Antwort Jak natáhnout sražené oblečení? Weitere Antworten – Jak zvětšit sražené oblečení

Jak natáhnout sražené oblečení?
To je vychytávka!

Sražené oblečení ponořte do vody a nechte namočené asi půl hodiny. Pak ho vyždímejte, přebytečnou vodu můžete vymačkat i mezi dvěma ručníky. Prádlo rozhodně neoplachujte studenou vodou! Snažte se oblečení co nejvíc roztáhnout a zatížit, po chvíli ho nechte na vzduchu přirozeně uschnout.Pokud včas zasáhnete, situace se ještě dá zachránit.

  1. krok: Dětský šampon. Napusťte si umyvadlo vlažnou vodou a přidejte do ní dětský šampon.
  2. krok: Vodní lázeň Sražené oblečení vložte do vodní lázně a nechte 15 minut »odpočívat«.
  3. krok: Ručník.
  4. krok: Natahování
  5. krok: Sušení

Připravte si tedy vodní lázeň o teplotě 30 °C, přidejte k ní množství pracího prostředku podle doporučení výrobce a svetr do ní na 20-30 minut namočte. A to nejlépe okamžitě po vytažení z pračky. Po této době ho jemně vyždímejte a lehce povytáhněte do všech směrů. Nechte uschnout.

Proč se srazí oblečení : Prádlo se do určité míry nevyhnutelně postupně sráží po větším počtu vyprání, ale tento proces může dramaticky urychlit soustavné praní v horké vodě, zejména při teplotách nad 70 °C. Některé typy tkanin jsou ke srážení náchylnější, jsou-li při praní vystaveny vysoké teplotě.

Jak natáhnout tričko

Přeperte sražený svetr, namočte do studené vody spolu s delikátním prostředkem na vlnu. Následně se můžete pokusit Váš kousek znovu natáhnout. U bavlněných, nebo lněných oděvů, lze vytahaná vlákna lisovat horkou žehličkou k navrácení vláken do původního tvaru.

Čím provonět prádlo : Pro intenzivnější vůni můžete použít i aviváž, nebo třeba vonné perličky. Kuličky se dávají přímo do bubnu, kde se z nich během praní uvolňuje vůně.

Tedy vodu a jedlou sodu nebo běžnou sůl. Stačí přitom jen smíchat několik lžic soli nebo jedlé sody s teplou vodou a obarvené oblečení pak zcela ponořte do lavoru a nechte ho v ní alespoň 3 hodiny. Pokud však nejste trpěliví, můžete jedlou sodu smíchat také s pracím prostředkem.

Nastrouhejte do vody prací mýdlo, přidejte pár kapek manganistanu draselného. Směs spolu zamíchejte. Obarvené prádlo namočte do tohoto roztoku na 2 hodiny. Barva by měla zcela zmizet.

Jak změkčit svetr

Jednoduše namočte svetr do nádoby s roztokem octa a čisté vody v poměru 1:1 a nechte ho namočený zhruba 20 minut. Poté ho z nádoby vyjměte a nechte usušit. Pokud i potom bude svetr kousat, vyzkoušejte druhou variantu s vlasovým kondicionérem. Jemně vmasírujte kondicionér do látky a následně opláchněte studenou vodou.Vlažná voda je nejlepším způsobem, jak jednoduše roztáhnout kalhoty. Kalhoty si oblékněte. Poté nastříkejte na pas vlažnou vodu, dokud nebude zcela vlhký. Následně udělejte řadu pohybů, od dřepů až po výpady, jako při první technice.To, že prádlo zapáchá už při vyndávání z pračky, může mít hned několik příčin: špatné dávkování pracího přípravku nebo jeho nevhodný výběr, nedostatečně udržovaná pračka a časté praní na nízké teploty. No a samozřejmě to, že prádlo zapomenete včas vyndat a necháte ho v bubnu vlhké několik hodin.

Pokud se stane, že se vám prádlo nechtěně obarví, jednoduše nastrouhejte jedno z mýdel (pro lepší účinek můžete klidně obě dvě), přidejte několik kapek manganistanu draselného a rozmíchejte v horké vodě. Do vzniklého roztoku namočte prádlo na 3 hodiny a poté klasicky vyperte.

Proč se srazí trička : Pokud již budete využívat sušičku, nastavte co nejnižší teplotu a oblečení vyjměte ještě vlhké a nechte dosušit na vzduchu. Nadměrná teplota při sušení může srazit Váš oblíbený kousek. Dlouhé odkládání praní přírodních kousků může mít naopak vliv na roztahování.

Jak srazit prádlo : Nejprve oděv vyperte v studené vodě. Pak ho vložte do sušičky nastavenou na vysokou teplotu. Sušte a přitom co 5 minut kontrolujte zmenšování oblečení, dokud nedosáhne požadované velikosti. Potom, co se tak stane, změňte nastavení sušičky na nízkou teplotu a oblečení už jen dosušte.

Jak na zapáchající prádlo

Dejte zatuchlé prádlo do pytle a přisypte k němu jedlou sodu. Je dobré nechat ji působit přes noc, ale pokud nemáte čas, může stačit i několik hodin. Jakmile prádlo vytáhnete, oprašte ho a dejte vyprat. Klidně do praní přidejte kypřící prášek nebo ocet dle výše zmíněných návodů a můžete dosáhnout silnějšího účinku.

Skvělou alternativou, jak provonět prádlo, je použití esenciálního oleje. Zkuste kápnout vybraný olej před mácháním prádla přímo do bubnu pračky. Nakapejte cca 10–20 kapek Floré Bylinného esenciálního oleje levandule (koupit v e-shopu), prádlo bude nejen krásně vonět, ale bude i chráněno před parazity a bakteriemi.Olejové barvy se nejlépe čistí olejem, případně terpentýnem. V mastnotě jsou rozpustné, a tak se z látky barva ráda pustí, v oleji je jí totiž „lépe“. Pod místo, kde je skvrna od olejové barvy, dáte vrstvu savých ubrousků, nakapete na skvrnu olej a překryjete dalšími savými ubrousky. Následně přitlačíte.

Co na Zaprané prádlo : Na zaprané bílé prádlo pomůže jedlá soda nebo prášek do pečiva. Přidejte jednu lžíci prášku či sody přímo do bubnu pračky a běžně vyperte. Bílému prádlu dokážete také vrátit jas vyvařením, případně bělením na slunci.