes, vřesovec, jehličnany.
  • kapradiny máta, rozmarýn, mateřídouška.
  • břečťan většina skalniček.