Antwort Jak omladit Dracinec? Weitere Antworten – Jak omladit dracénu

Jak omladit Dracinec?
Jak dracénu omladit a namnožit

Vezměte si opravdu velmi ostrý nůž, vydezinfikujte ho alkoholem a proveďte řez 5 až 30 centimetrů pod listy. Následně ránu zasypete skořicí nebo černým uhlím.a namnožit. Původní rostlina vyžene nové výhony a ty, které jste odstranili, ve vodě zakoření.Dracena na zastřihávání reaguje dobře. Pokud je potřeba rostlinu zkrátit, ustřihněte horní část stonku a koruna se začne tvořit níž. Odstraňovat můžete také suché a poškozené listy. Pokud vaše dracena pomalu přerůstá vybraný květník, můžete ji bez obav přesadit.

Jak Narizkovat dracénu : Rozmnožování se provádí na jaře řízkováním z kmínku, řízky se nechají zakořenit ve směsi rašeliny a písku na teplém místě nebo ve vodě. Dracenu můžete množit i z mateřské rostliny a to tak, že musíte uříznout vrcholek draceny, který dáte do sklenice s vodou a trochou dřevěného uhlí.

Jak zkratit Dracinec

Pokud máme rostlinu pouze jednu, nebo se nám do bytu více hodí nižší rozvětvená dracéna, můžeme rostlinu jednoduše zmladit: Stonky seřízneme v požadované výšce a poté už jen čekáme, až na nich obrazí nové výhony. Ty se začnou tvořit většinou dva až tři těsně pod řezem v průběhu asi 4–6 týdnů po zmlazení.

Jak se starat o Dracinec : Pro úspěšné pěstování dračince je klíčové poskytnout mu rozptýlené světlo, vyhnout se průvanu a přímému slunci. Zálivka by měla být umírněná, substrát dobře propustný a v letních měsících se rostliny hnojí jednou za měsíc.

Hnědnutí listů u dracény

Zimní období je pro hnědnutí listů typické. O to více, pokud ji máte umístěnou u zdroje tepla. Dracénu zalévejte jednou až dvakrát týdně, taková frekvenci rostlině vyhovuje. Mezi jednotlivými zálivkami nechte povrch substrátu mírně proschnout.

Dracena má ráda rozptýlené světlo či polostín. Pozor na průvan, který dokáže velmi rychle zničit celou rostlinu. Začíná to hnědnutím špiček listů, následuje jejich opadání a končí to úhynem celé rostliny. Zalévejte tak, aby byl substrát stále mírně vlhký, ale v misce pod květináčem nikdy nesmí stát voda.

Jak správně Zaštipovat

První zaštipování se doporučuje provádět v druhém týdnu vegetativní fáze, druhé těsně před přepnutím na květ či po něm. Zaštipovat rostliny můžete do nekonečna. Mezi jednotlivými zásahy ale nechte rostlinu chvíli odpočinout. Po prvním zaštípnutí počkejte, až nové výhonky udělají alespoň 2 patra.Volba zeminy a přesazování

Dracenu přesazujte vždy na počátku jara jednou za dva roky. Při přesazování zvolte tak o centimetr až dva větší květináč, nízký a široký. Jako zeminu zvolte směs dvou dílů drnovky a jednoho dílu listovky.Substrát a hnojení

Postačí běžný rašelinový substrát bohatý na humus. Za vegetace hnojte každých 14 dní standardním hnojivem pro pokojové rostliny, v zimním období jen jednou za měsíc.

Pro úspěšné pěstování dračince je klíčové poskytnout mu rozptýlené světlo, vyhnout se průvanu a přímému slunci. Zálivka by měla být umírněná, substrát dobře propustný a v letních měsících se rostliny hnojí jednou za měsíc.

Jak oživit Dracenu : Hnědnutí listů u dracény

Zimní období je pro hnědnutí listů typické. O to více, pokud ji máte umístěnou u zdroje tepla. Dracénu zalévejte jednou až dvakrát týdně, taková frekvenci rostlině vyhovuje. Mezi jednotlivými zálivkami nechte povrch substrátu mírně proschnout.

Jak často hnojit Dracenu : Dračinec hnojení

Dracénu je doporučeno hnojit s opatrností, aby nedošlo k poškození rostliny. Během vegetačního období, tedy jara a léta, by se měla hnojit každých 14 dní . Mimo vegetační období 1x za měsíc.

Proč Draceně žloutnou listy

Nejčastější problémy při pěstování dracen

Nejčastějším projevem nespokojenosti dracen se zacházením je žloutnutí listů, případně jejich opadávání, což může mít různé důvody: Nadměrná zálivka a nedostatečná drenáž bránící odtoku přebytečné vody. Stačí ubrat zálivku, nechat půdu vyschnout a odstranit poničené listy.

Dracena má ráda rozptýlené světlo či polostín. Pozor na průvan, který dokáže velmi rychle zničit celou rostlinu. Začíná to hnědnutím špiček listů, následuje jejich opadání a končí to úhynem celé rostliny. Zalévejte tak, aby byl substrát stále mírně vlhký, ale v misce pod květináčem nikdy nesmí stát voda.První zaštípnutí provádějte na vašich rostlinách až v momentě, kdy mají alespoň 3-4 patra s regulérními listy nebo výšku alespoň 15-25 cm. Opakované zaštipování určitě není na škodu, nicméně dbejte na to aby byla rostlina zregenerovaná po poslední zaštípnutí.

Proč Zaštipovat okurky : Dosáhneme tím následujícího střídání vývoje kvetení, narůstání plodu a sklizně. Jak ukazuje tabulka, opakujeme celou periodu několikrát (3-5 x i vícekrát). Předpokladem je udržení zdravého kořenového systému. Při tomto způsobu je velmi výhodný způsob roubování okurek na tykev fíkolistou (není však podmínkou).