Antwort Jak kvete Kulkas? Weitere Antworten – Jak kvete zamiokulkas

Jak kvete Kulkas?
Zamioculcas kvete velmi zřídka, přičemž jeho květy nejsou nijak zvláště nápadné. Obvykle se jedná o malé, spíše nenápadné květy chráněné hustým listovým pouzdrem.Zálivku dodržujte jednou týdně až jednou za 10 dní. Pokud mu žloutnou listy, vody zalévejte méně často. Můžete zalévat svrchu, dokud voda neproteče do podmisky. Vodu v podmisce nechte, terakotový květináč spotřebuje část vody pro sebe.Požadavky na pěstování

Světlo: Miluje světlé stanoviště bez přímého slunečního záření. Snese však i polostín.
Zemina: dobře propustný substrát
Letnění: Rostlině svědčí letní pobyt venku na sluncem a deštěm chráněném místě.
Čištění: Prach z listů otíráme vlhkým hadříkem.

Kdy přesadit zamiokulkas : Přesazování by mělo probíhat každé 2-3 roky, ideálně na jaře. Při přesazování je vhodné použít kvalitní, dobře propustný substrát.

Jak vypadá květ Zamiokulkasu

Stonky připomínají peří velkých ptáků. Kvete jen výjimečně, kdy květ má bílou barvou a je bez vůně. I když není květenství nijak zvlášť působivé, stejně potěší. Přesazujeme zhruba po dvou až třech letech a to do nádoby jen o trochu větší.

Jak se starat o Kulkas Zamiolistý : Zamiokulkasu vyhovuje rozptýlené světlo – tedy nikoli přímo v okně ani v tmavém koutu. Se zálivkou se to má zrovna tak – substrát by neměl být delší dobu vyschlý a neměl by být ani přemokřený. Zaléváme ideálně jednou týdně. Zamiokulkas má rád vzdušnou vlhkost a rosení.

Typickým neduhem této rostliny je žloutnutí listů, které zpravidla značí přehnanou zálivku.

Na vině nejčastěji bývá nedostatek živin. Po určitém čase rostlina ze substrátu spotřebuje veškeré živiny, proto bude důležité, abychom je doplňovali. Od jara do podzimu doporučujeme zamiokulkas přihnojovat kapalným hnojivem pro pokojové rostliny. Přes zimní období doporučujeme rostlinu zalévat vodou z akvária.

Proč tlustici opadávají listy

Pokud začnou tlustici opadávat listy, mívá to dvě příčiny. Obě jsou způsobeny pěstitelem. Buď tlustice nastydla u otevřeného okna v mrazivém dni, nebo je umístěna na příliš chladném místě, kde teploty klesají pod 10 stupňů Celsia.Rostliny potřebují dostatečné množství světla, aby mohly fotosyntetizovat a správně růst. Pokud rostlina dostává příliš málo světla, mohou se u ní vyvinout žluté listy a předčasně opadat. Na druhou stranu, pokud rostlina dostane příliš mnoho světla, listy se mohou spálit a zhnědnout.Přesazujte jednou za 2 roky do o trochu většího květináče a nezapomeňte na poctivou drenáž na dně, aby rostlina v případě přelití nestála ve vodě.

Co se týče vhodného času pro zaštipování tlustic a tvarování, je to samozřejmě jaro.

Jak často zalévat tlustici : Pravidelnou zálivku dobře odstátou vodou dopřejeme tlustici jen v době vegetace, na konci podzimu a v zimě, kdy rostlina odpočívá, musí být zálivka střídmější a zaléváme pouze v případě, že substrát již důkladně vyschnul.

Co delat se zlutymi listy : Rostlina je bledá a listy žloutnou Dopřejte jí světlo a slunce! Jestliže si všímáte, že rostlina postupně bledne a lístky žloutnou, je možné, že nemá dostatek světla. Nejdříve si dle druhu rostliny ověřte, jaké podmínky jsou pro ni ideální (polostín, slunné místo apod.), a poté ji zkuste najít nový, vhodnější prostor.

Jak správně Zaštipovat

První zaštipování se doporučuje provádět v druhém týdnu vegetativní fáze, druhé těsně před přepnutím na květ či po něm. Zaštipovat rostliny můžete do nekonečna. Mezi jednotlivými zásahy ale nechte rostlinu chvíli odpočinout. Po prvním zaštípnutí počkejte, až nové výhonky udělají alespoň 2 patra.

Hnědé a suché listy obvykle značí nedostatek zálivky!

V tom případě byste se měli zamyslet nad tím, zda ji zaléváte dostatečně často.Vyštipují se jen tyčková rajčata.

Keříčková ani divoká ne, u těch je košatění naopak žádoucí.

Proč Zaštipovat okurky : Dosáhneme tím následujícího střídání vývoje kvetení, narůstání plodu a sklizně. Jak ukazuje tabulka, opakujeme celou periodu několikrát (3-5 x i vícekrát). Předpokladem je udržení zdravého kořenového systému. Při tomto způsobu je velmi výhodný způsob roubování okurek na tykev fíkolistou (není však podmínkou).