Antwort Jak množit Araukárii? Weitere Antworten – Jak se starat o Araukárii

Jak množit Araukárii?
Araukárii je dobře zalévat dešťovou nebo převařenou vodou, tvrdá voda s vápenatými ionty škodí. Tmavé místnosti se suchým vzduchem jsou pro pěstování araukárií nevhodné. Přihnojuje se v létě každé tři týdny. Přesazuje se zřídka do výživného, humózního a propustného substrátu s pH okolo 5.V našich podmínkách dorůstá maximálně výšky 10 m. Výška rostliny v 10 letech je přibližně 1,5 m. Hodí se pro pěstování v teplých, chráněných oblastech.Požadavky na pěstování

Rostlině svědčí teplota mezi 15 – 20 ˚ C, v zimě vyžaduje chladnější stanoviště, min však 5 ˚ C. Voda: V době vegetace zaléváme vydatně měkkou vodou. V zimě zálivku omezíme.

Jak pěstovat Blahočet ztepilý : Snese polostinné stanoviště, ovšem na světlém s případným východním nebo západním sluncem poroste rychleji. Často je ale želvou mezi pokojovými rostlinami, co přiroste jen patro za rok. Zalévejte ho opravdu vydatně, i to ovlivňuje jeho prosperitu. V létě ho zalíváme i třikrát týdně, v zimě dvakrát.

Jak rozmnožit Araukárii

Přesazujeme jen zřídka do výživného, humózního a propustného substrátu s pH okolo 5. Množení: Množíme vrcholovými řízky, které odebereme pod druhým patrem od vrcholu. Řízky z postranních větví rostou jen vějířovitě.

Co je Araukárie : Oblíbená konifera, která se pyšní elegantním růstem a jako jedna z mála se dá pěstovat jako pokojová rostlina. Dorůstá do výšky kolem 200 cm. Na pravidelně tvarovaných větví se objevují stálezelené jehlice, které jsou měkké a příjemné na dotek.

Pěstování břečťanu v bytě vyžaduje podobná pravidla jako venku – do květináče dáme rašelinový substrát, zálivka je spíše mírná, stanoviště s dostatkem rozptýleného světla. Rostlinu pravidelně hnojíme a během zimního období jí dopřejeme chladnější prostory.

Volíme světlé stanoviště až mírný polostín, vyvarovat se musíme prudkého přímého slunce, které způsobuje skvrny na listech (rostlinu umístíme alespoň 0,5 m od okna ). Jinak nejsou tyto rostliny náročné na péči, stačí jim běžná půda a mezi jednotlivými zálivkami necháme necháme substrát vždy proschnout.

Kdy množit řízkováním

Vůbec nejběžnější metodou vegetativního množení okrasných i pokojových rostlin je řízkování. Obvykle na jaře či v raném létě se z rostlin odejmou řízky, což bývají podle druhu rostliny mladé výhonky, listy nebo části větviček. Stonek mahonie stačí nařezat na kousky s jedním očkem a jedním listem.Podzim je ideální období pro množení trvalek – dělením trsů. Získáme nové rostliny, doplníme prázdná místa v záhoně a zmenšíme velké trsy starších rostlin a tak je podpoříme v růstu a částečně zmladíme. Takto můžeme dělit několik trvalek, jako jsou třapatky, kokardy, echinacey, astry, hosty, heuchera.A:Nejlepší doba na množení břečťanu popínavého je na jaře nebo na podzim. Nejčastější otázky a odpovědi. Q:Jak klonovat břečťan popínavý A:Pro klonování břečťanu popínavého je třeba odříznout zdravou větev a umístit ji do vlhké půdy nebo do vody.

A:Hnědnutí listů u břečťanu může být způsobeno nedostatkem vody, infekcí houbami nebo chorobami. Nejčastější otázky a odpovědi. Q:Jak mohu předejít hnědnutí listů u břečťanu A:Pravidelná zálivka a kontrola pH půdy mohou pomoci předejít nedostatku vody.

Jak se množí Pryšec : Euphorbie lze množit listovými řízky. List odřízněte v jeho nejužší části ostrým nožem, nechejte zaschnout a poté ho zasaďte do suchého substrátu. Substrát pak pravidelně zvlhčujte, aby rostlina pustila kořeny.

Jak správně Rizkovat : Nebojte se řízkování.

Každý ponoříte do práškového růstového stimulátoru, zastrčíte do připravené jamky a přihrnete substrátem. Řízky dáte zakořenit buď rovnou do substrátu, nebo je nejprve vnoříte do nádoby s vodou; ve vodě vypustí kořínky, a teprve pak se vysadí běžným způsobem.

Jak se množí levandule

Najděte na levanduli místo, kde je stonek dostatečně ohebný, ale už při přehnutí praskne. To je to místo, kde provedete řízkování. Odebraný řízek zkraťte na asi 10 cm a dejte do pudrového kořenového stimulátoru. Následně je zasaďte po přibližně 5 kusech do zahradnického substrátu, který udržujte vlhký.

Rozmnožují se zejména vegetativně, původní druhy a několik odrůd lze množit semeny. Vegetativně se třapatky množí kořenovými řízky během zimy v prosinci až lednu, nebo časně zjara v dubnu až květnu. Dělení trsů je také možné, ale méně vydatné, nejlépe se hodí jednoleté mateční rostliny.Množení: Srdcovku můžete rozmnožovat dělením trsů na jaře nebo na podzim. Stačí oddělit mladší trsy a přesadit je na nová místa. Zimování: V chladnějších oblastech může být dobré rostlinu na zimu přikrýt, aby se ochránila před mrazem.

Jakou půdu potřebuje břečťan : Břečťan popínavý 'White Wonder' je vděčná rostlina, která pro svůj růst nevyžaduje kvalitní půdu. Dařit se mu bude i v chudších půdách. Ideální však je středně těžká, dobře propustná půda s dostatkem živin, humusu a minerálních látek. Hnojit můžete jednou za 2 až 3 týdny hnojivem určeným pro zelené rostliny.