Antwort Jaké hnojivo na fuchsie? Weitere Antworten – Kdy hnojit fuchsie

Jaké hnojivo na fuchsie?
Pro zajištění bohaté násady květů je nutné fuchsie hnojit velmi často – někdy až dvakrát týdně. S hnojením se obvykle začíná na začátku dubna, po přesazení rostlin. Hnojení se ukončuje koncem srpna, kdy se rostliny nechávají pořádně vyzrát před nadcházející zimou.Všechny fuchsie vyžadují hodně vody, vlhký a nepříliš teplý vzduch. V růstovém klidu se rostliny zalévají cca 1x za 14 – 21 dní, zálivku zvyšujeme až v průběhu února, kdy rostliny ukončují dobu vegetačního klidu. Pro efektivní vzhled je třeba zkracovat výhony, čím je seříznutí hlubší, tím dochází ke kvetení pomaleji.Jakmile se na rostlině objeví na jaře první listy, nastává správný čas provést řez. U keřovitých fuchsií odřízněte vrcholky hlavních výhonů a postranní výhony zkraťte na jeden nebo dva páry listů. U fuchsií pěstovaných na vysokokmínku můžete seříznout všechny výhony na dva až tři páry listů.

Proč opadávají květy fuchsie : Pokud se stane, že poupata opadávají, problém je v zálivce, která je buď nedostatečná nebo naopak příliš hojná. Další možnou příčinou je nedostatek světla anebo náhlá změna, se kterou se rostlina nedokáže vypořádat (přenesení nebo otočení květináče). Škůdci: Příliš teplý a suchý vzduch může přinést svilušky a molice.

Čím se Přihnojuje

Základním organickým hnojivem je chlévská mrva, kompost, hnojůvka, rašelina, fekálie, nebo zelené hnojení. Ideální je hnojení plnými organickými hnojivy na podzim či v brzkém jaře. Pak jej můžete rozšířit o hnojení minerálními (draselnými a fosfátovými) hnojivy, kterými lze přihnojovat až do konce června.

Kdy se Přihnojuje : Během roku je vhodné přihnojovat ovocné stromy (ale i keře) dvakrát až třikrát. První přihnojování provedeme brzy na jaře, v době pučení stromů, podruhé ihned po odkvětu, čímž posílíme tvořící se listy a nasazované plody, potřetí přihnojujeme až po červnovém opadu (nebo i probírce) části nasazených plodů.

Často je doporučováno zalévat ráno, při vycházení slunce, kdy je nepochybně ten nejlepší čas. Slunce ještě nepálí silně z oblohy, voda se neodpařuje příliš rychle a pokud nějaká ulpí na listech, má dostatek času vyschnout. Nikdy nezalévejte v pravé poledne či za největšího žáru.

V zimě zavlažujte zhruba jednou za dva týdny, na jaře trošku přidejte a rostlinám zálivku dopřejte zhruba jednou týdně. V létě zalévejte podle teplot a suchosti substrátu, na podzim znovu zpomalte na týdenní zálivku.

Co potřebují fuchsie

Půda: Fuchsie potřebuje dobře propustnou, vlhkou půdu s dostatečným obsahem organické hmoty. Skalnaté půdy obvykle poskytují dobré odvodnění, což je pro fuchsie výhodné. Zálivka: Fuchsie vyžaduje pravidelnou zálivku, aby půda zůstávala vlhká, ale ne nadměrně nasycená vodou.Jak stříhat fuchsie

U keřovitých fuchsií se musí odříznout vrcholky hlavních výhonů. Zároveň se postranní výhony zkrátí na jeden nebo dva páry listů. Pokud fuchsie pěstujete na vysokém kmínku, můžete všechny výhony seříznout na dva až tři páry listů.NPK nic moc, obsahuje draslík ve formě chloridu, což není úplně vhodné, lepší je Cererit, ale to se týká hnojení na podzim, na jaře je lepší nějaké rozpustné komplexní hnojivo, ideální je např. Yaramila komplex, oproti cereritu má i železo, což může (s ohledem na půdní zásobu, typ a pH půdy) být výhoda.

Perfektním jarním hnojením je kompost. Živiny se z něj postupně uvolňují po celý rok, a udržuje tak půdu výživnou a kyprou. Pokud nemáme přístup k čerstvým hnojivům, můžeme koupit granulované hnoje (kravský, slepičí či koňský) a přidat je i přímo k rostlinám.

Čím přihnojovat : Základním organickým hnojivem je chlévská mrva, kompost, hnojůvka, rašelina, fekálie, nebo zelené hnojení. Ideální je hnojení plnými organickými hnojivy na podzim či v brzkém jaře. Pak jej můžete rozšířit o hnojení minerálními (draselnými a fosfátovými) hnojivy, kterými lze přihnojovat až do konce června.

Čím hnojit fialky : Jednou za dva týdny fialku přihnojíme tekutým hnojivem pro pokojové rostliny. Substrát jí svědčí lehký, s příměsí vermikulitu. Lépe kvete, pokud je květináč prokořeněný, proto při přesazování volíme květináč nejvýše o třetinu větší, než je průměr kořenového balu rostliny.

Jak často se zalévá cibule

Zálivka: Cibule potřebuje v první polovině svého vývoje (tj. při růstu prvních listů) intenzivnější zálivku. Při viditelně suché půdě ji zalejte, a to nejlépe ráno. Rostliny však nesmí stát v podmáčené půdě, aby nezačaly uhnívat.

Správné vzdálenosti nejpoužívanějších balkonových rostlin jsou zde: voskovka – 3 rostliny do truhlíku, fuchsie – 2 až 3 rostliny do truhlíku, lobelka – 3 až 4 rostliny do truhlíku, pelargonie – 2 sazenice do truhlíku, převislý muškát – 3 až 4 rostliny do truhlíku, petúnie – 2 až 3 sazenice, sporýš – 3 sazenice do …Nejvýhodnější je množit fuchsie na podzim a využít při tom výhony, které jsme odstřihli při udržovacím řezu před zazimováním. Nejlepší jsou vrcholové řízky bez květů či poupat. Řízky obvykle zakoření během 2–3 týdnů.

Co hnojit hnojivem NPK : Používá se zejména pro hnojení zeleniny, sadu, polních plodin, okrasných rostlin a vinic. Velký přínos má hnojení přípravky NPK pro listovou zeleninu. Hnojivo NPK naopak není určeno pro hnojení rostlin citlivých na chór (plodová zelenina, květiny).