Antwort Jak na nevyžádané telefonáty? Weitere Antworten – Jak nahlásit nevyžádaný hovor

Jak na nevyžádané telefonáty?
Připravili jsme pro vás užitečné nahrávátko hovoru a praktický formulář – https://www.hlidacstatu.cz/podani/nevyzadanyHovor. S jejich pomocí lze takový nevyžádaný hovor jednoduše nahlásit Českému telekomunikačnímu úřadu, který vaši stížnost pečlivě prošetří a volajícího, který porušuje platný zákon, potrestá.Hovor ukončete a navštivte osobně pobočku vaší banky nebo oficiální webové stránky daného úřadu či instituce. Vyhledejte v kontaktech oficiální telefonní číslo, zavolejte na něj a ověřte si, zda vám volal skutečně zaměstnanec úřadu či instituce.V případě pochybností vždy kontaktujte svou banku. Pokud Vás shora naznačeným způsobem již někdo kontaktoval, neváhejte se rovněž obrátit na tísňovou linku Policie České republiky na čísle 158 a celou záležitost oznamte.

Co je nevyžádaný hovor : Cílem nevyžádaných hovorů může být cokoliv od propagace produktů nebo služeb, o které nemá příjemce hovoru zájem až po pokus o podvod nebo phishing (získání citlivých informací, jako jsou hesla a údaje o bankovních účtech).

Co dělat když mě volající neslyší

Pokud se účastníte videohovoru, vypněte video a znovu ho zapněte. Pokud se účastníte hovoru, zapněte hlasitý odposlech a poté ho vypněte. Pokud zvuk neslyšíte, ať je hlasitý odposlech zapnutý, nebo vypnutý, přečtěte si, jak kontaktovat podporu telefonu Pixel.

Co dělat když volá soukromé číslo : Jestliže vám ale volá skryté číslo opakovaně, měli byste se rozhodně mít na pozoru. Ideálním řešením je zavolat na linku vašeho operátora a optat se na číslo, které vás opakovaně obtěžuje. Asistent na lince pak může číslo vystopovat, případně jej pro vás zablokovat.

Co ale dělat, když vám volá skryté číslo Z neznámých skrytých čísel volají většinou státní instituce, jako je Policie České republiky, případně Finanční správa. Ale pozor, pakliže vám volá někdo z těchto úřadů a vy hovor ve strachu ze skrytého čísla nepřijmete, zavolá později z normálního čísla.

Na to, že vás někdo zablokoval, může poukazovat několik skutečností:

  1. U daného kontaktu se vám nebude zobrazovat poslední aktivita (funkce Naposledy) a stav online.
  2. Nezobrazují se vám aktualizace stavů daného kontaktu.
  3. Nezobrazují se vám aktualizace profilové fotografie daného kontaktu.

Jak poznat že mi volá policie

Bankovní asociace i policie upozorňují, že podezřelý hovor poznáte například podle toho, že se vás volající snaží dostat do nějakého časového presu a ptá se vás na hesla nebo přístupové kódy do bankovnictví. To skutečná banka nikdy nedělá. Podvržené telefonní číslo se ale rozpoznat nedá.Zkontrolujte, že nemáte v telefonu zadanou blokaci příchozích hovorů. Pro zrušení všech blokací v telefonu vytočte kód #330*blokovací heslo#. Blokovací heslo je 0000, pokud jste si ho nezměnili. Blokování si také můžete zkontrolovat/zrušit v samoobsluze Můj Vodafone.Příčina: Vytáčecí tón hovoru zajišťuje síť operátora. Pokud během hovoru neslyšíte žádný vytáčecí tón (včetně uvítacího tónu volaného), problém je způsoben sítí operátora.

Pokud máte hovor a někdo vám volá, může vám telefon signalizovat druhý hovor právě tímto pípáním. Mělo by to být vidět na výpise hovorů a chování telefonu se dá změnit jeho natavením tak, aby místo pípání vracel obsazeno.

Jak zavolat zpět na soukromé číslo : Je to vlastně docela jednoduché. Než vytočíte číslo, vložíte před něj kód #31#. Kód dokonce můžete uložit přímo ke kontaktu, takže danému číslu budete vždy volat jako anonym. No a jestli chcete vždy a všem volat anonymně, pak stačí zeleným sluchátkem odeslat kód *31#.

Z jakých čísel volá policie : ➢ 112 jednotné evropské číslo tísňového volání, ➢ 150 Hasičský záchranný sbor ČR, ➢ 155 Zdravotnická záchranná služba, ➢ 158 Policie ČR.

Kdo má soukromé číslo

Z neznámých skrytých čísel volají většinou státní instituce, jako je Policie České republiky, případně Finanční správa. Ale pozor, pakliže vám volá někdo z těchto úřadů a vy hovor ve strachu ze skrytého čísla nepřijmete, zavolá později z normálního čísla. Je to běžná praxe.

První metoda: pomocí zavolání

V případě, že má jedinec, který si vás zablokoval, aktivní hlasovou schránku, tak se hovor ihned přepne právě do hlasové schránky. Pokud tedy uslyšíte při volání několik pípnutí, a poté se hovor přesune do hlasové schránky, blokováni nejste. Druhá strana vám hovor pouze nezvedá.Na to, že vás někdo zablokoval, může poukazovat několik skutečností:

  • U daného kontaktu se vám nebude zobrazovat poslední aktivita (funkce Naposledy) a stav online.
  • Nezobrazují se vám aktualizace stavů daného kontaktu.
  • Nezobrazují se vám aktualizace profilové fotografie daného kontaktu.

Jak poznat falešného policistu : Proto vězte, že pokud se policista v civilu představuje služebním průkazem, musí být součástí toho průkazu i odznak policisty, či kriminalisty. Pokud byste i tak měli jakékoliv pochyby, můžete si pravost policisty ověřit ještě prostřednictvím operátorů linky tísňového volání 158.