Antwort Jak odstoupit od exkluzivní smlouvy s realitní kanceláří? Weitere Antworten – Kdy lze zrušit smlouvu

Jak odstoupit od exkluzivní smlouvy s realitní kanceláří?
Výpověď můžete podat, pokud jste uzavřeli smlouvu při změně dodavatele mimo obchodní prostory nebo distančním způsobem. Výpověď lze podat od okamžiku podpisu smlouvy, až do 15. dne po zahájení dodávek. Výpovědní doba činí 15 dnů a počíná běžet prvním dnem měsíce následujícího.Pro odstoupení od smlouvy postačí zaslání odstoupení poslední den čtrnáctidenní lhůty, nejlépe doporučeným dopisem s dodejkou. Po odstoupení je spotřebitel povinen vrátit zboží do 14 dnů podnikateli, a ten je zase povinen do 14 dnů vrátit spotřebiteli peníze stejným způsobem, jakým peníze přijal.Zákon dává spotřebiteli právo odstoupit od smlouvy bez udání důvodu jen v případech uzavření smlouvy prostřednictvím prostředků komunikace na dálku (klasicky přes internet či po telefonu), v případech uzavření smlouvy mimo obvyklé obchodní prostory a v případě uzavření smlouvy o spotřebitelském úvěru.

Jak lze odstoupit od rezervační smlouvy : Odstoupit od rezervační smlouvy můžete jako kupující i prodávající obvykle do 14 dnů bez udání důvodu. Jestliže ale ve smlouvě chybí informace o šanci odstoupit do 14 dnů, lhůta je automaticky prodloužena na 1 rok.

Kdy mám narok na odstoupení od smlouvy

Spotřebitel má právo od smlouvy odstoupit bez jakékoliv sankce a bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí zboží. V souladu s evropskou směrnicí o právech spotřebitelů tak může učinit i před převzetím zboží (pozor ale na výjimky z tohoto práva).

Jaká je lhůta pro vrácení peněz při odstoupení od smlouvy : Nejzazší lhůta je 14 dnů po odstoupení. Zákon dokonce určuje způsob vracení.

Povinných je jen pár informací:

  1. identifikační údaje zaměstnavatele (název, sídlo, IČ)
  2. údaje o vás (jméno a příjmení, datum narození, bydliště)
  3. text výpovědi s uvedením dne uzavření pracovní smlouvy, kterou chcete ukončit.
  4. den, od kterého začíná plynout výpovědní doba.
  5. datum a váš podpis.


Spotřebitel má právo od smlouvy odstoupit bez jakékoliv sankce a bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí zboží. V souladu s evropskou směrnicí o právech spotřebitelů tak může učinit i před převzetím zboží (pozor ale na výjimky z tohoto práva).

Za jakých podmínek může spotřebitel odstoupit od smlouvy uzavřené distančním způsobem

Odstoupení od smlouvy uzavírané distančním způsobem. Spotřebitel má právo odstoupit od smlouvy, byla-li smlouva uzavřena za použití prostředků komunikace na dálku, ve lhůtě 14 dnů .Základním pravidlem je, že prodávající se musí o vašem rozhodnutí od smlouvy odstoupit dozvědět. Nestačí tedy pouze zboží nepřevzít. Zákon nevyžaduje písemnou formu, lze ji ale doporučit. Odstoupení můžete zaslat prodávajícímu na adresu sídla nebo jiného místa podnikání, případně na jeho e-mailovou adresu.Peníze smíte požadovat až po třetí reklamaci stejné vady.

Prodávající vám kromě toho může nabídnout opravu zboží nebo výměnu rozbité součástky. Je také potřeba počítat s tím, že prodejce usoudí, že k vadě došlo kvůli nevhodnému zacházení s produktem a vaši reklamaci neuzná.

Lhůta 14 dnů začíná běžet následující kalendářní den po převzetí zboží (např. převezme-li si zákazník zboží v pátek, doba pro vrácení zboží se počítá od soboty včetně). Končí-li lhůta o víkendu nebo ve svátek, jako poslední den lhůty je brán nejbližší následující pracovní den.

Co musí obsahovat ukončení smlouvy : Výpověď musí obsahovat identifikační údaje obou smluvních stran, tzv. projev vůle, čili že dáváte výpověď z pracovního poměru (můžete uvést, že na základě § 50). V dokumentu by měla být i více přiblížena pracovní smlouva, a to alespoň tím, v jaké datum byla uzavřena a od kdy začíná plynout výpovědní doba.

Co je lepší dohoda nebo výpověď : Kdy je pro zaměstnance výhodnější dohoda Pro zaměstnance, který spěchá do nové práce nebo z jiného důvodu už nechce zůstat na dosavadním pracovišti ještě další dva měsíce, naopak bývá výhodnější dohoda. Když se na tom obě strany shodnou, může pracovní poměr skončit mnohem dřív – třeba i okamžitě.

Kdy má zákazník nárok na vrácení peněz

Obchodník nemá právo zboží odmítnout v případě, že ho zákazník neodešle v původním obalu. Vrácené zboží ale nesmí být poškozené ani opotřebené. Obchodník má povinnost vrátit všechny peníze za zboží, a to včetně peněz za dopravu zboží k zákazníkovi, a to do 14 dnů od doby, kdy od kupní smlouvy odstoupil.

V případě, že k uzavření kupní smlouvy dojde pomocí prostředků komunikace na dálku, tedy například pomocí internetového obchodu, má kupující dle § 53 odst. 7 občanského zákoníku právo odstoupit od kupní smlouvy bez udání důvodu a to do 14 kalendářních dnů od převzetí zboží.Kontaktujte banku

Ve všech předchozích případech platí, že pokud vznikne situace, kdy prodejce spotřebiteli má peníze vrátit – ať už za zboží nedoručené, vrácené, či reklamované -, ale nevrací, je nutné kontaktovat nejprve prodejce s tím, že je v prodlení, a žádat řešení situace, potažmo vrácení peněz.

Kdy není možné odstoupit od smlouvy do 14 dnů : Odstoupit od smlouvy do 14 dnů nelze, pokud si mimo obchodní prostory koupíte noviny, periodika nebo časopis. Jestliže však uzavřete smlouvu o předplatném, právo na odstoupení od smlouvy máte. Zrušit smlouvu do 14 dnů nelze u smluv uzavíraných na základě veřejné dražby podle zvláštního zákona.