Antwort Jak Narizkovat Dracenu? Weitere Antworten – Jak moc Zalevat dracénu

Jak Narizkovat Dracenu?
Dracena má ráda rozptýlené světlo či polostín. Pozor na průvan, který dokáže velmi rychle zničit celou rostlinu. Začíná to hnědnutím špiček listů, následuje jejich opadání a končí to úhynem celé rostliny. Zalévejte tak, aby byl substrát stále mírně vlhký, ale v misce pod květináčem nikdy nesmí stát voda.Dracena na zastřihávání reaguje dobře. Pokud je potřeba rostlinu zkrátit, ustřihněte horní část stonku a koruna se začne tvořit níž. Odstraňovat můžete také suché a poškozené listy. Pokud vaše dracena pomalu přerůstá vybraný květník, můžete ji bez obav přesadit.1 Výhony v libovolné výšce vodorovně odstřihněte zahradnickými nůžkami nebo odřízněte pilkou. Po stranách pod místem řezu se později vytvoří nové svěží listy. Buďte trpěliví, protože to může trvat i několik měsíců. Také na uříznutých výhonech se po čase vytvoří nové listy.

Jak Zastrihavat dracénu : Draceně stačí běžný rašelinový substrát bohatý na humus a přesazujeme ji vždy na jaře, tedy na začátku vegetačního období, ale ne častěji jak jednou za dva roky. Ovšem stačí jí i jen pouhá výměna vrchní vrstvy půdy, ve které zakořeňuje. Ve vegetačním období vyžaduje pořádnou zálivku a stále mírně vlhkou zeminu.

Kolik světla potrebuje dracena

Dracaena marginata neboli dračinec, lidově dracena je jedna z nejznámějších pokojových rostlin původem z Madagaskaru. Domovem této pokojové rostliny jsou subtropické a tropické oblasti Asie a Afriky. Dračinec tedy není mrazuvzdorný a vyžaduje světlé stanoviště. Optimální je velmi světlé místo bez přímého Slunce.

Jak často přesazovat Dracenu : Substrát a přesazování

Dracéně postačí jen oživení vrchní vrstvy půdy a hodí se pro ní vzdušný, lehký substrát, použít můžete třeba ten u nás namíchaný. Rostlinu přesazujte na jaře ve vegetačním období přibližně jednou za 2 roky.

Dračinec není náročný na zalévání. Pokojovou rostlinu zalévejte pouze tehdy, když je půda suchá. V létě k tomu dojde dříve než v zimě. V zimě se draceny obejdou bez vody i několik týdnů.

Volba zeminy a přesazování

Dracenu přesazujte vždy na počátku jara jednou za dva roky. Při přesazování zvolte tak o centimetr až dva větší květináč, nízký a široký. Jako zeminu zvolte směs dvou dílů drnovky a jednoho dílu listovky.

Proč opadávají listy u draceny

Žloutnutí listů

Pokud jste si všimli žloutnutí u spodních listů, které postupně hnědnou, zasychají a opadávají, jedná se o přirozený proces. Dracéna tak obměňuje své staré olistění za nové. Další příčinou může být také průvan.Žloutnutí listů

Pokud jste si všimli žloutnutí u spodních listů, které postupně hnědnou, zasychají a opadávají, jedná se o přirozený proces. Dracéna tak obměňuje své staré olistění za nové. Další příčinou může být také průvan. Především pak v zimě, kdy jim ledový vánek opravdu nesvědčí.Stanoviště a teplota: Dracaena marginata preferuje světlé stanoviště, ale vyhýbá se přímému slunečnímu záření. Může se pěstovat při širší škále teplot, ale optimální je teplota mezi 18-26 °C. Zálivka: Zalévejte rostlinu pravidelně, ale vyvarujte se přemokření půdy.

Volba zeminy a přesazování

Dracenu přesazujte vždy na počátku jara jednou za dva roky. Při přesazování zvolte tak o centimetr až dva větší květináč, nízký a široký. Jako zeminu zvolte směs dvou dílů drnovky a jednoho dílu listovky.

Co potrebuje Dracena : Stanoviště a teplota: Dracaena marginata preferuje světlé stanoviště, ale vyhýbá se přímému slunečnímu záření. Může se pěstovat při širší škále teplot, ale optimální je teplota mezi 18-26 °C. Zálivka: Zalévejte rostlinu pravidelně, ale vyvarujte se přemokření půdy.

Jak oživit Dracenu : Především v letních měsících je vhodné jí často stírat listy vlhkým hadříkem nebo ji osprchovat ve vlažné vodě popřípadě si dát vodu do rozprašovače, ale snáší i sušší vzduch. Rostlině celoročně vyhovuje běžná pokojová teplota. Mladé rostliny se přesazují každoročně na jaře, starším stačí vyměnit jen horní vrstvu.

Co dát na dno květináče

Z čeho drenážní vrstvu vytvořit Drenáž je v podstatě jakýkoli nasákavý materiál. Do květináčů se nejlépe hodí speciální materiál, kterým je KERAMZIT, SERAMIS nebo PERLIT. Nahradit je mohou ale také střepy hliněných nádob, jemný štěrk nebo kamínky.

Dracény milují světlejší stanoviště ovšem s absencí přímého slunce. Pokud tedy máte například hodně světlou chodbu, klidně vás dracéna může vítat po příchodu z práce. Dracénám vyhovuje běžná pokojové teplota a pokud se o ni budete dobře starat, může klidně vyrůst až do dvou a více metrů.Především v letních měsících je vhodné jí často stírat listy vlhkým hadříkem nebo ji osprchovat ve vlažné vodě popřípadě si dát vodu do rozprašovače, ale snáší i sušší vzduch. Rostlině celoročně vyhovuje běžná pokojová teplota. Mladé rostliny se přesazují každoročně na jaře, starším stačí vyměnit jen horní vrstvu.

Co delat se zlutymi listy : Rostlina je bledá a listy žloutnou Dopřejte jí světlo a slunce! Jestliže si všímáte, že rostlina postupně bledne a lístky žloutnou, je možné, že nemá dostatek světla. Nejdříve si dle druhu rostliny ověřte, jaké podmínky jsou pro ni ideální (polostín, slunné místo apod.), a poté ji zkuste najít nový, vhodnější prostor.