Antwort Jak ošetření broskvoní proti kadeřavosti? Weitere Antworten – Jak se zbavit kadeřavosti broskvoní

Jak ošetření broskvoní proti kadeřavosti?
Velmi často se proti kadeřavosti broskvoní využívají tzv. měďnaté přípravky, které slouží k ochraně rostlin před houbovými chorobami. Lze je aplikovat jako postřik na listy a větve během vegetačního období. Z naší nabídky vřele doporučujeme soupravu dvou přípravků proti kadeřavosti broskvoní Zdravá broskev plus.Harmonogram postřiků proti kadeřavosti

  • jarní postřik v době nalévání pupenů (únor, březen, duben – podle toho kdy se nalévají květní pupeny)
  • jarní postřik v době rašení listů (7 až 10 dní po prvním postřiku)
  • postřik se provádí na podzim, po shození listů, před příchodem mrazů (listopad).

Při prvních projevech je nutné provést postřik listů speciálním hnojivem s vysokým obsahem železa. Pravidelnými aplikacemi dojde k doplnění železa do listů. Listy jsou pak opět zelené v plné své síle. Pro komplexní ošetření broskvoní doporučujeme sadu: PROTI KADEŘAVOSTI A CHLORÓZE (ZDRAVÁ broskev plus).

Kdy aplikovat postřik proti kadeřavosti : Postřik se doporučuje aplikovat ve dvou fázích a musí proběhnout během vegetačního období stromu, tedy na jaře a na podzim. Mezi oblíbené a osvědčené přípravky patří Kadeřavost STOP a Zdravá broskev – proti kadeřavosti a chloróze.

Čím přihnojovat broskve

Hnojení a hnojiva pro broskvoně

Doplňte základní živiny, jako je draslík a dusík. Pokud jste pokročilí zahradníci, můžete přidat i vyzrálý hnůj – čím starší strom, tím více hnoje můžete přidat, ale s mírou. Příjem živin můžete podpořit použitím lignohumátu ve formě postřiku na listy.

Jaký postřik na kadeřavost broskví : V rámci prevence doporučujeme po odkvětu broskvoní 3 postřiky hnojivem Harmonie Železo (obsaženým v soupravě). Jak na kadeřavost broskvoní – další doporučené postřiky: CHAMPION 50 WG (přípravkem lze ošetřit i 2x po sobě), Sulka. Při chemické ochraně rozhoduje včasnost provedeného postřiku.

V rámci prevence doporučujeme po odkvětu broskvoní 3 postřiky hnojivem Harmonie Železo (obsaženým v soupravě). Jak na kadeřavost broskvoní – další doporučené postřiky: CHAMPION 50 WG (přípravkem lze ošetřit i 2x po sobě), Sulka. Při chemické ochraně rozhoduje včasnost provedeného postřiku.

Broskvoně se stříhají až třikrát ročně

Pokud je broskvoň poměrně mladá, ke střihu přistupujeme až třikrát ročně. Začínáme v březnu, pokračujeme v červnu a končíme během září. Pokud vám však na zahradě roste už starší strom plodící vynikající šťavnaté ovoce, střih provádějte pouze dvakrát ročně.

Kdy a jak stříhat broskev

Broskvoně se stříhají až třikrát ročně

Abychom se však každý rok těšili z obsypaných ovocných stromů, nezapomínejte na pravidelné ořezy. Pokud je broskvoň poměrně mladá, ke střihu přistupujeme až třikrát ročně. Začínáme v březnu, pokračujeme v červnu a končíme během září.Hortilon na broskvoně je 100 % vodorozpustné hnojivo, které obsahuje živiny, které jsou pro rostliny přítomny ve snadno přijatelné a vysoce účinné formě. Použití: Roztok připravíme rozmícháním Hortilonu na broskvoně ve vodě dle dávkování. Přihnojujeme 1x týdně až 1x za 14 dnů.Broskev je druh ovoce ze skupiny peckovice, který roste na stromu broskvoň obecná. Jedná se o měkký plod tvořený peckou, která je uprostřed.

Broskvoním vyhovuje pH v rozmezí 6,5–8, tedy neutrální až zásaditá půda s obsahem vápníku, lehká a úrodná. Půdu je třeba důkladně vyhnojit již při sázení stromku a dále jej pravidelně přihnojovat, neboť bohatá tvorba plodů půdu rychle vyčerpává.

Jak se stříhají broskve : Broskvoň na jaře stříhejte vždy hluboko – ať je po řezu stejně větví na zemi jako na stromě. Broskvoň nikdy nestříhejte před květem a nikdy po konci srpna. Po každém řezu s ranou větší než 1cm vždy zatřete ránu hned po provedení řezu.

Jak se stříhá broskvoň : Broskvoň na jaře stříhejte vždy hluboko – ať je po řezu stejně větví na zemi jako na stromě. Broskvoň nikdy nestříhejte před květem a nikdy po konci srpna. Po každém řezu s ranou větší než 1cm vždy zatřete ránu hned po provedení řezu.

Jak omladit broskev

Krátký řez

Na jaře zakracujeme plodné (smíšené) výhony tak, aby po řezu na výhonu zůstalo 7–10 květních pupenů. Vedle plodného výhonu se ponechává kratší náhradní čípek se 2–3 pupeny. Z těch se v následujícím vegetačním období vytvoří plodné letorosty, které nahradí odplozené části, které odstříhneme.

Hnojení a hnojiva pro broskvoně

Každé jaro zapravte do půdy v blízkosti broskvoně organické hnojivo – dobře vyzrálý kompost, hnůj, granulované hnojivo z ovčího nebo kravského hnoje.Každé jaro zapravte do půdy v blízkosti broskvoně organické hnojivo – dobře vyzrálý kompost, hnůj, granulované hnojivo z ovčího nebo kravského hnoje. Nezapomeňte hnojivo zapracovat do půdy rýčem, snáze a rychleji se tak dostane ke všem kořenům.

Kdy a jak se Sklizi broskve : Broskve mají začátek zralosti a sklizně v polovině července a končí až v polovině září – v závislosti na odrůdě. U meruněk i broskví platí zlaté pravidlo sklizně „během ideální zralosti“, tedy ani příliš brzy, ani pozdě a velmi opatrné uskladňování – tyto plody jsou náchylné k otlakům a plísním.