Antwort Jak na fuchsie? Weitere Antworten – Jak přesazovat fuchsie
Jarní přesazení fuchsií
Nejlépe vpolovině dubna, asi 14 dní pak bude trvat, než se rostliny vzpamatují a začnou růst. Odstraňte veškerý starý substrát, odumřelé kořeny, zkontrolujte, zda vkořenech nejsou škůdci. Pro přesazení použijte substrát pro fuchsie, který by měl být vzdušný, humózní a skyselejším pH.Jako základ berou vyzrálý zahradnický kompost, trochu písku a trochu kupovaného substrátu. "Kupovaný substrát je lehký a nevyzrálý, proto málo drží vlhkost, což právě fuchsie potřebují," prozrazuje pěstitelka rodinný recept. Zvláště v horkých dnech by totiž substrát nikdy neměl zcela vyschnout.Když dorostou výšky 20 cm, na vrcholu je zaštipujte, abyste podpořili růst postranních výhonů, které pak zaštipujte pokaždé, když dorostou délky 15 cm. Fuchsie mají rády letnění. Zalévejte je podle potřeby, po nasazení poupat dávejte pozor, aby voda nedopadala přímo na rostliny, jinak poupata shodí.
Kdy můžu dát ven fuchsie : Zpět na venkovní stanoviště by fuchsie měly přijít co nejdříve. Před přízemními mrazíky je chraňte obalem z netkané textilie. Vhodná doba pro přenesení rostlin na letní stanoviště je na přelomu dubna a května.
Kdy uklidit fuchsie
Přestože fuchsie kvetou neúnavně až do pozdního podzimu a velmi dobře snáší i nízké teploty, je vhodné je přenést do interiéru a zazimovat je ještě před příchodem prvních mrazů.
Kdy se stříhají fuchsie : Fuchsie je nejlepší řezat na podzim a zjara. Na podzim zkraťte zbytečně dlouhé nové výhony (kvůli zachování základního tvaru keříku, příp. stromku), na jaře odstaňte v zimě vyrašené vytáhlé výhony (rostlinu dotvarujte). Jarní řez proveďte co nejdříve, abyste nemuseli odstraňovat už rašící očka.
Přes zimu fuchsie nehnojíme, dopřejeme jim rozptýlené světlo až polostín. Nejvhodnějším stanovištěm jsou chladné zimní zahrady či světlé chladné sklepy nebo chodby. Můžeme je zimovat například i na chodbě v panelovém domě či na zaskleném balkonu.
Převislé fuchsie jsou okouzlující v závěsných nádobách. Při jarním přesazování volíme květináč jen o 2 cm větší. Nebude jim vadit, pokud celý proroste kořeny, ba naopak – ale musíme je pravidelně přihnojovat. Při výsadbě a přesazování můžeme využít speciální substrát nebo listovku s kompostem.
Jak Rizkovat fuchsie
Zkoušeli jste si někdy vypěstovat fuchsie řízkováním Je to velmi jednoduché – stačí odstřihnout z rostliny vrcholy dlouhé asi 8 cm, zbavit je spodních listů a ponořit dva až tři centimetry do vody. Během několika týdnů se vytvoří kořínky a řízky pak lze dopěstovat v substrátu pro balkonové rostliny.Jak stříhat fuchsie
U keřovitých fuchsií se musí odříznout vrcholky hlavních výhonů. Zároveň se postranní výhony zkrátí na jeden nebo dva páry listů. Pokud fuchsie pěstujete na vysokém kmínku, můžete všechny výhony seříznout na dva až tři páry listů.Avšak při suchu trvajícím déle než dva týdny, záleží také na teplotě, začnou fuchsie zcela sesychat a odumírat. Přes zimu fuchsie nehnojíme, dopřejeme jim rozptýlené světlo až polostín. Nejvhodnějším stanovištěm jsou chladné zimní zahrady či světlé chladné sklepy nebo chodby.
Surfinie i petunie se v našich podmínkách pěstují jako letničky – přezimování jsou schopné, ale je to dost náročné, proto je jednodušší ke konci léta posbírat semínka a rostlin se zbavit. Pokud se chceme pokusit o zazimování, sestříháme je na polovinu a umístíme na světlé a chladné místo s minimální zálivkou.
Kdy začít pěstovat na balkoně : S výsevem začněte v březnu. Pokud máte velké jižní okno, můžete začít i dříve. Mladé rostliny dejte ven od dubna, pokud je balkon slunný a chráněný před větrem. Na teplomilnou zeleninu jako rajčata, lilky a papriky je ideální jižní balkon.
Co všechno se dá pěstovat na balkoně : Co lze pěstovat na balkoně
Dobře se na balkónech daří ředkvičkám, hrášku, fazolkám, mrkvi i kedlubnám. Nenáročný na pěstování je salát, převislé jahody, měsíční jahody, kanadská borůvka nebo cukety. Větší nádoba na balkóně umožní i pěstování speciálně upravených druhů ovocných stromů.
Kdy množit fuchsie
Nejvýhodnější je množit fuchsie na podzim a využít při tom výhony, které jsme odstřihli při udržovacím řezu před zazimováním. Nejlepší jsou vrcholové řízky bez květů či poupat. Řízky obvykle zakoření během 2–3 týdnů.
Vyhovující teplota je v rozmezí 10 až 15 °C. Dopřejte petúniím i vhodnou vlhkost, ta optimální je 75 až 80%. Příliš suchý vzduch na ně nemá dobrý vliv a jejich listy pak často začnou zbytečně žloutnout a postupně usychají. Určitě rostlinám dopřejte i dostatek světla.Ven můžeme petúnie umístit až v polovině května, kdy už nehrozí mrazíky. Aby po celé léto krásně kvetly, budou vyžadovat pravidelnou zálivku a hnojení.
V čem pěstovat rajčata na balkoně : Vhodnou nádobou na pěstování rajčat jsou nejen velké květináče a bedničky k tomu určené, ale recyklovat můžete velké nádoby, vědra i starší květináče. Rajčata můžete na balkoně dokonce pěstovat i v tlustém igelitovém pytli.