Antwort Jak na nažehlovací obrázky? Weitere Antworten – Jak vytvořit nažehlovací obrázek

Jak na nažehlovací obrázky?
Jednobarevná vyřezávaná nažehlovačka

Podkladem pro výrobu je jednobarevný motiv nejlépe v černé nebo nějaké tmavší barvě. Co tedy bude na obrázku černé, bude pak následně vyřezáno do požadované barvy folie = výsledná nažehlovačka. Motiv může být zaslán např. ve formátu JPG, PNG nebo PDF v co nejlepším rozlišení (např.Postup :

  1. Připravte si obrázek a vytiskněte jej na papír.
  2. Pokud je to potřeba vystřihněte tvar, který chcete nažehlit.
  3. Natištěným obrázkem přiložte k látce a rozehřátou žehličkou nažehlete přes pečící papír.
  4. Chvíli počkejte, až se materiály schladí.
  5. Zafixujte tak, že na obrázek opět položíte pečící papír a přežehlíte.

Nažehlujeme na teplotu, která je určena danému materiálu tedy šusťákovinu a softshell opatrn. Při nažehlování na žehličku pouze tlačte, ale příliš nepohybujte. Doba nažehlení je cca 10 sec., nosnou fólii sejmeme z obrázku až po úplném zchladnutí.. Jestliže se fólie časem odloupne, stačí ji znovu přežehlit.

Jak Nažehlit nášivku : Jak nažehlit nažehlovačku

  1. Na čistou a suchou látku přiložte nášivku.
  2. Položte na žehlící prkno tak, aby nažehlovačka byla vespod a přes ní látka.
  3. Žehličku nastavte na 150°C.
  4. Nažehlovačku přežehlete pod větším tlakem 8 – 10 vteřin, poté nechte vychladnout aby se lepidlo spojilo s materiálem.

Jak tisknout na nažehlovací papír

Obrázek, fotografii nebo vybraný motiv vytiskněte na nažehlovací papír zrcadlově a položte ho na líc látky, potiskem dolů. Asi jednu minutu po papíru přejíždějte žehličkou nastavenou na požadovanou teplotu. Nepoužívejte napařování. Až látka vychladne, neprůhlednou vrstvu nažehlovacího papíru sloupněte směrem od rohu.

Jak vytisknout Nažehlovačku : K nažehlování používejte pouze takové textilie, které se smí žehlit. Nové textilie před začátkem nažehlování nejdřív vyperte. Při nažehlování nažehlovaček nepoužívejte funkci napařování. Aby se okraje nezačaly po několikanásobném vyprání odlepovat, doporučujeme obšít okraje nažehlovačky jednoduchým rovným stehem.

Sražené oblečení ponořte do vody a nechte namočené asi půl hodiny. Pak ho vyždímejte, přebytečnou vodu můžete vymačkat i mezi dvěma ručníky. Prádlo rozhodně neoplachujte studenou vodou! Snažte se oblečení co nejvíc roztáhnout a zatížit, po chvíli ho nechte na vzduchu přirozeně uschnout.

Využijte některou z kvalitních barev na textil, ať už ve spreji, na štětec nebo batikování. Zvláště pro děti jsou pak vhodné fixy na textil, se kterými se jednoduše maluje a po zaschnutí se již nevyperou. Nabízíme je také ve formě foukacích fixů na textil.

Jak Nažehlit Nažehlovačku na bundu

Jak na to

  1. Nažehlovačku položíme na látku.
  2. Na nažehlovačku položíme pečící papír. Ten můžeme používat i opakovaně.
  3. Nažehlíme nažehlovačku přes papír. Podržíme žehličku na papíře cca 10-15 sekund. Máme-li parní žehličku – páru vypneme.
  4. Máme-li nažehlovačku nažehlenou, prošijeme ji. Pojistíme tak její umístění na látce.

OBRAZKY JE MOŽNÉ IHNED NAŽEHLOVAT! NEMUSÍTE SEPAROVAT! Nažehlujeme přes pečící papír na tvrdé podložce, abychom vyvinuli dostatečný tlak. Oděv by měl být předem vypraný a látka, na kterou budeme motiv nažehlovat rovná přežehlená.Položte vyšitý vzor rubovou stranou na fólii BSN a obstřihněte. Nažehlete žehličkou při 135°C cca 5 vteřin. Stáhněte krycí papír a aplikujte na oděv. Tím, že podlepenou výšivku položíte na požadované místo a trvale fixujete žehličkou či lisem – silně nažehlit (tlak na špici žehličky) při 135°C cca 20-25 vteřin.

Nažehlovací fólie se prodávají ve formátu malých archů. Jejich povrch je pokryt ochrannou vrstvou, která se po fixaci zažehlením snímá. Velmi pěknou ozdobou na textil i pro dekoraci papíru jsou nažehlovací kamínky a štrasové ozdoby. Ty se fixují nažehlením nebo se přilepí vhodným lepidlem na papír.

Co je nažehlovačka : Popis: Kvalitní nažehlovačky – malé obrázky, ideální na schování malé dírky nebo skvrnky. Ve spodní části nažehlovačky je polyetylénové lepidlo, které po nažehlení pevně drží na oděvu. Nažehlovačku doporučujeme i přišít nebo přilepit textilním lepidlem, aby po praní nedošlo k jejímu odlepení.

Jak natáhnout sražené prádlo : Přeperte sražený svetr, namočte do studené vody spolu s delikátním prostředkem na vlnu. Následně se můžete pokusit Váš kousek znovu natáhnout. U bavlněných, nebo lněných oděvů, lze vytahaná vlákna lisovat horkou žehličkou k navrácení vláken do původního tvaru.

Jak prát bavlněné tričko

Po několika hodinách se poškodí a vy můžete vyhodit své nové milované bavlněné tričko. Na štítku vašich oblíbených bavlněných kousků se často dočtete, že je můžete prát do 60 ° C. Řiďte se pravidly – málo je někdy více. Doporučujeme vám bavlněné oblečení prát při teplotě 30 ° C, maximálně 40 ° C.

Dvouvrstvý přístup. Namalujte povrch dvěma vrstvami. První vrstva, zvaná také podkladová vrstva, zajistí lepší přilnavost barvy k povrchu a minimalizuje vznik fleků. Po dokončení první vrstvy nechte povrch úplně vyschnout, než aplikujete druhou vrstvu.Pro malování na textil doporučujeme zvolit kvalitní akrylové barvy a akrylové fixy, které mají dobré krycí schopnosti a které jsou stálobarevné a odolné vůči praní. Což je nezbytné pro zajištění trvanlivosti a odolnosti malby na textilu.

Jak správně Nažehlit záplatu : Jednoduše zažehlíte a až pak prošijete. Teplota zažehlení: bavlna – 200°C, polyester – 150°C, jemné látky – 110°C. Návod k použití: Záplatu přiložte lesklou stranou na látku (nepoužívejte umělé tkaniny). Poté položte na žehlicí prkno tak, aby aplikace byla vespod a přes ní látka.