Antwort Jak moc Zalevat Dracenu? Weitere Antworten – Jak casto Zalevat dracena

Jak moc Zalevat Dracenu?
Zalévejte ji mírně ale pravidelně, substrát by měl být stále vlhký, nicméně pozor na přelití, při němž dochází k uhnívání kořenů. Abyste tomu předešli a zároveň rostlině zajistili vyšší vzdušnou vlhkost nasypejte pod květináč keramzit a podlijte ho vodou. V zimě zálivku omezte. Dracéna uvítá i pravidelné rosení.Pokud už vám dracéna takzvaně přerůstá přes hlavu, snižte její délku jednoduchým řezem. Vezměte si opravdu velmi ostrý nůž, vydezinfikujte ho alkoholem a proveďte řez 5 až 30 centimetrů pod listy. Následně ránu zasypete skořicí nebo černým uhlím. Obě suroviny ochrání řez před škůdci.Rozmnožování se provádí na jaře řízkováním z kmínku, řízky se nechají zakořenit ve směsi rašeliny a písku na teplém místě nebo ve vodě. Dracenu můžete množit i z mateřské rostliny a to tak, že musíte uříznout vrcholek draceny, který dáte do sklenice s vodou a trochou dřevěného uhlí.

Jaký květináč pro dracénu : Pro pěstování si pořiďte květináč s dostatečnými drenážními otvory, který zajistí odtok přebytečné vody. Tím se zabrání přemokření, které může způsobit žloutnutí a opadávání listů, hnědnutí kořenů, a dokonce smrt rostliny. 5 tipů pro správné zalévání draceny: Rostlina preferuje měkkou a odstátou vodu.

Proč žloutnou listy draceny

Žloutnutí listů

Pokud jste si všimli žloutnutí u spodních listů, které postupně hnědnou, zasychají a opadávají, jedná se o přirozený proces. Dracéna tak obměňuje své staré olistění za nové. Další příčinou může být také průvan. Především pak v zimě, kdy jim ledový vánek opravdu nesvědčí.

Jak se správně starat o Dracenu : Dracena má ráda rozptýlené světlo či polostín. Pozor na průvan, který dokáže velmi rychle zničit celou rostlinu. Začíná to hnědnutím špiček listů, následuje jejich opadání a končí to úhynem celé rostliny. Zalévejte tak, aby byl substrát stále mírně vlhký, ale v misce pod květináčem nikdy nesmí stát voda.

1 Výhony v libovolné výšce vodorovně odstřihněte zahradnickými nůžkami nebo odřízněte pilkou. Po stranách pod místem řezu se později vytvoří nové svěží listy. Buďte trpěliví, protože to může trvat i několik měsíců. Také na uříznutých výhonech se po čase vytvoří nové listy.

Stanoviště a teplota: Dracaena marginata preferuje světlé stanoviště, ale vyhýbá se přímému slunečnímu záření. Může se pěstovat při širší škále teplot, ale optimální je teplota mezi 18-26 °C. Zálivka: Zalévejte rostlinu pravidelně, ale vyvarujte se přemokření půdy.

Jak Presadit draceny

Přesazování Rostlinu přesazujte na jaře, na začátku vegetačního období, jednou za 2 roky. Stačí vyměnit vrchní vrstvu půdy, kde zakořeňuje. Přesazujte do o 1 nebo o 2 cm větší nádoby se směsí drnovky a listovky v poměru 2:1, s jedním dílem písku a zeleného hnojení.Žloutnutí listů

Pokud jste si všimli žloutnutí u spodních listů, které postupně hnědnou, zasychají a opadávají, jedná se o přirozený proces. Dracéna tak obměňuje své staré olistění za nové. Další příčinou může být také průvan.Z čeho drenážní vrstvu vytvořit Drenáž je v podstatě jakýkoli nasákavý materiál. Do květináčů se nejlépe hodí speciální materiál, kterým je KERAMZIT, SERAMIS nebo PERLIT. Nahradit je mohou ale také střepy hliněných nádob, jemný štěrk nebo kamínky.

Stanoviště a teplota: Dracaena marginata preferuje světlé stanoviště, ale vyhýbá se přímému slunečnímu záření. Může se pěstovat při širší škále teplot, ale optimální je teplota mezi 18-26 °C. Zálivka: Zalévejte rostlinu pravidelně, ale vyvarujte se přemokření půdy.

Jak oživit dracénu : Hnědnutí listů u dracény

Zimní období je pro hnědnutí listů typické. O to více, pokud ji máte umístěnou u zdroje tepla. Dracénu zalévejte jednou až dvakrát týdně, taková frekvenci rostlině vyhovuje. Mezi jednotlivými zálivkami nechte povrch substrátu mírně proschnout.

Jak zastřihávat Dracenu : 1 Výhony v libovolné výšce vodorovně odstřihněte zahradnickými nůžkami nebo odřízněte pilkou. Po stranách pod místem řezu se později vytvoří nové svěží listy. Buďte trpěliví, protože to může trvat i několik měsíců. Také na uříznutých výhonech se po čase vytvoří nové listy.

Jak Zastipovat dracénu

První zaštipování se doporučuje provádět v druhém týdnu vegetativní fáze, druhé těsně před přepnutím na květ či po něm. Zaštipovat rostliny můžete do nekonečna. Mezi jednotlivými zásahy ale nechte rostlinu chvíli odpočinout. Po prvním zaštípnutí počkejte, až nové výhonky udělají alespoň 2 patra.

Hnědnutí listů u dracény

Zimní období je pro hnědnutí listů typické. O to více, pokud ji máte umístěnou u zdroje tepla. Dracénu zalévejte jednou až dvakrát týdně, taková frekvenci rostlině vyhovuje. Mezi jednotlivými zálivkami nechte povrch substrátu mírně proschnout.Dracena má ráda rozptýlené světlo či polostín. Pozor na průvan, který dokáže velmi rychle zničit celou rostlinu. Začíná to hnědnutím špiček listů, následuje jejich opadání a končí to úhynem celé rostliny. Zalévejte tak, aby byl substrát stále mírně vlhký, ale v misce pod květináčem nikdy nesmí stát voda.

Co potrebuje Dracena : Stanoviště a teplota: Dracaena marginata preferuje světlé stanoviště, ale vyhýbá se přímému slunečnímu záření. Může se pěstovat při širší škále teplot, ale optimální je teplota mezi 18-26 °C. Zálivka: Zalévejte rostlinu pravidelně, ale vyvarujte se přemokření půdy.