Antwort Jak napsat spravne CV? Weitere Antworten – Co má obsahovat CV
Co by v CV nemělo chybět
- Osobní údaje.
- Kontaktní údaje.
- Fotografie.
- Vzdělání
- Praxe.
- Kurzy a další vzdělání
- Jazyky.
- Zájmy a ostatní aktivity.
Struktura životopisu
- Hlavička. Je nutné, aby každý životopis obsahoval hlavičku se základními údaji.
- Fotografie. Strukturovaný životopis by rozhodně měl obsahovat vaši fotografii.
- Vzdělání
- Pracovní zkušenosti – praxe.
- Kurzy.
- Počítačové znalosti.
- Jazykové znalosti.
- Řidičský průkaz.
Zaměřte se na vaše silné stránky a dosažené úspěchy. Zmiňte konkrétní dovednosti a výsledky, kterých jste dosáhli ve své kariéře. V neposlední řadě můžete přidat něco osobního, co vás motivuje nebo co vás zajímá mimo pracovní oblast. To pomůže zaměstnavateli získat představu o vaší osobnosti.
Jaké dovednosti napsat do CV : Co uvést v životopise
- Aktivní naslouchání
- Komunikační dovednosti.
- Počítačové znalosti.
- Zákaznický servis.
- Mezilidské dovednosti.
- Vůdčí schopnosti.
- Manažerské dovednosti.
- Schopnost řešit problémy.
Co nedávat do životopisu
Co do životopisu nepatří Jsou údaje, které je zbytečné do životopisu psát. Patří mezi ně zdravotní stav, místo narození, zda kouříte či ne, rodinný stav, počet dětí, základní škola pokud máte střední, střední škola, pokud máte vysokou.
Jak se píše CV : 4 základní pravidla, jak napsat CV:
- stručnost – neměl by být delší než na 1 až 2 strany A4,
- struktura – přehledný, chronologicky řazený od nejnovějšího,
- relevance informací – CV přizpůsobte pozici, o kterou se ucházíte,
- pravdivost – personalisté si vás na osobním pohovoru otestují a na vylepšování reality přijdou.
Co do životopisu nepatří
- Časové mezery. Dávejte si pozor na časové mezery.
- Nesprávné údaje. Do životopisu patří pouze pravdivé údaje.
- Nevhodná fotografie. Pokud není tento požadavek uveden v inzerátu, fotka v životopise být nemusí.
- Nerelevantní údaje.
- Chyby.
- Přílišná barevnost a mnoho fontů
Co do životopisu nepatří Jsou údaje, které je zbytečné do životopisu psát. Patří mezi ně zdravotní stav, místo narození, zda kouříte či ne, rodinný stav, počet dětí, základní škola pokud máte střední, střední škola, pokud máte vysokou.
Co nepsat do CV
Správně uvedené osobní údaje pomohou, aby si Vás personalista zapamatoval už po prvním přečtení životopisu a mohl se s Vámi spojit. Uvádějte je vždy na první stranu a dostatečně viditelně. Neuvádějte nepotřebné osobní údaje, jako je rodinný stav, národnost, politická příslušnost či osobní údaje o příbuzných.Sedm nejlepších měkkých dovedností do životopisu s příklady
- Schopnost spolupráce. Schopnost spolupráce je skvělý souhrnný termín pro několik schopností dohromady.
- Přizpůsobivost.
- Vynalézavost.
- Pozitivní přístup.
- Pracovní morálka.
- Učenlivost.
- Kritické myšlení
Hard skills – v češtině používáno i v doslovném překladu jako “tvrdé dovednosti” (vedle tzv. soft skills). Zahrnují dovednosti jako ovládání cizích jazyků, vědomosti z různých oblastí (odbornost), technické dovednosti jako řízení auta, ovládání PC programů, účetnictví atp.
Měkké dovednosti jsou osobní vlastnosti, které mají vliv na to, jak se chováte a jaké výkony podáváte v zaměstnání. Nejběžnějšími příklady měkkých dovedností jsou komunikační dovednosti, řízení času, smysl pro detail, vůdčí schopnosti a pracovní morálka.
Jak se vyfotit na životopis : Fotografie by měla být přibližně velikosti pasové fotky a měla by zachycovat váš obličej plus část hrudníku, případně i ramena. Pozadí by mělo být neutrální, pokud možno jednolité a z fotky by měl personalista o vás získat pozitivní dojem – vhodný je proto mírný úsměv, ale ne úsměv od ucha k uchu.
Jak si udělat kvalitní životopis : Životopis by měl být přehledný a strukturovaný a měl by obsahovat údaje o Vaší praxi, vzdělání, dovednostech a zkušenostech, které zaměstnavateli nebo personalistovi jasně řeknou, že se hodíte na pozici, o kterou se ucházíte. Životopis pište jedním typem písma tak, aby byl vizuálně přitažlivý a přehledný.
Co prilozit k životopisu
K životopisu si vedle různých certifikátů a dokladů můžete přiložit dokumenty Europassu, kterými zaměstnavateli prokážete a doložíte, jaké dovednosti jste získali během svého středoškolského nebo vysokoškolského studia či dalšího vzdělávání. Jde o dodatky k osvědčení a dodatky k diplomu.
Spíše než „koníčky“ nazvěte oddíl životopisu „ZÁJMY“ nebo „VOLNOČASOVÉ AKTIVITY“. „ZÁJMY“ je vhodné použít tam, kde se jedná o aktuální koníčky v pravém slova smyslu – cvičení jógy, hraní tenisu, studium japonštiny a japonské kultury, golf… Ne všechny koníčky se vlezou pod výraz „ZÁJMY“.Ve vaší odpovědi byste se rozhodně měli zaměřit na to nejdůležitější. Měli byste tak zmínit své pracovní zkušenosti a kvalifikaci, dále zájmy, které můžete s prací provázat, a svoji aktuální situaci – proč si hledáte práci a jakou cestou se ve své kariéře chcete ubírat.
Jaké vlastnosti napsat do CV : Klíčové zkušenosti:
- efektivní plánování/organizování
- projektové/týmové vedení
- kreativní myšlení
- pozitivní přístup.
- vnitřní motivace.
- schopnost se rychle učit.
- zaměření na výsledek i na detail.
- Green Belt certifikát.