Antwort Jak nabrousit Stepkovac? Weitere Antworten – Co je lepší drtič nebo štěpkovač

Jak nabrousit Stepkovac?
Pokud chcete větve využít k zátopu, potřebujete štěpkovač. Štěpkované větve představují větší kusy, které se hodí k vytápění. V kompostu by se naopak těžko a dlouho rozkládaly. Drtič naopak větve rozdrtí na miniaturní kousky, které se následně rychle rozkládají, a které nejsou vhodné k zátopu.Nejlepší štěpkovače a drtiče na trhu

Produkt Hodnocení
1. Makita UD2500 ⭐ 100 %
2. Riwall PRO RES 3044 B ⭐ 99 %
3. Fieldmann FZD 5015-E ⭐ 99 %
4. Bosch AXT 25 TC ⭐ 100 %

5 nejlepších drtičů větví

Pořadí Produkt Informace
1. BOSCH AXT 25 TC Nejlepší cena Více informací
2. BOSCH AXT Rapid 2000 Nejlepší cena Více informací
3. Fieldmann FZD 5015-E Nejlepší cena Více informací
4. Black&Decker BEGAS5800-QS Nejlepší cena Více informací

Jak drtit listí : Jak nadrtit opadané listí

  1. Je to zcela jednoduché, opadané listí pod stromy (nejen pod ořešáky) přejedeme sekačkou.
  2. Nadrcené listí z vaku sekačky buď přidáme do kompostu a promícháme v něm s jinými zahradními odpady a zeminou, nebo je necháme ležet pod stromy.

Na co je dobrá štěpka

Mulčování štěpkou (drtí) ochrání půdu proti vysoušení, a naopak proti přemokření a z části brání růstu plevelu. Mulč ze štěpky lze použít i do kompostu či podestýlku ke králíkům, morčatům, slepicím apod. Štěpkovače naopak rozřežou větve na trochu větší kousky, s nimiž můžete například zatopit v krbových kamnech.

Jak Nadrtit větve : Drcení pomocí drtiče: Větve jsou usekávány a zpravidla je drť neregulovaná ( tzn. drť může mít nepravidelný rozměr ), drť je použitelná pod keře nebo do kompostu. Štěpkování pomocí štěpkovače: Větve jsou "ukrajovány" , často mohou být zpracovány i do větších frakcí a štěpku je pak možno použít na topení, nebo pod keře.

Štěpkovač je vybaven zubovou hlavou, která se otáčí proti přítlačné desce. Větve jsou natahovány mezi zuby a desku, čímž dochází k jejich pořezání na 1–3 cm velké kousky. V porovnání s drtí z nožových drtičů je drť ze zubové hlavy o poznání větší.

Při mletí kůry v mixéru nebo v mlýnku na kávu se doporučuje nejprve kůru rozdrtit na menší kousky a poté ji postupně rozmělnit, abyste zajistili rovnoměrné zpracování. Kůru můžete také strouhat na struhadle, pokud máte struhadlo s dostatečně velkými otvory.

Jak zpracovat větve

Drcení a drtiče: Větve jsou usekávány a zpravidla je drť neregulovaná ( tzn. drť může mít nepravidelný rozměr ), drť je použitelná pod keře nebo do kompostu. Štěpkování a štěpkovače: Větve jsou "ukrajovány" , často mohou být zpracovány i do větších frakcí a štěpku je pak možno použít na topení, nebo pod keře.Drcení pomocí drtiče: Větve jsou usekávány a zpravidla je drť neregulovaná ( tzn. drť může mít nepravidelný rozměr ), drť je použitelná pod keře nebo do kompostu. Štěpkování pomocí štěpkovače: Větve jsou "ukrajovány" , často mohou být zpracovány i do větších frakcí a štěpku je pak možno použít na topení, nebo pod keře.Štěpkovač je zařízení nebo stroj určený k rozřezání dřevních částí stromů (větve, kmen) nebo zbytků z dřevovýroby a k výrobě štěpky. Štěpkovače se rozlišují na bubnové, diskové a na s gravitačním nebo s nuceným vkládáním štěpkovaného materiálu.

Hrubost štěpky

Hrubost 1-3 mm je určená pro elektrické udírny a jedno balení vydrží na cCa 6 hodin uzení. Topíte-li v ohništi dřevem nebo pokud používáte externí vyvíječ kouře (Smokemeister), doporučuju použít frakci 6-12 mm.

Jak skladovat štěpky : Volně sypanou štěpku je vždy nutné skladovat chráněnou proti dešti (např. pod přístřeškem, ve stodole…). Není možné ji skladovat venku na hromadě zakryté plachtou, protože plachta poté brání přístupu vzduchu.

Jak stříhat větve : JAK SE PROVÁDÍ PROŘEZ VĚTVÍ Řez by se měl provádět v úhlu 30–45°, přibližně půl centimetru nad pupenem nebo větvením. Pokud je třeba provést řez větší než 3 cm, ránu po seřezání zamázněte včelím voskem. Tak můžete zabránit infekci stromu.

Jak vybělit větve

Do připravené nádoby nalijte hydrogenuhličitan sodný a horkou vodu, ponořte do roztoku větve, které zatěžkejte např. kameny, aby ležely na dně nádoby. Nechte 12 hodin působit. Opět si oblékněte ochranné pomůcky a kartáčem větve opracujte, opláchněte větve ve vodě a na slunci sušte.

Mulčování štěpkou (drtí) ochrání půdu proti vysoušení, a naopak proti přemokření a z části brání růstu plevelu. Mulč ze štěpky lze použít i do kompostu či podestýlku ke králíkům, morčatům, slepicím apod. Štěpkovače naopak rozřežou větve na trochu větší kousky, s nimiž můžete například zatopit v krbových kamnech.Kromě mulčovací kůry lze použít také dřevní drť a nebo štěpku, případně drť či štěpku ze dřeva i kůry, ale i barevnou mulčovací štěpku v barvách červené, žluté a světle nebo tmavě hnědé.

Jak vyrobit MULC : Pomocí sekačky na trávu nebo vyžínače posekejte trávu nebo jen plevel na zahradě mimo pozemek. Zelená hmota se přitom drtí, takže začne rychleji hnít. Shrabte na hromádku, zakryjte tmavou fólií a nechte 3-4 dny. Pokud je počasí teplé a slunečné, pak proces fermentace začne téměř přes noc následujícího dne.