Antwort Jak množit Komuli Davidovu? Weitere Antworten – Kdy množit motýlí keř

Jak množit Komuli Davidovu?
Motýlí keře se množí řízkováním během pozdního léta, nejčastěji od července až do října. Koncem léta jednoduše nařežte ideálně jednoleté konce výhonů, na bázi odstraňte listy a zbytek listů zkraťte. Můžete použít stimulátor nebo výsevní substrát, ale není to nutné, jelikož komule velmi dobře zakořeňují.Pokud si tento vděčný keř chcete rozmnožit, zkuste to: z letních řízků se vám to určitě podaří. Koncem léta nařežte mírně zdřevnatělé (jednoleté) konce výhonů a zapíchněte je do výsevního substrátu. Získáte tak naprosto stejnou rostlinu, jako byla ta mateřská.Vajíčka jsou oplozena v těle samice před vykladením ze spermatického zásobníku, do něhož se ukládají spermie při kopulaci. Samice klade vajíčka jednotlivě, nebo ve snůškách, přímo na živnou rostlinu, nebo v její blízkosti. Samice okáčů nechávají svá vajíčka volně padat na zem za letu.

Jak pěstovat Komuli Davidovu : Rostlinu vysazujeme na slunné a výhřevné místo s propustnou půdou, aby v mokru v zimě neshnila. Pokud bude v polostínu, méně nám pokvete. Rostlina kolem sebe potřebuje dostatek místa, aby mohla rozložit své větve obsypané květy. Je odolná mrazu do -27 stupňů, ale pro jistotu je lepší ji na zimu přikrýt alespoň listím.

Jak Mnozit Komuli Davidovu

Právě teď v pozdním létě přichází čas pro její množení. Zahradníci doporučují řízkování komule v měsících září i říjnu z vrcholových jednoletých částí výhonu. Vysaďte je do substrátu, měly by vcelku dobře zakořenit. Větší zásahy do života rostliny ale nechte na jaro.

Jak množit keř : Pro řízkování keřů si zakoupíme substrát určený pro řízkování. Řízky do něj zapíchneme, zalijeme a nádobu s řízkem zakryjeme čirým plastovým sáčkem, použít též lze pro více nádob s malými řízky plastové miniskleníčky, využít lze též množírnu či pařeniště, pozor však na přímé slunce.

Komule Davidova

Řežeme ji vždy na jaře, když začíná rašit, protože vidíme, které výhony pomrzly a které jsou vitální. Ponecháme jen silné a zdravé, slabé a poškozené odstříhneme u země. Zbylé sestříhneme ve výšce 30–50 cm nad zemí.

Motýlí keř se stříhá na jaře. Staré větve se během stříhání odstraňují hned u země, protože květy vyrůstají z jednoletého dřeva a takto radikální zmlazení rostlině velice prospívá. Budete se pak divit, jak bujně zase narostla. Motýlí keře můžete sázet 50 centimetrů od sebe.

Čím se krmí motýl

Odpověď: Dle návodu můžete motýlům dát do síťky malý kousek rozkrojeného pomeranče, jablka, melounu nebo jiného šťavnatého ovoce. Můžete také připravit motýlům nektar pomocí receptury a instrukcí v návodu. Do síťky můžete také dát květinu v malém květináči nebo venku natrhat čerstvé rozkvetlé květiny.Komule Davidova

Řežeme ji vždy na jaře, když začíná rašit, protože vidíme, které výhony pomrzly a které jsou vitální. Ponecháme jen silné a zdravé, slabé a poškozené odstříhneme u země. Zbylé sestříhneme ve výšce 30–50 cm nad zemí.Motýlí keř se stříhá na jaře. Staré větve se během stříhání odstraňují hned u země, protože květy vyrůstají z jednoletého dřeva a takto radikální zmlazení rostlině velice prospívá. Budete se pak divit, jak bujně zase narostla. Motýlí keře můžete sázet 50 centimetrů od sebe.

Motýlí keř jinak známý také jako Komule Davidova se musí stříhat každé jaro, aby byl jeho růst hustý a kvetení bohaté. Motýlí keř kvete na nových výhonech, které raší ze starého dřeva. Kostra keře dřevnatí a musíte ji každý rok zmlazovat. Keř ostříhejte 20–30 cm nad zemí.

Jak hnojit motýlí keř : Motýlímu keři prospívá půda vápenitá, dobře se však v tomto ohledu přizpůsobí. Hnojení – rostlinu přihnojujeme pouze na jaře (pokud tedy nepěstujeme v květináči, v tomto případě hnojíme častěji). K přihnojování můžeme použít kompost nebo klasické tekuté či granulované hnojivo pro kvetoucí rostliny.

Kdy množit růže : Řízky získáváme na podzim a začátkem zimy, uskladníme je a na jaře zasadíme do země až po svrchní dva pupeny. Řízky zasazujeme do půdy na šikmo. Řežeme zásadně výhony s alespoň třemi až pěti pupeny. Zasazený řízek přikryjeme skleněnou lahví či vejpůl uříznutou PET lahví, abychom řízek ochránili před vymrznutím.

Kdy množit keře

Červen je vhodnou dobou, kdy si můžete nařízkovat okrasné keře. Zelenými řízky lze dobře množit japonské javory, šeřík, skalník, magnólii, kalinu, hortenzii, vřesovec, popínavé plaménky a mnoho dalších keřů. Chce to ale trpělivost.

Půda by měla být středně suchá až svěží. Můžeme říct, že je vhodná každá propustná zahradní půda. Nejvhodnější období pro nákup motýlího keře bývají jarní měsíce, zpravidla květen a červen. Sazenice motýlího keře jsou však dodávány v květináčích, tudíž je možná celosezónní výsadba.Kdy stříhat motýlí keř

Motýlí keře můžete sázet 50 centimetrů od sebe.

Co pije motýl : Motýli sají nektar z květů, tekutinu a energii ale získávají také z přezrálého ovoce (sají ovocnou šťávu), můžou pít také vodu s cukrem (10 dílů vody, 1 díl cukru), mízu ze stromu… samečci potřebují navíc zdroj minerálů, takže pijí třeba kalnou dešťovou vodu.