Antwort Jak přezimovat letničky? Weitere Antworten – Jak Prezimovat letničky

Jak přezimovat letničky?
Uložíme je výhonem vzhůru zabalené do novinového papíru, případně v bedýnce vystlané rašelinou nebo pilinami. Prospívá jim chladnější, tmavé místo (teplota by neměla klesnout pod 2 °C). Verbeny, fuchsie, durmany nebo vějířovky přezimují ve světlé, suché a větrané místnosti s teplotou 5 až 15 °C.Všechny letničky potřebují pravidelnou zálivku a přihnojování.

  1. Vyštipujte odkvetlé květy, rostliny vytvoří rychleji nová poupata.
  2. Hnojte buď plnými hnojivy, která se zapraví do substrátu a pomalu uvolňují živiny nebo rostliny přihnojujte 1x týdně speciálním tekutým hnojivem pro balkonové rostliny.
  3. Pravidelně zalévejte.

Toleruje krátké období sucha díky svým hustým a voskovým listům, které pomáhají minimalizovat ztráty vody v horkém počasí. Rostliny v nádobách můžete na podzim seříznout a přezimovat například v zimní zahradě nebo na jiném suchém a chladném místě se sníženou zálivkou.

Kdy uklidit kytky z balkonu : Rostliny mohou zůstat venku až do prvních nočních mrazíků. Pokud se teplé a chladné dny střídají, stačí je při ojedinělém krátkodobém mrazu dočasně zakrýt chvojím či bílou netkanou textilií. Správná doba zazimování květin obvykle bývá přibližně od poloviny října do dubna příštího roku.

Jak přezimují petúnie

Ochrana rostlin na zimu:

Na zimu truhlíky se surfiniemi uložte do světlé a chladné místnosti, omezte zálivku, ale dejte pozor, aby vám substrát úplně nevyschl. Nepřidávejte už žádná hnojiva. Pokud se vám povede ji přezimovat, můžete si ji namnožit řízkováním.

Jak přezimují fuchsie : Přes zimu fuchsie nehnojíme, dopřejeme jim rozptýlené světlo až polostín. Nejvhodnějším stanovištěm jsou chladné zimní zahrady či světlé chladné sklepy nebo chodby. Můžeme je zimovat například i na chodbě v panelovém domě či na zaskleném balkonu.

2 až 3 týdny před výsadbou letniček zapravíme do půdy proleželý kompost, případně vícesložkové hnojivo. Pokud je výsadba včasná, můžeme zarýpat koňský hnůj, v tomto případě je ale nejlepší zeminu vyhrnout, uložit vrstvu koňského hnoje, na něj vrstvu slámy, poté vrátit zeminu na své místo a přidat kompost.

Rostliny vysazujeme ven na záhony přibližně po 15. květnu, kdy již nehrozí přízemní mrazíky. Pokud sázíte do záhonu, půda by měla být přibližně do hloubky 30 centimetrů kyprá, neboť do takovéto hloubky dosahují kořeny většiny druhů letniček.

Proč mi nekvete voskovka

Proč voskovka nekvete

Když voskovka nekvete, obyčejně je příčinou nedostatek světla. Musíme ji proto umísti vždy v blízkosti okna. Nekvete i tehdy, když má nedostatek živin, což se často vyskytuje u starších rostlin, proto je jejich přesazování problematické. Musíme také myslet na pravidelné přihnojování.Mnoho hodin slunečního svitu na slunném balkoně orientovaném na jih – zejména v létě – poskytuje ideální podmínky pro pěstování různých rostlin: Mezi rostliny na balkon na slunci patří například pelargonie, kopretiny, rozmarýn, levandule nebo olivovníky, ale také oleandr, šalvěj, tymián a jiřina.Skvěle se k nim hodí zakrslé jehličnany (konifery) nebo okrasné zelí. K dalším oblíbeným mrazuvzdorným rostlinám, které skvěle doplní vřes v květináči, patří bramboříky, hořce, macešky nebo čemeřice. Tyto rostliny rovněž začínají kvést až v zimě, takže váš balkon bude naprosto kouzelný (ideální na Vánoce!).

Bez větších finančních nákladů můžete na parapet umístit truhlíky těmito způsoby:

  1. přivázat vlascem k oknu (dá se koupit speciální kus plastu s malým očkem, který přilepíte na okno, protáhnete jím vlasec)
  2. zatížit truhlík kamenem nebo něčím těžkým.
  3. přilepit truhlík na parapet.

Jakou teplotu snesou petúnie : Petúnie potřebují při klíčení teploty nad 20°C, a to i během noci.

Kolik stupňů snese petúnie : Vyhovující teplota je v rozmezí 10 až 15 °C. Dopřejte petúniím i vhodnou vlhkost, ta optimální je 75 až 80%. Příliš suchý vzduch na ně nemá dobrý vliv a jejich listy pak často začnou zbytečně žloutnout a postupně usychají. Určitě rostlinám dopřejte i dostatek světla.

Jak Zaštipovat fuchsie

Když dorostou výšky 20 cm, na vrcholu je zaštipujte, abyste podpořili růst postranních výhonů, které pak zaštipujte pokaždé, když dorostou délky 15 cm. Fuchsie mají rády letnění. Zalévejte je podle potřeby, po nasazení poupat dávejte pozor, aby voda nedopadala přímo na rostliny, jinak poupata shodí.

Jak moc zalévat fuchsie

Pro bohatý růst a kvetení potřebují fuchsie dostatek vláhy, zejména během léta. Množství zálivky se ale vždy odvíjí od konkrétní rostliny, jejího stanoviště a aktuálního počasí. V nádobě substrát navíc vysychá rychleji než ve volné půdě, proto je třeba ho pravidelně kontrolovat.Většina letniček nevyžaduje žádnou speciální péči, přesto však platí, že čím lépe se o ně budete starat, tím více květů budou mít a tím více se budou rozrůstat. Hnojení: Doporučuje se hnojit alespoň jednou až dvakrát v období květu.

Kdy hnojit letničky : Účinná výživa letniček

Chlévskou mrvu, která je u nás stále nejčastějším organickým hnojivem, zarýpáváme na podzim. Ve vegetačním období přihnojujeme letničky asi tak jednou za 10 až 14 dní nejlépe tekutými vícesložkovými hnojivy s vyšším obsahem fosforu a draslíku.