Antwort Jak naučit psa tolerovat kočku? Weitere Antworten – Jak odnaučit psa honit kočky
Buďte osobně přítomni nejen u jejich prvního setkání, kdy psa budete mít raději na vodítku, ale ještě i u těch několika dalších. Psovi nedovolte honit kočku po bytě. Dejte mu ale čas, aby pochopil, že kočka je mu v jeho smečce nadřazená. Brzy ji tak začne sám respektovat.Pejska hlídejte, aby po kočce nevystartoval. Nedávejte ho na vodítko, mohl by cítit to, že se bojíte, a kočku si spojovat s negativními pocity. Pokud pořizujete ke kočce psa, tak kočku by měl držet v náručí majitel a »nový« pes měl být na nižším místě. Buďte pozitivní a snažte se mít veselý tón hlasu.Nechte pejska nejprve na povel zaštěkat a když přestane, odměňte ho pamlskem se slovy "klid". Časem si pejsek tento povel opět spojí s tím, že je třeba přestat štěkat a vždy se uklidní. Tyto povely vyžadují opravdu velkou trpělivost a důslednost, ale pokud je s vašim pejskem poctivě nacvičíte, máte vystaráno.
Co delat kdyz se kočka bojí psa : Psi po nějaké době začnou kočku ve smečce respektovat jako nadřazenou a nechají ji být. Může se stát, že kočka po psovi vyjede packami, je proto dobré ji ze začátku malinko přistřihnout drápky. Dopřejte si společné chvíle, ale věnujte se také každému zvlášť. Když pohladíte jedno zvíře, pohlaďte hned i druhé.
Jak dát dohromady psa a kočku
První setkání
Nechte obě zvířata spolu (pod dohledem) v jedné místnosti. Psa mějte na vodítku, abyste ho mohli korigovat, pokud se u něho objeví agresivní chování. Pomalu je k sobě veďte – nechte je se poznat, očuchat, pozorujte jejich chování. Pokud jsou obě zvířata klidná, pusťte je k sobě blíž a odměňte je.
Jak naucit psa mít rád kočky : Zpočátku je důležité, aby měl jak pes, tak kočka své vlastní místo. Nejjednodušší je rozdělení do dvou místností. První dny by bylo lepší, aby spolu nebyli v kontaktu. Postupně při přenáření hraček, deček dávají kočce i psovi prostor na to, aby si jeden na druhého postupně začali zvykat.
První setkání
Nechte obě zvířata spolu (pod dohledem) v jedné místnosti. Psa mějte na vodítku, abyste ho mohli korigovat, pokud se u něho objeví agresivní chování. Pomalu je k sobě veďte – nechte je se poznat, očuchat, pozorujte jejich chování. Pokud jsou obě zvířata klidná, pusťte je k sobě blíž a odměňte je.
Psovi věnujte pozornost až ve chvíli, kdy kňučet přestane. Tím se naučí, že dostane odměnu, když nekňučí, a ne naopak. Zkuste psa něčím zaměstnat, abyste ho rozptýlili. Když začne kňučet, odveďte ho za dveře, jakmile se uklidní, pusťte ho zpátky a vydejte povel „sedni“ nebo „lehni“.
Co delat kdyz pes štěká kdyz je sám doma
Pokud pes štěká, když se nudí a potřebuje pozornost pána, pak jsou řešením nejrůznější hry, dlouhé procházky a psí hračky. Různorodé hračky mohou psa zabavit i v době, kdy jste mimo domov. Nezapomeňte, že dostatečně fyzicky i psychicky vytížený pes je spokojeným psem.Jak psa strachu zbavit Nevěnujte strachu svého psa pozornost, snažte se chovat neutrálně. Zkuste upoutat jeho pozornost něčím zajímavým. Přibližujte se hravě a zvědavě k předmětu vyvolávajícímu strach a tvařte se, jako by to bylo něco zajímavého a napínavého.Pak pejskovi řekněte „pusť“ a po chvíli hračku hoďte a přidejte povel „aport“. Napoprvé pejsek nebude vědět, co po něm chcete, ale protože je hračka oblíbená, pravděpodobně pro ni doběhne. Když hračku chytne do tlamy, zavolejte ho povelem „ke mně“, s pejskem si chvíli pohrajte, přidejte pokyn „pusť“ a pochvalte ho.
Co je třeba udělat, pokud vás pokouše kočka nebo pes:
- Zajistěte a identifikujte zvíře, které vás zranilo. Pokud má majitele, bude to snadné.
- Ošetřete ránu. U kočičího kousnutí jde většinou o ruce, proto si je nejdřív důkladně umyjte teplou vodou a mýdlem.
- Navštivte lékaře.
- Nechte zvíře vyšetřit na vzteklinu.
Co mají společného pes a kočka : Kočky i psi mají společné teritoriální instinkty. Obě zvířata si dokáží hájit to, co je pro ně důležité. Jde především o jídlo a domov. Každý k tomu používá jiné metody, účel je však naprosto stejný.
Jak dlouho trvá seznamování koček : Jakmile se nová kočička dere z úkrytu ven, můžete je s vaší původní začít pomalu seznamovat. Ideální je postupovat pomalu, pootevřít dveře tak, aby se mohly vidět a očichat, ale ne si ublížit. Bez syčení se to v 99% případů neobejde, ale to málokdy trvá déle než 14 dní. Další průběh už záleží na chování obou kočiček.
Proč pes vyje a kňučí
Jedním ze způsobů, jak psi vyjadřují pocit osamělosti, je kňučení, štěkání a vytí. Říkají tím: “Jsem sám doma a mám strach, protože mě má smečka opustila”. Je to tedy určitá forma komunikace s vnějším světem, i když nemusí být zrovna všem sousedům (obzvláště “nepejskařům”) příjemná.
Jestliže se už pejsek rozštěkal, zkuste ho důrazně umlčet vždy stejným povelem, například "Ticho!". Pes by byl jinak zmatený různými povely. Pokud vaše výchova nezabrala, zkuste sprejový antištěkací obojek. V něm je zabudovaný mikrofon, který snímá zvuk.Zdravý dospělý pes naproti tomu vydrží 6 – 8 hodin. Dlouhodobě ale musíme dbát na to, že nechávat psa 8 hodin bez možnosti venčení a vylučování není dobré pro jeho měchýř a situace může vést k infekci močových cest nebo k močovým kamenům. Pokud máte možnost dát psovi přístup na zahradu, problém je v podstatě vyřešen.
Co to znamená když se pes schovává : Chce tím naznačit, že vás nechce rozzlobit. Že je mu situace nepříjemná, může dávat najevo i opakovaným olizováním pysků a zíváním. Pes se schovává nebo se snaží odejít. Pokud se pes schovává za vás nebo za nějaký předmět, je to jednoznačné znamení, že ho něco stresuje nebo děsí.