Antwort Jak naložit štiku? Weitere Antworten – Jak nejlépe připravit štiku

Jak naložit štiku?
Filety štiky rozkrojíme na půl nebo na třetiny (podle toho, jak je štika velká a jak velké porce chceme mít), osolíme je, opepříme a ochutíme citronovou kůrou. Kousky štiky opečeme na rozpuštěném másle nejprve kůží dolů, poté obrátíme a dopečeme.Porce ryby lehce potřeme máslem, zalijeme směsí oleje, citrónové šťávy, soli, pepře, bylinkové směsi a majoránky. Necháme asi hodinu odležet, pak rybu osušíme a grilujeme z každé strany 8 minut.Já si rybu neberu, parkrát za rok si vezmu štiku nebo candáta(mohu doporučit- 1000x lepší než kapr) Když si tedy vezmu rybu tak ho několikrát praštím tupím předmětem za hlavu a pak prožíznu za skřelama pateř a nechám ho vykrvácet-tak to dělám já.

Jak naložit štiku na gril : Štiku vykucháme a očistíme. Aby nebylo maso suché, našpikujeme ho slaninou. Po našpikování rybu ještě naplníme pokrájenou cibulí, pár kolečky citronu a trochou česneku. Můžeme přidat nějakou bylinku.

Jaké koření na štiku

Červený a zelený pepř není tak štiplavý, má jemnou a nasládle ovocnou chuť, která podtrhne a nezastíní chuť zdravé sladkovodní ryby. Tato příprava ryby „na přírodno“ nebo dušená v alobalu na grilu, je vhodná především na rybí dravce, jako je například štika, okoun a candát.

Jak dlouho se smaží štika : Filety opékejte 4 až 5 minut. Celou rybu pečte zhruba 4 minuty z každé strany. Pro lepší šťavnatost nechte ještě pět minut dojít v troubě rozehřáté na cca 50 stupňů.

Zatím co jiným druhům masa prospívá dlouhá doba marinování (např. hovězí maso), ryba tolik nepotřebuje. Její maso je samo sebou měkké a křehké a chuť marinády se do masa dostane mnohem rychleji. Proto marinujte ryby cca 30-60 minut, to je postačující čas.

Ve velké míse smíchejte olivový olej, česnek, kopr, sůl a pepřové vločky. Směs nalijte na filety ze pstruha a potřete je ze všech stran, dokud se rovnoměrně nepokryjí. Před grilováním je přikryjte a nechte 12-24 hodin v chladu. Rybu grilujte na středně vysokém žáru do požadované propečenosti.

Jak upéct celou štiku

Postup přípravy

  1. Troubu předehřejeme na 200°C. Rybu očistíme (vč.
  2. Rybu osolíme z obou stran i zevnitř a okořeníme tymiánem.
  3. Do břišní dutiny vložíme pár plátků citronu a další plátky rozložíme po bocích ryby a přivážeme kousky provázku.
  4. Pečeme 40 minut přiklopené, občas přelijeme šťávou.

Příprava

  1. Filety opláchneme, pak pečlivě osušíme papírovou utěrkou a posypeme solí a kořením, pokapeme citronovou šťávou, necháme chvíli odležet.
  2. Na rozpáleném tuku (oleji a másle) opečeme z obou stran, z každé cca 5 minut, začínáme kůží dolů
  3. Opečené porce ryby vytáhneme z pánve, ihned servírujeme.

Plátky nebo kousky masa, popřípadě celý kus (žebírka) nasolíme, opepříme a posypeme kořením. Vše do masa pečlivě vetřeme a necháme v chladu odležet na několik hodin, třeba i přes noc, rybu stačí na 2 hodiny. Pokud maso na povrchu nařežeme, můžeme do něj koření lépe vmasírovat a jídlo bude chutnější.

Nejjednodušší způsob je pečení na másle, ke kterému přidáme kmín, sůl a pepř. Vyniká také s kořenovou zeleninou nebo s omáčkou ze smetany. Jako přílohu můžete zvolit brambory na mnoho způsobů, ale pochodila by i s čerstvou domácí bagetou. Pro další inspiraci ještě musíme podotknout další recepty na mořské ryby.

Jak správně okořenit rybu : Jak rybu ochutit

Nebojte se používat různé ochucené oleje, čerstvé bylinky, nebo svěží omáčky. Na mořské ryby je tradiční kombinace pepře a citronu, na sladkovodní sůl a kmín, ale možností je mnohem více. Ideální je, když se k rybě přidají čerstvé bylinky, které ji skvěle dochutí, ale zároveň chuť ryby nepřehluší.

Jak připravit rybu na pánvi : Rybu pokládáme vždy kůží dolů na dostatečně rozpálenou pánev. Kůží dolů tedy rybu nejprve pečeme zprudka, poté ji velmi opatrně obrátíme, a naopak velmi pozvolna dopékáme. Doba pečení závisí na druhu a velikosti ryby. Úplně stejně postupujeme i v případě, kdy rybu grilujeme.

Jak naložit ryby

Naložení do láku

jak moc slané ryby mu vyhovují. Já doporučuji začít s 300 g soli na 10 l vody a ryby nechat v láku 8 hodin. pepř, bobkový list, jalovec, kopr, šalvěj, u uzení kapra můžeme použít i česnek a další. Dobře se do láku hodí i citron, jen vybírejte ty chemicky neošetřené.

Nejčastěji se používá ocet, víno a šťáva z citronu, můžete však také použít kyselinu mléčnou, například jogurt, která maso zjemní ještě efektivněji. V neposlední řadě je tu chuť, což v podstatě znamená bylinky a koření, z nichž nejdůležitější je sůl.Pstruha očistíme, nasolíme (i uvnitř) a posypeme kmínem z obou stran. Množství kmínu na jednu rybu (300gramovou) je zhruba rovná polévková lžíce. Máslo necháme na pánvi rozpustit s olejem (zabrání přepalování másla), vložíme rybu a smažíme z obou stran dozlatova. Doba smažení je cca 18 minut (záleží na velikosti ryby).

Jak naložit pstruha před uzením : Pro ryby použijeme přibližně 6 – 8 % solný roztok (60 – 80 g soli na 1 l vody). Poměr soli si při dalším nakládání a uzení upravte dle své chuti. Do láku lze přidat i koření a vše krátce povařit pro lepší uvolnění aroma. Ryby nakládáme do studeného láku asi na 12-24 hodin a vše uchováváme při teplotě do 2 °C.