Antwort Jaké květenství má jetel? Weitere Antworten – Jaká čeleď je jetel luční

Jaké květenství má jetel?
BobovitéJetel luční / Čeleď

Jetel luční je rostlina z čeledi bobovitých, původem pocházející z Evropy, jež dorůstá výšky až 0,8 m.Nesouměrně srdcovitá semena mají žlutou až pískově hnědou barvu. Jetel luční kvete od května do října. Vhodné jsou mělčí vlhčí půdy s vyšším obsahem organických látek, vyšší hladinou spodní vody a se slabě kyselou reakcí (pH 6). Průměrné roční srážky by měly být 600–700 mm.Jetel luční je známý jako léčivá bylina. Díky jeho silným desinfekčním účinkům se využívá na léčbu průjmů, zvracení a otravy jídlem. Je dobrý na detoxikaci organismu, kdy je přidáván do čisticích čajových směsí. Zkracuje a ulehčuje léčbu kašle, rýmy, bronchitidy, či nachlazení.

Kdy kvete červený jetel : Bylina je vysoká 20 až 50 cm. Kvete od května do srpna růžově až karmínově červeně. Vysévá se hlavně na polích, druhotně roste na okrajích osetých pozemků, najdeme ho i na loukách nebo při okrajích cest. Na jednom místě vytrvá většinou pouze rok.

Jak se jmenuje květenství jetele lučního

Květenství je kulaté až vejčité – strbouly, částečně zakryté podpůrnými listy. Plod je jednosemenný lusk.

Co je to jetel luční : Jetel luční (Trifolium pratense) je rostlina z čeledi bobovité, která je známá pro své možné účinky v tradičním léčitelství. Jetel luční je bohatým zdrojem živin, včetně bílkovin, vlákniny, vitamínů (A, C, K, E, B-komplex), minerálů (vápník, železo, hořčík, draslík) a dalších fytonutrientů.

Jetel inkarnát (Trifolium incarnatum) je druh jetelu z čeledi bobovitých charakteristický výraznou červenou barvou květu. Jedná se zpravidla o jednoletou, občas dvouletou bylinu s přímou lodyhou dosahující délky 20 až 50 centimetrů. Květenství je tvořeno vejcovitým až válcovitou hlávkou s růžovými až červenými květy.

Účinky jetele červeného

  • Antioxidační účinky.
  • Napomáhá správné funkci střev.
  • Zbavuje průjmu.
  • Detoxikační účinky.
  • Pomáhá proti zvracení
  • Pomáhá při nachlazení
  • Pomáhá v období menopauzy.
  • Pomáhá v období menstruace.

Kdy se seče jetel

Jetel luční vyséváme bud na jaře v době setí jarních obilnin a to do krycích plodin, nebo i v letním období po sklizni raných předplodin a to v čisté kultuře. Jarní výsev doporučujeme příliš neuspěchat, protože vzcházející rostlinky mohou být vážně poškozeny časně jarními mrazy.Doporučené dávkování: Užívejte 1 kapsli jednou denně, polkněte a zapijte vodou nebo jinou vhodnou tekutinou. Doporučení k užívání: 3 měsíce užívat a 3 měsíce pauza. Není vhodné pro děti do 17 let věku.Jetel (Trifolium) je rozsáhlý rod rostlin z čeledi bobovité, zahrnující asi 250 druhů. Jetely jsou byliny s povětšině trojčetnými listy a květy v hlávkovitých květenstvích. Jsou rozšířeny v Eurasii, Africe i Americe. Jetele jsou pěstovány jako hodnotné pícniny.

Jetel (Trifolium) je rozsáhlý rod rostlin z čeledi bobovité, zahrnující asi 250 druhů. Jetely jsou byliny s povětšině trojčetnými listy a květy v hlávkovitých květenstvích. Jsou rozšířeny v Eurasii, Africe i Americe. Jetele jsou pěstovány jako hodnotné pícniny.

Jak vypada jetel : Jetel plazivý je bíle kvetoucí víceletá, plazivá nebo poléhavá deset až třicet centimetrů vysoká bylina s kulovitým, větveným kořenem a plazivým nadzemním oddenkem, ze kterého do všech stran odbočují plazivé nebo poléhavé a na vrcholu vystoupavé, článkované, až 30 cm dlouhé lodyhy, které v uzlinách koření.

Jak užívat jetel : Použití jetele

Pro maximální účinky jetele se doporučuje užívat pravidelně až 2x denně. Jetel je vhodný jak pro těhotné, tak i pro kojící ženy. Připravit čaj z jetele můžete i dítěti.

Kolik se seje jetele na hektar

Při zakládání semenářských porostů vyséváme 4 mil. klíč. zrn/ha, což je 16 – 18 kg osiva/ha a to do hloubky 1 – 2 cm při meziřádkové vzdálenosti 20 cm.

Potřebu dusíku jetel plně pokrývá symbiotickou fixací. Základní hnojení fosforem a draslíkem provádíme na připravený pozemek před výsevem. V následujícím roce na pozemcích se slabší zásobou živin časně na jaře regeneračně přihnojíme směsným P a K hnojivem.Většinou se projeví při nachlazení nebo průduškovém kašli.) Vynikající je pro zmírnění obtíží při infekci trávícího traktu. Uvaření čaje z červeného jetele je perfektní při průjmech, zvracení a střevních kolikách. Jetel je také detoxikační bylina, která pomáhá odstraňovat toxiny v těle a čistit krev.

Co užívat v menopauze : Příznaky menopauzy je možné zmírnit některými přírodními prostředky s obsahem sojových isoflavonů, ploštičníku, červeného jetele a lékořice, vhodné je také doplnit minerály: vápník a hořčík, nejlépe v kombinaci s vitaminem D. Příznivé účinky má také sibiřský ženšen a vitamin E.