Antwort Jak oloupat cherry rajčata? Weitere Antworten – Jak nejlépe oloupat rajčata

Jak oloupat cherry rajčata?
Asi nejznámějším trikem šéfkuchařů, který vám nezabere víc, než minutku, je nakrojit na špičce slupku do kříže, rajčata pak krátce ponořit do vařící vody a po chvilce je nejlépe děrovanou naběračkou vytáhnout. V horké vodě se naříznutá slupka nadzvedne a vy ji pak už jen jednoduše s pomocí nožíku sloupnete.Pěstování rajčat v nádobách

Zejména menší keříčkové či cherry odrůdy jsou k tomu jako stvořené. Květináč stačí naplnit drenážní vrstvou, výživnou zeminou a vyset semínka či umístit sazenici. Nezapomínáme na pravidelné hnojení a zalévání. Květináče můžeme umístit například na balkon či terasu a lze je i zavěsit.Rajčata se loupu, resp. odstraňuje se z nich slupka, do pokrmů, kde není žádoucí mít kousky slupek, protože slupka nejde jednoduše rozmixovat. Jedná se zejména o rajskou omáčku nebo rajskou polévku. Loupou se také v případě, že je chcete sušit v troubě.

Jak uchovat cherry rajčata : Téměř zralá skladujeme při teplotě 8 až 12°C a v sušších podmínkách, vlhkost prostředí 80 až 85%. Polozralá rajčata skladujeme při teplotě 12 až 15°C při vlhkosti vzduchu o něco málo vyšší 85 až 90%.

Proč a jak Zaštipovat rajčata

Proč vyštipovat rajčata Vyštipováním odstraňujeme vedlejší výhonky, které se vyvíjejí v paždí listů rajčete. Tyto výhony odčerpávají energii a živiny z hlavního stonku a zabraňují volnému proudění vzduchu mezi rostlinami. To může vést ke snížení rizika vzniku plísní a hnilob a zvýšení kvality plodů.

Co s velkou úrodou rajčat : Pokud se vám urodilo rajčat víc, než stíháte zkonzumovat, pak vyzkoušejte recept nejen na domácí kečup, ale i rajčatovou salsu či čatní, případně polévky, které lze stejně jako většinu omáček zavařit a uchovat na zimu. V zimním období tyto zásoby jistě oceníte.

Rostlinku v květináči namočte do vody, nebo pořádně polijte, aby se snadno uvolnila. Pak opatrně rozrušte kořenový bal. Do nádoby, kde ji budete pěstovat, dejte drenáž, trochu substrátu, do ní položte rajče a zasypte zbylým substrátem. Zem udusejte a k rostlince zároveň "zasaďte" kolík, ke kterému ji později přivážete.

Vhodné jsou zejména koktejlová rajčata, divoká rajčata nebo keříčková rajčata. Při pěstování rajčat v květináčích je důležité, aby byl květináč dostatečně velký. Rajčata mají hluboké kořeny a potřebují prostor. Květináč by měl mít průměr 30-40 cm a objem alespoň 15 litrů pro jednu rostlinu rajčete.

Jak spařit a oloupat rajčata

Jak rychle a snadno oloupat rajčata

  1. Rajčata nařízneme do kříže.
  2. Ve varné konvici si necháme uvařit vodu.
  3. Po 60 sekundách slijeme horkou vodu z rajčat a nalijeme na ně vodu studenou.
  4. Slijeme studenou vodu a nyní můžeme rajčata velice snadno oloupat.

Rajčata ani papriky nezvládnou při nízkých teplotách dozrát a v lednici postupně ztrácejí charakteristickou chuť. Rajčata navíc působením chladu přijdou o šťavnatost a začnou moučnatět, papriky zase změknou. Podobně negativní vliv mají příliš nízké teploty i na okurky, cukety a lilky.Mražení rajčat

Rajčata oloupejte. S naříznutím to jde téměř samo. Nakrájejte rajčata na větší kousky a vložte je do dobře uzavíratelných sáčků vhodných k mražení. V mrazáku vydrží až rok.

Základní pravidlo říká: Keříčková rajčata nezaštipujeme, tyčkové odrůdy v růstu mírníme. Ovšem intenzitu vylamování zálistků může ovlivnit další péče o kondici oblíbené plodiny nebo i odrůda. Rajčata na záhon vybíráme spíše podle barvy a tvaru plodů než podle toho, zda je potřeba jim vylamovat zálistky.

Která rajčata se Zaštipují : Vyštipují se jen tyčková rajčata.

Keříčková ani divoká ne, u těch je košatění naopak žádoucí.

Co s přebytkem cherry rajčat : Při odrůdě ciliegini můžete použít i jejich verzi žlutých rajčátek, barevně vám vaše nakládaní osvěží. Rajčátka můžete nakládat do octa, nejlépe s přidáním česneku, kopru a voňavé bazalky. Sušená či polosušená rajčátka jsou již známou cestou jak si je později vychutnat s větší intenzitou a chutí.

Jak zajistit velkou úrodu rajčat

Vezměte prázdnou PET lahev (min. 1,5litrovou), do víčka provrtejte pár malých dírek, uřízněte dno lahve a horní třetinu zakopejte do půdy vedle rostliny. Po zalití láhev naplňte až po okraj a na den/noc máte vystaráno. Zralé rajče obsahuje spoustu vody a tak má vysokou spotřebu už při svém vývoji.

Zalévání – většinou jedenkrát denně, podle počasí, v létě klidně 3-5 litrů vody denně do jedné nádoby. Před kratší dovolenou zaleju tak, že rajče „plave“ ve vodě, vždy se obešlo bez problémů, nehnije. Hnojení – sázím do zahradnického substrátu, který obsahuje hnojivo na 6 týdnů.Na záhoně byste měli rajčata sázet alespoň 60 cm od sebe.

Přibližně 50 cm od sebe byste je pak měli sázet ve skleníku. Pokud máte místo na více řádků, dbejte na to, aby od sebe byly alespoň 1 m.

Jak oloupat rajčata v mikrovlnce : I tady ale pomůže mikrovlnka. Slupku rajčat nařízněte do kříže, plody propíchněte a vložte dovnitř trouby, zahřívejte 30 sekund na nejvyšší výkon. Pak přístroj vypněte a nechte rajčata ještě dvě minuty dojít. Po vyjmutí jejich slupku lehce stáhnete nožem.