Antwort Jak nalozit štiku na gril? Weitere Antworten – Jak naložit štiku na gril
3) Ochuťte rybu
Sázkou na jistotu je mořská sůl, kvalitní pepř a citronová šťáva. Co se bylinek týče, rybám svědčí tymián, bazalka, rozmarýn a případně koriandr, pokud ho máte rád. Buďte střídmí – nechceme chuť ryby přebít, ale nechat ji vyniknout.Stačí rybu naříznout na několika místech a sůl do ryby vpravit prsty. Pokud chcete mít rybu opravdu grilovanou, nikoliv vařenou, nepoužívejte alobal. A máte-li strach, že se bude ryba na gril lepit, potřete rošt například špekem. Na horkém roštu to půjde samo.Porce ryby lehce potřeme máslem, zalijeme směsí oleje, citrónové šťávy, soli, pepře, bylinkové směsi a majoránky. Necháme asi hodinu odležet, pak rybu osušíme a grilujeme z každé strany 8 minut.
Jak nalozit třesku na gril : Filety tresky omyjte, důkladně osušte a rozdělte na porce. Potřete olivovým olejem, osolte, opepřete, přidejte pár snítek tymiánu a dejte na gril. Grilujte pomalu a na mírném ohni.
Jak správně naložit maso na gril
Plátky nebo kousky masa, popřípadě celý kus (žebírka) nasolíme, opepříme a posypeme kořením. Vše do masa pečlivě vetřeme a necháme v chladu odležet na několik hodin, třeba i přes noc, rybu stačí na 2 hodiny. Pokud maso na povrchu nařežeme, můžeme do něj koření lépe vmasírovat a jídlo bude chutnější.
Čím okořenit štiku : Filety štiky rozkrojíme na půl nebo na třetiny (podle toho, jak je štika velká a jak velké porce chceme mít), osolíme je, opepříme a ochutíme citronovou kůrou. Kousky štiky opečeme na rozpuštěném másle nejprve kůží dolů, poté obrátíme a dopečeme.
Menším rybám a filetům stačí na grilu přibližně 15 minut, kdy první stranu rybky s kůží grilujeme o minutu až dvě déle. Pokud máme rybu macka nebo opravdu vysoký filet, grilujeme klidně až 30 minut. Jednoduché pravidlo u ryb je to, že každý centimetr výšky vyžaduje alespoň 3-4 minuty na grilu.
Jak rybu ochutit
Nebojte se používat různé ochucené oleje, čerstvé bylinky, nebo svěží omáčky. Na mořské ryby je tradiční kombinace pepře a citronu, na sladkovodní sůl a kmín, ale možností je mnohem více. Ideální je, když se k rybě přidají čerstvé bylinky, které ji skvěle dochutí, ale zároveň chuť ryby nepřehluší.
Jak správně zabít štiku
Pokud kupujete živou rybu, musíte ji nejdřív zabít. Vezměte rybu do staré utěrky, postavte ji na břicho na kuchyňské prkénko a úderem paličky na maso nebo kladívka ji omračte. Miřte těsně nad oči. Menší rybu tak rovnou zabijete, větší jen omráčíte, takže musíte vzít ostrý nůž a přeříznout jí žaberní oblouky.Ideální je maso naložit 24 hodin před samotným grilováním a v uzavřené nádobě nebo sáčku ho nechat v lednici. Z lednice pak maso vytáhneme alespoň hodinu před grilováním a necháme zteplat. Maso pak má dostatek času koření a bylinky vstřebat.Kachnu spaříme ve slané vodě a dáme do lednice či jiné chladné místo. Po 48 hodin ji v několikahodinových intervalech potíráme směsí z brandy, medu a soli. Kachna je nyní připravená a může jít na gril.
Samotná doba nakládání masa na gril se liší zejména podle druhu. U mořských plodů a při grilování ryb stačí naložit chvíli před, nebo marinovat maximálně hodinu. Jedná se o velmi jemná masa, často i tenká nebo drobná. Naopak nakládání vepřového masa na grilování a obecně červeného masa může být i delší než 24 hodin.
Jak naložit maso na gril bez oleje : 3. Nejlepší marináda na gril. Připravte si 150 ml piva, 3 lžíce kečupu, 2–3 lžičky drženého česneku, pepř, sůl, špetku chilli, 2 lžičky třtinového cukru a 2 lžičky citronové šťávy. Podle chuti samozřejmě můžete přidat množství jednotlivých ingrediencí.
Jaké koření použít na štiku : Červený a zelený pepř není tak štiplavý, má jemnou a nasládle ovocnou chuť, která podtrhne a nezastíní chuť zdravé sladkovodní ryby. Tato příprava ryby „na přírodno“ nebo dušená v alobalu na grilu, je vhodná především na rybí dravce, jako je například štika, okoun a candát.
Kdy chytat štiky
Právě září a říjen jsou měsíce, kdy je nejsnadnější štiku ulovit, a to když jsou slunečné dny s ranní a večerní mlhou. Naopak štika příliš neloví (tudíž ignoruje rybářské nástrahy) před bouřkou a jiným rychlým zhoršením počasí a když fouká studený vítr.
„Zkuste ji zatahat za hřbetní kost. Když půjde snadno vyndat, je ryba hotová,“ radí. Kuchař rybu připravuje vcelku tím nejjednodušším způsobem. Zvenčí i zevnitř ji nasolí, opepří, do břicha přidá pár bylinek (tymián, petrželku a snítku rozmarýnu) a pokape olejem.Zvěřina: 130 °C až 180 °C (nízká teplota) Ryba: 160 °C až 180 °C (nízká teplota) Zelenina: 150 °C až 180 °C (nízká teplota)
Jak okořenit štiku : Filety štiky rozkrojíme na půl nebo na třetiny (podle toho, jak je štika velká a jak velké porce chceme mít), osolíme je, opepříme a ochutíme citronovou kůrou. Kousky štiky opečeme na rozpuštěném másle nejprve kůží dolů, poté obrátíme a dopečeme.