Antwort Jaké maso se dává do boršče? Weitere Antworten – Jaké maso patří do boršče

Jaké maso se dává do boršče?
Základem boršče je vývar z kostí (nejlépe morkových) a masa (obvykle předního hovězího či vepřového) a směs osmažené zeleniny (červená řepa, někdy brambory, mrkev, zelí, cibule). Dříve se jako zelenina používala také nať bolševníku obecného, zvaného též česky „bršť“.hovězí vývar (voda, hovězí maso a kosti), hovězí maso přední, rajčatový protlak (voda, rajčatový protlak, sůl), zelí hlávkové, červená řepa sterilovaná (červená řepa, voda, ocet, cukr, sůl, aroma), vepřové maso (plec), smetana, rýžová mouka, kukuřičná mouka, kořenová zelenina (mrkev, celer, pastinák, petržel), brambory …Do velkého hrnce vlijte dva litry vody, vložte omyté maso, osolte a přiveďte k varu. Na mírném plameni ho povařte do změknutí (trvá to asi dvě hodiny). Pak vývar přeceďte a oberte maso.

Jak zahustit boršč : Někdo boršč lehce dohušťuje jíškou, nebo přidá do základu 2-3 brambory, které se rozvaří a také lehce zahustí. Servírujte se lžící kyselé smetany.

Jaké zelí se dává do boršče

Suroviny

  1. 1 kg hovězích kostí
  2. 500 g hovězího masa – přední, kližka, krk, hrudí atd.
  3. 250 g bílého hlávkového zelí (případně 150 g kysaného – viz TIPY)
  4. 100 g petržele.
  5. 150 g celeru.
  6. 200 g mrkve.
  7. 500 g červené řepy.
  8. 4 bobkové listy.

Co je tučné maso : Tučné maso má menší podíl vody a naopak maso s menším podílem tuku má více vody. Maso je významným zdrojem mnoha minerálních látek jako je fosfor, draslík, vápník, hořčík, sodík, železo, a např. vitaminů skupiny B.

Postup přípravy receptu

Řepu a mrkev nastrouháme na hrubo a osmažíme na másle, zalijeme vývarem, přidáme pokrouhané zelí, na kostičky nakrájenou klobásu, celou cibuli a česnek (po uvaření je z polévky vyndáme), sůl, pepř. Do hotové polévky vmícháme rozkvedlanou zakysanou smetanu se šlehačkou a necháme asi 1/2 hod.

Do hrnce s vodou dáme pokrájené (kdo chce proprané) zelí, na kostičky nakrájené maso a na velmi malé kostičky pokrájenou zeleninu. Zalijeme kečupem, přidáme bobkový list, nové koření a pepř a necháme vařit do měkka. Když je vše měkké, přidáme sůl. Na talíři podáváme se zakysanou smetanou.

Kolik cibule do zelí

Připravte si podle jednoduchého obrazového návodu 5 kg čerstvého nakrouhaného zelí, 2 cibule nakrájené na malé kousky, vrchovatou lžíci kmínu a 3 lžíce soli. Zelí pak natlačte do kameninové nádoby tak silně, aby leželo ve vlastní šťávě.Naopak nejméně tučné jsou ryby sladkovodní dravé (okoun, candát, štika). Doporučit můžeme i mořské plody, které průměrně obsahují méně tuku a mají rovněž vysoký obsah kvalitních bílkovin a minerálních látek. Tabulka klíčových výživových hodnot u jednotlivých druhů masa. Hodnoty jsou vztažené ke 100 gramové porci.Výživoví specialisté doporučují jíst především ryby, drůbež, případně maso králičí. Červené maso (hovězí, vepřové, jehněčí) a zvěřinu jen výjimečně. „Uzeninám bychom se měli vyhýbat. V případě, že si je chcete občas dopřát, volte jen ty nejkvalitnější, například šunku od kosti.

PRIMA TIP: Ač vám kližka může evokovat gumové kousky v guláši, do boršče ji rozhodně přidejte. Kližka obsahuje maso i šlachy, které pozvolným dušením či vařením změknou a promění se v lahodné měkké maso plné chuti. Navíc kolagen zlepšuje klouby.

Co se dá pouzit místo cibule : Pokud však cibuli nemáte a v pokrmu vám její chuť chybí, sáhněte po pažitce. I luxusní suroviny jsou nahraditelné. Místo nejdražšího koření na světě – šafránu použijte kurkumu, do které přimíchejte ještě trochu mleté červené papriky. V případě, že vám během vaření došlo záhadným způsobem víno, i to se dá zachránit.

Co je bílý povlak na kysaném zelí : Křís je taková ta bělavá mázdra, která se vám může utvořit na povrchu toho, co právě kvasíte. Není to zpravidla jeden organismus, ale společenství různých aerobních kvasinek rodů Mycoderma, Candida, Pichia a Debaryomyces.

Jaký je nejzdravější maso

Výživoví specialisté doporučují jíst především ryby, drůbež, případně maso králičí. Červené maso (hovězí, vepřové, jehněčí) a zvěřinu jen výjimečně. „Uzeninám bychom se měli vyhýbat. V případě, že si je chcete občas dopřát, volte jen ty nejkvalitnější, například šunku od kosti.

smrtelně nebezpečný svalovec (Trichinella). V této souvislosti rovněž připomínáme, že je zakázána konzumace také masožravých savců (kteří mají drápy a špičáky) a dravých ptáků. V době, kdy umíme řadu parazitárních infekcí léčit, opět vystupuje další důvod, jako např. dietetická nevhodnost vepřového masa.Jak prokázaly mnohé studie, příliš častá konzumace (platí pro všechny druhy masa) může zvýšit riziko vzniku krevních sraženin a infarktu myokardu. Nadbytečný příjem kuřecího masa a tedy i bílkovin vede k hromadění odpadních látek z metabolismu bílkovin a tím k přetěžování ledvin.

Proč nejíst hovězí maso : Někteří odborníci ale upozorňují na přílišný obsah tuku v mase a na možné stopy jedovatých látek. Vepřové podle nich tedy nemůžete jíst, protože je velmi tučné, hovězí zase pochází ze starého, a tedy zamořeného zvířete a kuře je nadopované steroidy a antibiotiky.