Antwort Jak množit Ořechokřídlec? Weitere Antworten – Jak pěstovat Ořechokřídlec

Jak množit Ořechokřídlec?
Ořechokřídlec clandonský má rád slunná místa. Nejvhodnější je humózní půda. Na jaře je potřeba seříznout loňské větve. Na zimu doporučujeme přikrýt mulčovací kůrou a chvojím, protože občas může namrzat, avšak na jaře znovu bez problémů obroste.Obecně platí, že keře kvetoucí na jaře, jako jsou tavolníky, zlatice, jasmín, šeřík a další, by měly být prořezány po odkvětu s odstupem zhruba tří let. Keře kvetoucí v létě, jako jsou ořechokřídlec, tavolník, hortenzie, zimolez, mahonie, pámelník, tamaryšek a další, můžete prořezávat každý rok brzy na jaře.Pokud se vám ořechoplodec osvědčí a budete ho chtít rozmnožit, máte dvě možnosti – řízkování a výsev semen. Necháte-li keříky nakvést i odkvést, možná se rozmnoží samovýsevem a v dalších letech tak kolem první rostliny najdete mnoho dalších.

Jak stříhat keře : Nejprve na začátku března odstraňte všechny odkvetlé květy z kvetení v předchozím roce a pak na konci března proveďte mírný prořez. Odkvetlé květy neodstraňujte ihned po odkvětu (jako u keřů kvetoucích na jaře), protože zvadlé květy vytvářejí ochranný kryt proti zimnímu mrazu.

Jak stříhat Ořechokřídlec

Vhodná doba pro řez ořechoplodce je jaro. V brzkých jarních měsících seřízneme všechny větve keře téměř u země, ponecháme jen pár centimetrů. Tohoto radikálního řezu se nebojte, keř velmi brzy znovu obroste zdravými větvemi plnými voňavých květů.

Jak množit keř : Pro řízkování keřů si zakoupíme substrát určený pro řízkování. Řízky do něj zapíchneme, zalijeme a nádobu s řízkem zakryjeme čirým plastovým sáčkem, použít též lze pro více nádob s malými řízky plastové miniskleníčky, využít lze též množírnu či pařeniště, pozor však na přímé slunce.

Pokud se vám ořechoplodec osvědčí a budete ho chtít rozmnožit, máte dvě možnosti – řízkování a výsev semen. Necháte-li keříky nakvést i odkvést, možná se rozmnoží samovýsevem a v dalších letech tak kolem první rostliny najdete mnoho dalších.

Péče o čilimník zahrnuje pravidelný řez a stříhání, aby rostlina udržela kompaktní tvar a bohatě kvetla. Řez čilimníku by měl probíhat po odkvětu, obvykle na konci jara nebo začátku léta. Při řezu je důležité odstranit všechny odkvetlé květy a zkrátit větve, které nesou květy, o asi jednu třetinu jejich délky.

Kdy množit keře

Červen je vhodnou dobou, kdy si můžete nařízkovat okrasné keře. Zelenými řízky lze dobře množit japonské javory, šeřík, skalník, magnólii, kalinu, hortenzii, vřesovec, popínavé plaménky a mnoho dalších keřů. Chce to ale trpělivost.Ideální doba pro řízkování rybízu je září. Vyhlédněte si letoští vyzrálou větvičku, u ní je největší pravděpodobnost, že zakoření. Poznáte ji snadno, má světlejší a hladší kůru než ty z předchozích let.Čilimníky, Cytisus nigricans, Čilimník černající) množení, výsev. Buď výsevem suchého osiva buď v březnu ve skleníku nebo v květnu na venkovních záhonech. Řez okrasných dřevin ve správnou dobu je předpokladem zdárného růstu.

Čemeřice tedy kvetou už od března, ke střihu jsou však vhodné, až tak ke konci dubna, kdy je vyšší aktivita hmyzu, který květy rychleji opyluje. Ty odkvétají, vytvářejí v semeníkách semena a přesně v této době nemusíte mít obavy z vadnutí.

Jak se rozmnožují keře : Pro řízkování keřů si zakoupíme substrát určený pro řízkování. Řízky do něj zapíchneme, zalijeme a nádobu s řízkem zakryjeme čirým plastovým sáčkem, použít též lze pro více nádob s malými řízky plastové miniskleníčky, využít lze též množírnu či pařeniště, pozor však na přímé slunce.

Kdy zkracovat keře : V chladnějších oblastech je nejvhodnější dobou pro prořezávání keřů a stromů březen až polovina dubna, dokud rostliny ve vegetačním klidu. Když se rostlina prořezává v této době, řezné plochy se hojí rychleji.

Co zasadit vedle rybízu

Borůvky, brusinky a klikva uvítají lehký polostín, v polostínu dobře poroste i rybíz.

Nejsnadnější a nejlevnější způsob rozmnožování černého rybízu je množení dřevnatými řízky. Řízky řežeme z jednoletých výhonů v délce 20 – 25 cm. Starší řízky se špatně ujímají. Řízky musíme řezat v údobí vegetačního klidu rostliny, pozdě na podzim nebo na jaře před vyrašením pupenů.Ideální dobou pro jejich odběr je konec března a začátek května, ale řízkovat lze i počátkem léta, zvláště pokud nemáme pařeniště nebo skleník, aby mohly řízky zakořeňovat v teple. Řízky je dobré ošetřit některým ze stimulátorů.

Jak množit Štětkovec : Množení: řízkováním (VIII–III), nejlepší jsou trhané řízky, množárenská teplota 18–20° C; možné i množení semenem na podzim a na jaře. Nároky: mrazuvzdorné až chladuvzdorné, vyhovuje jim plné slunce, půda výživná, dobře propustná.