Antwort Jak na utěrky bez zápachu? Weitere Antworten – Jak nejlépe vyprat utěrky

Jak na utěrky bez zápachu?
Pokud máte čistě bílé bavlněné utěrky, můžete je prát až na 90°C. Ovšem pro běžnou údržbu zcela postačí program na 60°C, zejména pro barevné utěrky. Sušte je na přímém slunci nebo v sušičce, žehlení je jen na vašem rozhodnutí. Rozlučte se včas.Jak vyčistit mastné fleky na utěrkách

Nemusíte se s nimi loučit či je používat jako hadr na zem. Jednoduše napusťte lavor horkou vodou a hoďte do něj jednu tabletu do myčky. Jedná se o dokonalého pomocníka, který veškeré nečistoty z utěrek odstraní. V této tekutině je nechte odmáčet celý den či noc.Ručníky perte ideálně při teplotě 40–60 °C a nejlépe roztříděné podle barev, aby se vám například bílé ručníky neobarvily. Na tom, zda použijete prací prášek či gel, až tak nesejde, nicméně prací gel se lépe rozpouští. Při praní ručníků a osušek vynechte aviváž, jinak ručníky ztratí na hebkosti a savosti.

V čem vyvařit utěrky : Špinavé či zašlé utěrky vyvaříte tak, že přivedete k varu vodu ve velkém hrnci. Do vřící vody nastrouháte mýdlo na praní, přidáte utěrky a necháte hodinu mírně vařit. Po vytažení budou utěrky čisté a voňavé.

Jak žehlit utěrky

Pokud si do ní navíc utíráte ruce, čistíte s ní kuchyňskou linku a podobně, pak ji patří hodit do koše na prádlo každý den. Žehlete – po vyprání je dobré utěrky přežehlit na vyšší teploty (pokud vám to materiál dovoluje), abyste se zbavili nežádoucích bakterií.

Jak na zašlé utěrky : Vezměte si lavor a napusťte do něj teplou vodu. Do ní nasypejte tři lžíce jedlé sody, lžíci kuchyňské soli a trochu pracího prášku nebo gelu. Do roztoku naložte znečištěné utěrky a nechte je tam 30 minut namáčet. Pokud jsou hodně zašlé, můžete lavor vyměnit za hrnec a utěrky v roztoku vyvařit po dobu 20 minut.

Šetrnější je namočit flekaté utěrky do lavoru či kýble s horkou vodou, ve které jsme rozmíchali hrnek prášku na praní, dvě lžíce sody a 2 lžíce oleje. Poslední přísada zní možná trochu nelogicky, ale olej k sobě dobře váže nečistoty. Když pak utěrky propláchnete a vyperete na 40 – 60°C, mastné nijak nebudou.

Mezi nejefektivnější pomocníky patří citronová šťáva, ocet, sůl, jedlá soda, aceton a také žlučové mýdlo. Právě žlučové mýdlo je univerzálním čističem, který vám pomůže v každé situaci. Pokud si ale opravdu nejste jisti, jak skvrnu odstranit, svěřte raději oblečení do rukou odborníků. Ty si s ní hravě poradí.

Co dělat aby ručníky po vyprání nebyly tvrdé

Tvrdost ručníků může způsobovat i tvrdá voda. Pokud už máte ručníky zatvrdlé, namočte je přes noc v teplém 30% roztoku kyseliny citronové a pak vyperte obvyklým způsobem. Jako prevenci proti vodnímu kameni do praní přidávejte jedlou sodu a místo aviváže ocet. Soda navíc pomáhá udržet bělost prádla.Ideální teplota pro praní ručníků je 40 °C, maximálně pak 60 °C. To jsou teploty, které stačí na zničení bakterií. Na 90 °C perte ručníky pouze v případě nemoci nebo plísňové infekce. Ručníky perte, pokud možno roztříděné dle barev a nejlépe odděleně od ostatního prádla.Do lavoru nalijte teplou vodu a přidejte 2 lžíce jedlé sody, 2 lžíce octa a 2 lžíce stolního oleje. Promíchejte a do roztoku namočte utěrky. Jedlá soda utěrky vybělí, ocet je vydesinfikuje a olej (paradoxně) na sebe naváže mastnotu a nečistoty. Utěrky nechte v roztoku namočené přes noc.

Na internetu také najdete "zaručený trik", spočívající v ohřívání utěrky v mikrovlnce. Utěrka se má namočit, namydlit, vložit do sáčku a nechat minutu a půl v mikrovlnce při středním výkonu.

Čím nahradit žehličku : Některý napařovač je ideální hlavně pro příležitostné žehlení jemných a choulostivých látek. Jiné si zase hravě poradí i s pevnějšími materiály a můžete jimi tak bez problému nahradit žehličku. Objem nádržky na vodu – velikost nádržky na vodu vám přibližně řekne, jak dlouho vydrží napařovač oblečení v chodu.

Jak Prirodne vybělit pradlo : Velmi účinná je také kyselina citronová, která dokáže prádlo viditelně vybělit. Pro praní v pračce stačí vymačkat cca 100 ml citronové šťávy a nalít ji přímo do bubnu pračky. Při ručním praní můžete prádlo máchat v teplé vodě, do které naložíte dva citrony nařezané na plátky a necháte působit několik hodin.

Jak Prirodne Vybelit pradlo

Velmi účinná je také kyselina citronová, která dokáže prádlo viditelně vybělit. Pro praní v pračce stačí vymačkat cca 100 ml citronové šťávy a nalít ji přímo do bubnu pračky. Při ručním praní můžete prádlo máchat v teplé vodě, do které naložíte dva citrony nařezané na plátky a necháte působit několik hodin.

Nejprve vysušte přebytečný olej z oděvu. Dále naneste na skvrnu jedlou sodu nebo kukuřičný škrob, abyste odsáli zbytek kapaliny. Následně, stejně jako u starých skvrn, použijte prostředek na mytí nádobí, aby se skvrna uvolnila. Na závěr oblečení vyperte obvyklým postupem.Tedy vodu a jedlou sodu nebo běžnou sůl. Stačí přitom jen smíchat několik lžic soli nebo jedlé sody s teplou vodou a obarvené oblečení pak zcela ponořte do lavoru a nechte ho v ní alespoň 3 hodiny. Pokud však nejste trpěliví, můžete jedlou sodu smíchat také s pracím prostředkem.

Proč smrdí ručníky po vyprání : Pokud necháte mokré ručníky v pračce dlouho, tak pak po vyndání budou zapáchat a dost možná také plesnivět. Ihned je tedy přesuňte do sušičky nebo na věšák, kde mají hodně místa. Pokud máte ručníky nové, ujistěte se, že je perete správně.