Antwort Jak na bylinky v Samozavlazovacim Truhliku? Weitere Antworten – Které bylinky můžou být spolu v truhlíku

Jak na bylinky v Samozavlazovacim Truhliku?
Nebojte se kombinace bylinek v truhlíku

K sobě se hodí: bazalka a majoránka. petržel, pažitka, kopr, libeček. saturejka, oregano, rozmarýn, tymián, estragon.Mladé, právě vysazené rostliny do nového substrátu se první měsíc hnojit nemusí. Mají dostatek živin ze substrátu. Později, když se již začínají vyvíjet květní pupeny, je vhodné použít tyčinkové hnojivo nebo kapalné hnojivo. Osvědčily se nám také hnojiva krystalická jako Ferty a Kristalon květ a plod.Rostliny vyjmeme z kontejneru a s kořenovým balem zasadíme do nádoby. Okolo rostliny dosypeme substrát a velmi lehce přitlačíme. Čerstvě osázené nádoby dostatečně zalijeme, poprvé pouze shora. Pokud jsme do nádoby zasadili velké, už vzrostlé rostliny, další zalévání provádíme pouze doplňováním zásobníku.

Které bylinky se spolu nesnesou : Jaké bylinky pěstovat společně a které se naopak nesnesou

Následující bylinky se ale do jednoho květináče rozhodně nemusíte bát umístit: Majoránka, kopr a pažitka si rozumí s heřmánkem. Rozmarýn, tymián a další středomořské bylinky. Šalvěj a oregano.

Co k Muškátům do truhlíku

S čím kombinovat muškáty

Zkuste použít kombinaci muškátů (Pelargonium), šalvěje (Salvia), cínie (Zinnia), železníky (Verbena) a begónie (Begonia) v barvách červená, oranžová, které symbolizují oheň a lásku. Jako doplňky použijte konvice na zalévání stejné barvy a jiné nádoby a květináče, svíčky, deky.

Jaké bylinky zasadit spolu : Mezi bylinky, které preferují sucho a plno slunce, patří tymián, šalvěj, rozmarýn, oregano, estragon a bazalka. Tyto bylinky můžete pěstovat vedle sebe bez obav. Mají podobné nároky na pěstování a skvěle se doplňují jak ve vůni, tak v použití v kuchyni.

Nalijte vodu do zásobníku pomocí zavlažovacího kanálku až do stavu, kdy ukazatel stavu vody ukazuje „FULL". Pro rostliny, které vyžadují menší zálivku (kaktusy), naplňte vodní zásobník pouze do poloviny ukazatele stavu vody. Každé třetí zalévání zalévejte na povrch substrátu místo prostřednictvím zavlažovacího kanálku.

Samozavlažovací truhlíky poskytnou rostlinám vodu na několik dní, až cca týden, bez nutnosti zalévání.

Jak na Samozavlažování

Nádobu naplníte zeminou a zasadíte rostliny. Menší nádobu pak umístíte do větší tak, aby konce knotů byly ponořené. Budou nasakovat vodu a dodávat ji rostlinám. Pokud použijete velké kontejnery nebo igelitový pytel a kontejner, vznikne tak samozavlažovací nádoba na rajčata, zeleninu, jahody nebo jakékoli další plodiny.Nedáváme k sobě například plodiny, které mají stejné nebo podobné nároky na živiny a zároveň stejné odpadní látky, jako jsou například papriky, rajčata a okurky, ale spíše se snažíme kombinovat tyto rostliny jinak. Okurky s koprem, kopr má ráda i mrkev a třeba červená řepa.Pro sázení muškátů je načasování klíčové

Ideální je jaro, konkrétně na přelomu března a dubna. Předpěstované sazenice muškátů vybírejte pečlivě – měly by mít temně zelenou barvu listů i stonků. To je ukazatelem zdravé rostliny i kořenového systému.

Kolik zajistit sazenic

Máme-li mladé muškáty z řízků, musíme množství zvýšit na 8 až 12 ks, podle velikosti, jinak by byl truhlík „chudý“. Substrát dáme do 2/3 truhlíku a utužíme. Rozmístíme rostliny tak, aby si nekonkurovaly. Větší dozadu nebo do středu, menší a převislé na okraje.

Co zasadit mezi brambory : Co zasadit vedle brambor: Řepa Mrkev Kopr Koriandr Horčice (jako zelené hnojivo) Celer

  1. Řepa.
  2. Mrkev.
  3. Kopr.
  4. Koriandr.
  5. Horčice (jako zelené hnojivo)
  6. Celer.

Co zasadit vedle paprik : Papriky. Papriky se skvěle doplňují s petrželkou a tymiánem. Petrželka k sobě od paprik přitahuje škůdce a také pomůže vyšperkovat jejich chuť. Tymián naopak škůdce odhání, ale chuť paprik zvýrazňuje taktéž.

Kolik vody nalít do zavlažovacího truhlíku

Voda se do samozavlažovacích truhlíků vlévá pomocí konve, a to do bočních nebo horních otvorů. Ty největší nádoby jsou schopny pojmout až 20 litrů vody, takže pokud nejsou umístěny na jižní straně, kde by na ně celý den svítilo napřímo sluníčko, zvládnou poskytnout rostlinám závlahu i na několik dní.

Na podzim se doporučuje truhlíky (stejně jako ty obyčejné) vysypat, vypláchnout a vydezinfikovat. Použít můžete například rozředěný přípravek Savo nebo do vody přisypte trošičku hypermanganu z lékárny.Co nepěstovat vedle sebe – konkrétní příklady

  • červená řepa, salát X špenát.
  • zelí X jahody.
  • kapusta kadavá X růžičková kapusta.
  • okurky X rajčata, zelí, květák, růžičková kapusta, brokolice.
  • fazole X fenykl.
  • šalotka X hrách, fazole.

Co zasadit mezi okurky : Okurky se rády kamarádí se zelím, celerem, červenou řepou, kedlubnami, hráškem a fazolemi. Když mezi ně zasadíme kopr, bude je chránit před housenkami a podpoří jejich růst.