Antwort Jak přesadit Voskovku? Weitere Antworten – Kdy přesadit Voskovku

Jak přesadit Voskovku?
PŘESAZENÍ Ven přesazujeme až po posledních mrazech. Doporučujeme oporu.Vhodný je propustný a vzdušný substrát. Naše voskovky doporučujeme přesadit do substrátu, s kterým máte zkušenosti. Substrát si můžete namíchat sami nebo koupit v zahradnictví.Rostliny v nádobách můžete na podzim seříznout a přezimovat například v zimní zahradě nebo na jiném suchém a chladném místě se sníženou zálivkou.

Jak se starat o voskovky : Voskovka-hoja potřebuje dostatek denního světla, svědčí jí ranní či večerní dávka slunečních paprsků, ale ne ostré přímé slunce, které spaluje její listy. Naopak místo tmavé či osvětlované jen umělým zdrojem způsobí, že vás voskovka nikdy neodmění svými květy, což by byla velká škoda.

Proč mi nekvete voskovka

Proč voskovka nekvete

Když voskovka nekvete, obyčejně je příčinou nedostatek světla. Musíme ji proto umísti vždy v blízkosti okna. Nekvete i tehdy, když má nedostatek živin, což se často vyskytuje u starších rostlin, proto je jejich přesazování problematické. Musíme také myslet na pravidelné přihnojování.

Kdy vysazovat voskovky : V zahradnictvích je vysévají (stejně jako voskovky), na podzim z nich sklízejí hlízky určené k prodeji příští rok na jaře. Tyto hlízky se koncem února či v březnu vysadí do substrátu určeného pro begonie nebo vřesovištní rostliny, rododendrony, azalky.

Nejjednodušším postupem pro přípravu domácího pěstebního substrátu je tak namíchání zeminy ze záhonku s kompostem v poměru 1 : 1. 2) Další jednoduchou směsí určenou zvláště pro přesazovaní vyklíčených rostlinek je smíchání kompostu a agroperlitu.

Voskovka se vysévá od března do května do hloubky 1 – 2 mm. Je poměrně náchylná na mráz, proto ji přesazujte ven až po posledních mrazech. Doba klíčení je 1 – 3 týdny při teplotě 21 °C. Doporučený venkovní spon je 30 x 40 cm.

Kdy dát voskovky ven

Sazeničky se přepichují dvakrát: poprvé v březnu, kdy jsou rostliny vysoké asi 1 cm, a to mělce do truhlíků ve sponu 3×3 cm, podruhé v dubnu po jedné do květináčků. Ven ledovky sázíme ve druhé půlce května.voskovce se nedaří a žloutnou jí listy, protože je pravděpodovně přemokřena. V zimě si tato rostlina žádá období odpočinku, to znamená teploty mezi 10 – 15 C °.Místo keramzitu můžete použít perlit nebo kamínky obyčejného štěrku (v průměru maximálně 10 mm).

Ideální je např. směs stejných dílů zahradní zeminy, kompostu, rašeliny a písku, či zahradní zemina, kompost, rašelina a hrubý perlit v poměru 2:2:1:1. V univerzálním substrátu přežije většina rostlin (pokud nejsou vysloveně vápnomilné či kyselomilné).

Kam vysadit voskovky : Voskovky či ledovky jsou jednou z hojně pěstovaných begonií. Patří botanicky nejblíže k Begonia semperflorens, ale jsou to mnohonásobní kříženci s dalšími druhy. Klasická voskovka je asi 15 cm vysoká, hojně kvetoucí letnička, snášející dobře i přísušek, vhodná na slunné místo i do lehkého stínu.

Co dělat když žloutnou listy : Rostlina je bledá a listy žloutnou Dopřejte jí světlo a slunce! Jestliže si všímáte, že rostlina postupně bledne a lístky žloutnou, je možné, že nemá dostatek světla. Nejdříve si dle druhu rostliny ověřte, jaké podmínky jsou pro ni ideální (polostín, slunné místo apod.), a poté ji zkuste najít nový, vhodnější prostor.

Co dělat když hnědnou listy

Listy hnědnou celé

V takovém případě rostlině dodáváte málo vody. Odstraňte tedy uschlé listy, aby je nenapadly škůdci a rostlinu zalijte. Pokud je ale půda po zapíchnutí prstu do substrátu, přibližně 2 cm, stále vlhká, na vině bude nízká vzdušná vlhkost.

Do květináčů se nejlépe hodí speciální materiál, kterým je KERAMZIT, SERAMIS nebo PERLIT. Nahradit je mohou ale také střepy hliněných nádob, jemný štěrk nebo kamínky. Písek není nejvhodnější variantou, protože je velmi jemný a příliš propouští vodu nebo vytéká ven odtokovými otvory.Kuličky s příjemnou barvou pálené hlíny můžete využít na mnoho způsobů. Poslouží jako lehká drenáž na dně pěstebních nádob, jako vkusná dekorace na povrchu květináčů, truhlíků i záhonů a dokonce může nahradit i pěstební substrát.

Jaký je rozdíl mezi substrátem a zeminou : V zahradnickém oboru se slovo zemina užívá pro směs organických a anorganických složek různého původu. Z ní se následně vyrábějí pěstební substráty – tedy ty, co zakoupíte zabalené v pytli a do čeho pak doma sázíte.