Antwort Jak kontaktovat majitele bytu? Weitere Antworten – Jak zjistit kontakt na majitele bytu
Vlastníka (pronajímatele) nemovitosti – bytu s jeho adresou zjistíte z výpisu z katastru nemovitostí, který vám na počkání vydají na jakémkoliv katastru nemovitostí, a to na základě sdělení adresy bytu.Díky zakoupené službě můžete majitele kontaktovat pomocí červeného tlačítka "Kontaktovat majitele" u inzerátu. Bohužel telefonní číslo na majitele nepředáváme, ale jistě vám jej předá rád sám.Dejte pronajímateli vědět, že máte o jím nabízené bydlení vážný zájem. Napište motivační dopis, ve kterém zdůvodněte, proč jste si vybrali právě tento byt a tuto lokalitu. Pokud je to pravda, zdůrazněte také svůj záměr v něm setrvat dlouhou dobu.
Jak udělat dojem na majitele bytu : Představte se a vysvětlete, proč vás jeho byt zaujal.
- Představte se a vysvětlete, proč vás jeho byt zaujal.
- Popište vaše současné bydlení a proč hledáte nové.
- Objasněte, s kolika lidmi a na jak dlouho se nastěhujete.
- Doptejte se, od kdy se byt uvolní.
- Informujte, jaká zvířata máte, nebo zakrátko pořídíte.
Jak zjistit co kdo vlastní
Výpis z registru nemovitostí můžete získat i online prostřednictvím žádosti o dálkový přístup do katastru. V tomto případě je nutná registrace a zaplacení poplatku. O výpis z katastru můžete požádat i anonymně na jakoukoliv fyzickou či právnickou osobu, která je vlastníkem nemovitosti.
Jak zjistit informace o nemovitostí : Výpis z katastru nemovitostí je nejjednodušší získat přímo na portálu Nahlížení do katastru nemovitostí. Poplatek za vystavení výpisu můžete uhradit online platební kartou a na zadanou e-mailovou adresu vám obratem dorazí zpráva s odkazem, na kterém je možné výpis ve formátu PDF stáhnout.
V klasickém nahlížení do katastru nemovitostí se podle jména vlastníka vyhledávat nedá. Důvodem je ochrana soukromí majitelů. Můžete však využít aplikaci Dálkový přístup do KN (funkce Evidence práv pro osobu) nebo obrátit se přímo na územní pracoviště daného katastrálního území. Služba je zpoplatněna.
Legální cestou zjistíte údaje o majiteli vozidla pouze prostřednictvím Policie České republiky. Ta má ale v případě neznámého majitele svázané ruce. Ani jedna ze zmíněných institucí nesmí poskytnout údaje o majiteli bez jeho souhlasu. Pokud neznáte vlastníka vozidla, který ujel od nehody, nahlaste proto nehodu policii.
Jak napsat o byt
Co se při žádosti o byt obvykle hodnotí
- Jestli máte ve stejné oblasti trvalé bydliště.
- Jak stará je vaše žádost, tj.
- Kolik je v domácnosti nezletilých dětí a kolik osob celkem by v obecním bytě s vámi bydlelo.
- Jestli žádáte o dostatečně velký byt, nebo naopak nežádáte o příliš velký byt.
Obsah poptávky
- Předmět dopisu (Poptávka po…)
- Oslovení (Vážení obchodní přátelé, ….)
- Na úvod uvádíme, jak jsme se dozvěděli o prodávajícím (inzerát, poutač, známý, atd.)
- Vymezíme požadovaný druh zboží nebo služby (druh, jakost, hmotnost, atd.)
- Můžeme žádat o vzorky.
Ptejte se například:
- kolik osob bude v bytě bydlet,
- kde zájemce pracuje, případně co studuje,
- zda chce mít nájemník zvíře,
- zda je nájemník kuřák,
- jestli se bude v bytě hrát na hudební nástroje,
- od kdy by bylo možné nastěhování,
- případně, zda můžete vidět výpis z bankovního účtu či pracovní smlouvu.
Vlastník nemovitosti je fyzická osoba (běžný občan) nebo právnická osoba (firma, bytové družstvo apod.), která danou nemovitost vlastní. Vlastník je vždy zapsán v listu vlastnictví katastru nemovitostí. Má právo, dle občanského zákoníku, jakkoliv nakládat s nemovitostí.
Jak zjistit majitele bytové jednotky : Na webu cuzk.cz můžete najít také informace o bytu a jeho majiteli. Pokud znáte jméno majitele, jednoduše zjistíte, ve kterém bytě přesně bydlí. Naopak, pokud znáte číslo bytu, zjistíte jméno majitele. Výjimku tvoří majitelé družstevních bytů, ty v katastru nemovitostí nenajdete.
Jak získat městský byt : Základním předpokladem pro přidělení obecního bytu bývá trvalé bydliště v daném městě nebo městské části a to minimálně po dobu tří let. Můžete se ale setkat s dobou kratší, někdy stačí půl roku nahlášeného trvalého bydliště a lze se setkat i s možností, že jen přislíbíte přihlásit se k trvalému pobytu ve městě.
Jak si zažádat o sociální byt
Pokud chcete požádat o sociální bydlení, je potřeba se v místě Vašeho trvalého bydliště nebo faktického pobytu obrátit na sociální odbor (případně bytový), tedy na sociálního pracovníka obce, nebo na neziskovou organizaci, která nabízí pomoc lidem v bytové nouzi a v případě malé obce se můžete obrátit na starostu.
Co se při žádosti o byt obvykle hodnotí
- Jestli máte ve stejné oblasti trvalé bydliště.
- Jak stará je vaše žádost, tj.
- Kolik je v domácnosti nezletilých dětí a kolik osob celkem by v obecním bytě s vámi bydlelo.
- Jestli žádáte o dostatečně velký byt, nebo naopak nežádáte o příliš velký byt.
Obecně platí, že správně napsaná poptávka je základem úspěchu pro dobré nabídky od dodavatelů. Každá poptávka by měla mít název – stručná definice Vaší poptávky. Platí, čím méně slov použijete, tím lépe. Minimum slov samozřejmě nesmí být na úkor sdělení.
Na co si dát pozor při prohlídce bytu : Je tedy na místě přizvat k prohlídce odborníka. Dívejte se na přítomnost prasklin, plísně, či vlhkosti na stěnách. Zeptejte se, jak jsou na tom elektrické rozvody a v případě bytu se zajímejte také o stav stoupaček. Při prohlídce by vám měl majitel bytu nebo makléř předložit energetický průkaz náročnosti budovy.