Antwort Jak ochranit jahody proti slimákům? Weitere Antworten – Jak ochránit jahody před slimáky
K likvidaci lze využít i přípravky na přírodní bázi. Pokud použijete moluskocidní přípravek Desimo Duo, budeme působit proti slimákům preventivně. Jedná se o návnadu v podobě granulátu, který se rozhodí po záhonech. Působí za vlhka, slimáci jí pozřou a uhynou.Vysaďte rostliny, které slimáci nesnáší
Rostliny jako levandule, česnek, černý kořen a řebříček nejenže zlepšují biodiverzitu a vzhled zahrady, ale také fungují jako přirozené odpuzovače slimáků. Tyto rostliny můžete vysadit jako obvodovou obranu kolem záhonů nebo mezi náchylnější rostliny.Mezi nejoblíbenější a zároveň nejúčinnější přípravky na hubení slimáků patří granule Ferramol a parazitické hlístice Nemaslug.
Co nemají rádi slimáci : Aromatické rostliny, které slimáky odpuzují
Jmenujme kontryhel, řeřichu, šalvěj, měsíček, levanduli nebo lichořeřišnici. Principem jsou éterické oleje v bylinkách obsažené, které slimáky odpuzují.
Co slimák Nepřeleze
Nejhumánnější způsob ochrany záhonů představují mechanické zábrany, které plzáci nepřelezou. Doporučují se piliny, rozdrcené vaječné skořápky a skořápky z ořechů nebo také popel z dřevěného uhlí.
Jak ošetřit jahody před zimou : Jahody mráz nemilují
Také jahodníky jsou náchylné k namrzání. Proto je na zimu musíme připravit. Od matečních rostlin odstřihneme všechny výhony a krčky rostlin přihrneme zeminou či kompostem. Pro lepší ochranu je dobré rostliny ještě zakrýt chvojím nebo celý záhon překrýt netkanou bílou textilií.
Začíná to v dubnu, potom vylézají po každém dešti a velkých rosách. První vylézají staří slimáci, pokud tedy nepodchytneme první slimáky, kteří se nám stěhují do zahrad, máme smůlu.
Slimákům se nejlépe daří ve vlhku a dešti. Mají rádi temné stinné prostředí a teploty kolem 13 až 18 °C. Přes den se skrývají a aktivní začínají být se soumrakem a poklesem teplot. V několika posledních letech se u nás rozšířil rezavý plzák španělský (Arion lusitanicus).
Jak se zbavit slimáků bez chemie
Velmi se nám osvědčilo kombinovat sběr s kladením pastí z prken či velkých listů rostlin, jako je bohyška, rebarbora či křen. Prkna či listy se rozloží kolem záhonů a slimáci se pod ně začnou stahovat. Pak už jen čas od času prkna otočíte a slimáky máte pěkně pohromadě na jednom místě.Jahody mráz nemilují
Také jahodníky jsou náchylné k namrzání. Proto je na zimu musíme připravit. Od matečních rostlin odstřihneme všechny výhony a krčky rostlin přihrneme zeminou či kompostem. Pro lepší ochranu je dobré rostliny ještě zakrýt chvojím nebo celý záhon překrýt netkanou bílou textilií.Vyplatí se překrýt jahodníky chvojím, netkanou bílou textilií či jinými lehkými materiály, které zabrání mrazu, aby k rostlinám vnikl v plné síle. Pokud máme možnost překrytí chvojím, budeme v příštím roce mít jahody voňavější.
Všichni slimáci jsou velkými ničiteli rostlin, zejména zeleniny. Vylézají večer z temných a vlhkých úkrytů a zkonzumují, na co přijdou. Nejvíce jich bývá od konce května do července, proto je zvláště v tomto období důležité pravidelně kontrolovat zahradu, záhony a různá zákoutí.
Jak zneškodnit slimáky : Slimáci tam nalezou, posbíráte je a hodíte slepicím. Pomohou vám i voňavé rostliny odpuzující slimáky a plzáky jako např. česnek, mateřídouška, tymián, levandule, šalvěj, kopr, pivoňky, petržel, ale také měsíček, okrasné trávy či tzv. smraďošky (aksamitníky).
Kdy zakrýt jahody : Během násady plodů již nehnojte. V jarním období se tvoří základ budoucích plodů a to již během kvetení. V květnu nás čekají ještě mrazíky, proto je lepší porosty zakrývat textilií nebo speciálními kryty, které se nedotýkají porostu. Jahody tak ochráníte před omrznutím.
Čím zakrýt jahody
Proto je doporučuji na zimupřikrýt bílým rounem (nejlépe silnějším, tj. P-50, ale lze použít i P-23), ale i obyčejnou slámou nebo perforovanou fólií. přikrytí je nejvhodnější provést koncem podzimu nebo na začátku zimy, kdy jsou rostliny již v klidu a půda je zmrzlá.
Vyzkoušet můžeme také kávový lógr, při jehož pozření se plzáci otráví. Další zábranou pro slimáky jsou rostliny, které jim nevoní. Měli bychom tedy na okraje záhonů vyzkoušet vysázet například levanduli, šalvěj, tymián, kopr, česnek, měsíček, pelyněk, petržel, nebo třeba kostival, chrpu, hortenzii či pivoňku.Jahody mráz nemilují
Také jahodníky jsou náchylné k namrzání. Proto je na zimu musíme připravit. Od matečních rostlin odstřihneme všechny výhony a krčky rostlin přihrneme zeminou či kompostem. Pro lepší ochranu je dobré rostliny ještě zakrýt chvojím nebo celý záhon překrýt netkanou bílou textilií.
Jaký postřik na jahody : Proti květopasu jahodníkovému se nejlépe bojuje aplikací vhodného insekticidu k hubení dospělců. Osvědčují se přípravky Fast M, Karate se Zeon technologií a Spintor. Postřik se provádí před vykvetením jahodníků.