Antwort Jak nastavit programy na televizí? Weitere Antworten – Jak naladit televizni programy

Jak nastavit programy na televizí?
Všechno, co potřebujete pro sledování televize, už nejspíš doma máte. K příjmu pozemního televizního signálu potřebujete pouze anténu, televizor s DVB-T2 tunerem, případně jakýkoliv televizor doplněný set-top-boxem s DVB-T2 tunerem. Vyberte si, jaký typ zapojení vám vyhovuje nejlépe.Stiskněte tlačítko HOME a poté vyberte položky [Nastavení] — [Sledování televizoru] — [Kanály] — [Nastavení kanálů] — [Digitální nastavení] — [Digitální ladění] — [Editace seznamu programů]. Vyberte program, který chcete přesunout na nové místo. Vyberte nové místo, kam chcete přesunout vybraný program.Na televizoru nebo set-top boxu spustíte buď automatické vyhledávání sítí (do paměti přijímače se mu načtou veškeré sítě DVB-T2, jejichž signál je v dané lokalitě dostupný), nebo zvolíte manuální ladění, při němž můžete sami zadat vysílací kanály, které chcete přidat.

Jak naladit programy bez antény : K novým televizím to uděláte přes kabel HDMI, u starších televizí použijte kabel s konektorem SCART. V obou případech přímo do televize nevede žádný anténní kabel, pouze do set-top-boxu. Spusťte televizi i set-top-box. Na televizi zvolte vstup signálu – HDMI nebo SCART, přes co je set-top-box připojen.

Proč nejdou naladit programy

Příčin může být hned několik. První je nevhodný set-top box. Pokud máte možnost vyzkoušet jiný set-top box, případně vyzkoušet ten váš na jiném místě, učiňte tak. Další příčinou může být příjem přes STA, která musí být upravena pro DVB-T.

Jak ulozit programy na TV : Vyber kanál, který chceš přesunout. Přesuň vybraný kanál (za pomoci šipek či tlačítek k pohybu nahoru a dolů na dálkovém ovladači). Pokračuj stejně s dalšími, dokud nejsou kanály v pořadí, jaké ti vyhovuje. Ulož změny možností „Uložit“ či „Potvrdit“.

Příčin může být hned několik. První je nevhodný set-top box. Pokud máte možnost vyzkoušet jiný set-top box, případně vyzkoušet ten váš na jiném místě, učiňte tak. Další příčinou může být příjem přes STA, která musí být upravena pro DVB-T.

Česká televize v současnosti nabízí ve své DVB-T2 Síti 21 programy ČT1, ČT2, ČT24, ČT sport, ČT :D/art, a regionální varianty ČT1 JM, ČT1 SM, ČT1 JZC a ČT1 SVC ve vysokém rozlišení (HD).

Proč nejde televizní vysílání

Zdrojem těchto problémů může být celá řada – volba nevhodné antény a její nasměrování, nevhodný zesilovač a podobně. Na vině může být také například rušení příjmu buňkou mobilního operátora, viz příspěvek Rušení televizního příjmu signálem mobilních operátorů.Jak seřadit naladěné kanály na TV

  1. Je potřeba vyvolat Seznam kanálů.
  2. Zobrazil se Seznam kanálů.
  3. Stlačte šipku nahoru, označí se položka Upravit kanály, potvrďte.
  4. Zobrazí se rozhraní, kde lze označit stanice.
  5. Zobrazí se rozhraní, kde lze označit stanice.

Určitě si vzpomínáte, že už po pár desítkách minut jste měli ztuhlý krk. Obrazovky v podnicích nemají ideální polohu a často vás nutí zaklonit nebo vytočit hlavu příliš do strany. To neprospívá krční páteři. Umístění TV na zeď tedy zvolte tak, aby byl střed obrazovky ve výši vašich očí.

K příjmu vysílání DVB-T2 s kodekem HEVC (H. 265) potřebujete správný přijímač. Poznáte ho podle označení DVB-T2 ověřeno – kulaté samolepky s logem CRA, která dokazuje, že byl přijímač ověřený Českými Radiokomunikacemi a testem pro příjem nového vysílání úspěšně prošel.

Co znamená že má televizor DVB-T2 tuner : DVB-T2 je nový standard digitálního vysílání. Díky tomuto standardu lze do jednoho vysílacího multiplexu vložit více televizních stanic. DVB-T2 vychází z původního standardu DVB-T. Oproti předchozí verzi nastalo několik změn, avšak hlavní podstata a rozdíly oproti analogovému vysílání zůstaly zachovány.

Jak zjistím co mám za televizi : Na štítku na zadní straně TV

Každá televize je vybavena štítkem, kde najdete výrobní údaje o daném televizoru. Model, typ nebo sériové číslo, to vše objevíte na štítku, který se nachází na zadní straně TV.

Z jaké vzdálenosti koukat na televizi

Obecně ale platí, že vzdálenost mezi místem, odkud se na televizi díváte, a televizí samotnou by měla být 2,3 až 3násobkem úhlopříčky televize.

Ideální vzdálenost očí od monitoru je 40 až 70 cm, nicméně pokud pracujete na monitoru o větší úhlopříčce, doporučujeme i větší vzdálenost. Neméně důležitým pravidlem je také výška monitoru (případně notebooku). Monitor by měl být vysoko alespoň tak, aby horní okraj byl v úrovni očí.Poznáte ho podle označení DVB-T2 ověřeno – kulaté samolepky s logem CRA, která dokazuje, že byl přijímač ověřený Českými Radiokomunikacemi a testem pro příjem nového vysílání úspěšně prošel.

Jak zjistí že mám televizi : Pokud neplatíte, ale odebíráte elektrickou energii, pak má Česká televize důvodné podezření, že televizi máte. Proto, pokud ji skutečně nemáte, dejte to vědět čestným prohlášením či evidenčním listem.