Antwort Jak na nerovné zdi? Weitere Antworten – Jak zamaskovat nerovnou zeď

Jak na nerovné zdi?
Jak opticky skrýt nerovnosti

Drobné nerovnosti na stěnách nevyřeší barva. Pomůže stěrka nebo technika dekorativní malby. „Ta se provádí speciálním molitanovým válečkem. Vytvoří texturu, která nerovnosti skryje,“ uvádí Stanislav Kralovanský z firmy Malíři Natěrači CZ.Kromě sádry můžete na vyrovnání nerovností a vyhlazení zdí použít speciální tmely. Jedná se o práškové vnitřní vyrovnávací hmoty s rychlým tuhnutím. Aplikace je pomocí pistole ještě jednodušší než v případě rozmíchávání sádry. Povrch vyrovnáte špachtlí stejným způsobem jako se sádrou.Stěnu opět předem navlhčete. Poté omítku namíchejte v kbelíku na maltu. V první části naneste omítku hladítkem od spodní části stěny k její horní části – o něco silněji, než je výška rychloomítkových profilů. Pomocí stěrky odstraňte omítku zespodu nahoru přes omítkové profily.

Jak zahladit zeď : Stěrku rovnoměrně naneste na nerezové hladítko po celé délce, přiložte ke spodní straně stěny a plynulým tahem směrem vzhůru rozetřete. Tloušťka vrstvy musí být alespoň 2 mm. Jakmile pokryjete celou stěnu, chopte se fasádní špachtle. Tou vyhlaďte případné nerovnosti.

Čím zakrýt zdi

Existují také různé dekorativní povrchové úpravy, díky nimž bude interiér naprosto originální.

  • Tapety a bordury.
  • Tvorba plastických efektů
  • Benátský štuk imituje kámen či mramor.
  • Co je fládrování
  • Lazury.
  • Dekorační malba na zdi.
  • Samolepky na zeď

Jak vyrovnat nerovnosti na zdi : Pro vyrovnání velkých nerovností na starých omítkách, či původním zdivu snad neexistuje vhodnější materiál, než je sádrová omítka. Konkrétně sádrová omítka Knauf Rotband, která je určena pro ruční zpracování a pro vrstvy o tloušťce 5 až 50 mm.

Praskliny ve zdi je vhodné zapravit vhodnou hmotou. Dříve se k tomu nejčastěji používala sádra, ale její povrch se špatně upravoval a na některých materiálech vůbec nedržela. Nejlepšími přípravky pro odstranění prasklin ve zdech jsou produkty určené na spárování, tmelení a opravy prasklin ve zdi.

Při omítání nejlépe poslouží zednická naběračka či zednická lžíce. Naberte maltu a uvolněným zápěstím ji naneste. Správný pohyb rukou je potřeba nacvičit, ale za chvíli vám to půjde lehce. Pro správnou funkci omítky je nutné dosáhnout patřičné tloušťky okolo 1,5 cm.

Jak si udělat Omitniky

Na stěnu se osadí všechny omítníky v osové rozteči 1,2 – 1,5 m a následně se srovnají pomocí vodováhy do svislé polohy a přiložením dřevěné či hliníkové latě se srovnají mezi sebou do jedné roviny. Po omítnutí stěny se omítníky vyjmou ven a prázdná místa se po zatvrdnutí malty zapraví pomocí ocelového hladítka.Nanášejte vždy jen slabou vrstvu a nabírejte jen malé množství, protože jinak by vám štuk padal na zem. Postupujte tak, že štuk nejdříve vtlačujte do stropu a poté uhlazujte. Ovšem opatrně, aby se vám netrhal. Štuk nechte zavadnout a stejně natáhněte druhou vrstvu, která půjde mnohem lépe.Zednické a štuk. nářadí

  • Hladítka.
  • Hoblíky.
  • Lžíce a naběračky.
  • Palice.
  • Škrabáky.
  • Špachtle a stěrky.


Jedlá soda je nepochybně nejúčinnějším domácím prostředkem pro všechny druhy skvrn a špíny. Vytvořte viskózní pastu smíchání s vodou. Naneste směs na skvrny na stěně pomocí houby. Jakmile je směs nanesená na zdi, otřete ji vlhkým hadříkem nebo houbou.

Jak zakrýt starou zeď : Vzadu u zdi by měly převažovat druhy vysokého vzrůstu, na obrázku vidíte jednoleté ostrožky (Consolida regalis), stračky (Delphinium), můžete vsadit i na vlčí bob (Lupina), který udělá velkou nádheru po celé léto, ale pozor, časem se rozrůstá do okolí.

Jak nahodit vlhkou zeď : Mezi nejčastější metody patří mechanické odstranění vlhké omítky, prořezání spár a aplikace injektážní malty nebo krému do vyvrtaných otvorů. Injektáží vyplníte póry zdiva a zvýšíte tak jeho vodoodpudivost. Pro sanaci vlhkého zdiva se vám bude hodit sanační jádrová omítková směs.

Jak natáhnout zeď

Omítku nahazujeme lžící vždy odshora dolů, přičemž příliš tuhá konzistence, která tvoří na zdi koláče, není vhodná. Stejně jako malta řídká, která po zdi stéká. Maltu lze nahazovat i přímo ze zednické naběračky, chce to ale už opravdu zkušenost a malta musí být hodně mastná (vysoký obsah vápna, díky čemuž dobře lepí).

Trhlinky malých rozměru stačí důkladně pročistit, vypláchnout vodou a vyplnit jemnou vápenocementovou maltou. Stejně tak postupujeme i u širších trhlin, do kterých můžeme vkládat drobné úlomky stavebního materiálu – cihel, tašek, kamenů atd. Pakliže se trhliny znovu objeví, můžeme zpevnit konstrukci hmoždíky.Velké trhliny ve zdech se nejčastěji opravují tak, že se maltou a kousky zdiva zazdí. Před tím je však nutné odstranit omítku v okolí trhliny a trhlinu vyčistit od prachu a hrubých volných částic. Poté se trhlina vodou navlhčí a zapraví maltou. Pokud to však situace vyžaduje, je mnohdy nutné trhlinu ve zdivu stehovat.

Kolik stojí m2 omítky : Samotné omítání bez materiálu pomocí omítacího stroje se pohybuje od 50 Kč do 100 Kč za metr čtvereční dle firmy. Pokud si firma doveze sama materiál cena omítání je od 200 Kč do 300 Kč za metr čtvereční dle použitého typu materiálu.