Antwort Jak Nasolit rybu na uzení? Weitere Antworten – Na jakou teplotu udit ryby

Jak Nasolit rybu na uzení?
Uzení ryb horkým kouřem

  1. při teplotě kouře asi 45 °C – 60 °C se ryby předsušují. V průběhu této fáze musí být rybí svalovina zbavena asi 12 % vody.
  2. druhá fáze uzení za tepla je propékání ryb, které probíhá při teplotě 80 °C až 100 °C.
  3. poslední fáze uzení horkým kouřem se nazývá zakuřování a vybarvování.

Naložení do láku

Dává nám větší prostor pro variabilitu. Poměr vody a soli si každý musí vyzkoušet sám podle toho, jak moc slané ryby mu vyhovují. Já doporučuji začít s 300 g soli na 10 l vody a ryby nechat v láku 8 hodin.Olšové dřevo – dodává masu velmi jemnou lehce nasládlou chuť a barví maso dozlatova, maso je měkké a voňavé. Hodí se na ryby, drůbež, světlou zvěřinu, vepřové maso. S touto dřevinou nic nepokazíte. Břízové dřevo – dodává masu jemnou chuť a vytváří tmavou kůrku, ale pozor na teplotu a suchost dřeva.

Jak dlouho vydrží uzená ryba : Volně ložené uzené výrobky z Třeboňského kapra je možno skladovat po dobu až 10 dní při teplotě 1 – 8 °C. Vakuované výrobky mají trvanlivost o něco delší (14 dní). Skladují se při teplotě 0 – 4 °C.

Jak pripravit ryby na uzení

Nasolit rybu zvenku a zevnitř je nejjednodušší způsob přípravy ryby na uzení. Více soli použijeme na rybu zvenku, kůži můžeme několikrát naříznout. Nezáleží na tom, jaký druh soli použijeme. Při nasolování použijeme cca 15 – 20 g soli na 1 kg masa (1,5 – 2 %).

Jak správně udit sýr : Udíme je při teplotě do 30 °C.

Po dvou hodinách je většina sýrů už i hezky zbarvená do zlatova. Pro intenzivnější chuť necháme sýr v udírně po dobu 3–4 hodin Nejlepších výsledků dosáhneme, když necháme sýry úplně vychladnout, zabalíme je do potravinové fólie a necháme v lednici odpočinout alespoň přes noc.

Věřte, že stačí solit a kořenit rybu až těsně před samotnou tepelnou úpravou, větší porce či celé ryby pak v řádu desítek minut dopředu. Názor, podle nějž sůl z rybího masa vyhání šťávu a svalovinu poškozuje, není správný. Sůl naopak po určitou dobu v rybím mase šťávu stabilizuje.

Do udírny můžete dát jehněčí kolínko, nějakou pěknou rybu (doporučujeme makrely), sýr, tofu. No prostě na co máte chuť! Tak kouři ZDAR!

Jak dlouho nakládat ryby na uzení

Recept na lák k naložení ryb na uzení:

V takovém láku nechte ryby naložené 8 hodin. Teplota láku by neměla překročit 12°C. Po čase a několika vyzkoušeních můžete do láku přidat i koření, např. pepř, bobkový list, jalovec, libeček, kopr, šalvěj a další.Ryby obereme od větších i menších kostí, natlačíme do skleniček (menší, do 3 dcl velikosti) do kterých jsme nalili 1 – 2 lžíce oleje, přidáme kuličky černého pepře, nového koření a lístek bobkového listu, sterilujeme při 100°C cca 1 hodinu a druhý den zopakujeme. Dejte pozor, aby obsah nepřevřel.Udíme je při teplotě do 30 °C.

Po dvou hodinách je většina sýrů už i hezky zbarvená do zlatova. Pro intenzivnější chuť necháme sýr v udírně po dobu 3–4 hodin Nejlepších výsledků dosáhneme, když necháme sýry úplně vychladnout, zabalíme je do potravinové fólie a necháme v lednici odpočinout alespoň přes noc.

Velmi oblíbené jsou např. ořechy, bylinky, šunka, apod. Abychom mohli tyto dodatečné přísady k sýru přidat, musíme ho nakrájet na stejně velké kostičky, či ho nastrouhat a následně smíchat s dalšími ingrediencemi. Ať už kousky sýru zkombinujete s čímkoliv, musíte je do něčeho umístit.

Jak solit rybu : U ryb naopak maso solíme ještě před grilováním nebo pečením, a to důkladně. Rybu vyprat, osušit, pokapat citrónem, zlehka potřít olejem nebo máslem, ještě před tepelnou úpravou do jeho útrob vložit citrónový tymián a řádně prosolit.

Kdy Nasolit rybu : Věřte, že stačí solit a kořenit rybu až těsně před samotnou tepelnou úpravou, větší porce či celé ryby pak v řádu desítek minut dopředu. Názor, podle nějž sůl z rybího masa vyhání šťávu a svalovinu poškozuje, není správný. Sůl naopak po určitou dobu v rybím mase šťávu stabilizuje.

Co se nejcasteji udí

Mezi oblíbené kusy masa na uzení patří také vepřová žebra nebo kotlety, které se často udí s kostí. Maso se však u kosti rádo kazí, proto doporučujeme při nakládání a uzení žeber nebo jiného masa s kostí použít tzv. obstřiky. Pomocí marinovací jehly vstříkneme lák přímo ke kosti, takže dojde k lepšímu zakonzervování.

Jen pamatujte, ať to chuť masa pouze doplní. V případě, že nemáte dostatek času na naložení masa, můžete zvýšit koncentraci láku na 15–20 % a do masa vpravit 1 dcl láku na 1 kg masa. Takto připravené maso můžete udit již druhý den po naložení (2–3 dny jsou ale lepší).Ať si domů doneseme rybu čerstvou či chlazenou je nutné ji skladovat v lednici a co nejdříve ji spotřebovat. V lednici lze syrové ryby skladovat při teplotě do + 4 °C maximálně 48 hodin.

Jak dlouho vařit domácí uzené : Čím libovější maso koupíte, tím lépe bude vypadat nakrájené na plátky. Vyberte si uzenou pečeni, kýtu nebo plec. snadno zapamatovatelné pravidlo zní: na kilo uzeného počítejte s jednou hodinou varu a zhruba 1 litrem vody na zalití.