Antwort Jak hnojit petúnie? Weitere Antworten – Čím se Přihnojuje
Základním organickým hnojivem je chlévská mrva, kompost, hnojůvka, rašelina, fekálie, nebo zelené hnojení. Ideální je hnojení plnými organickými hnojivy na podzim či v brzkém jaře. Pak jej můžete rozšířit o hnojení minerálními (draselnými a fosfátovými) hnojivy, kterými lze přihnojovat až do konce června.Ven můžeme petúnie umístit až v polovině května, kdy už nehrozí mrazíky. Aby po celé léto krásně kvetly, budou vyžadovat pravidelnou zálivku a hnojení.Vyhovující teplota je v rozmezí 10 až 15 °C. Dopřejte petúniím i vhodnou vlhkost, ta optimální je 75 až 80%. Příliš suchý vzduch na ně nemá dobrý vliv a jejich listy pak často začnou zbytečně žloutnout a postupně usychají. Určitě rostlinám dopřejte i dostatek světla.
Jak Vystipovat petúnie : Ze všeho nejdůležitější u zaštipování petúnií je, abyste zaštipovali uschlé květy. Rostlina se pak nebude snažit vytvářet semena, aby se rozmnožila pro nadcházející sezonu a nebude se tak vysilovat. Což podpoří rozrůstání větviček, na kterých se vytvoří nové květy.
Jak si vyrobit domácí hnojivo
Chcete-li si vyrobit tekuté hnojivo z kopřivy dvoudomé, dejte čerstvé listí kopřivy, nařezané na malé kousky, do kbelíku s asi 10 litry vody. Ideální pro výrobu tohoto hnojiva je dešťová voda. Malé množství listí také můžete přidat přímo do půdy nebo je umístěte kolem rostlin při zalévání.
Jak správně hnojit : Jste-li zastáncem tradičního hnojení, hnojí se dvakrát nebo třikrát ročně. Na jaře, na podzim, případně uprostřed sezóny pokud je to potřeba. Ideální doba k aplikaci hnojiva na trávník je období krátkých přeháněk, abyste nemuseli půdu zvlhčovat. Silné přeháňky nejsou vhodné, protože hnojivo naopak spláchnou.
Hnojení: Petunie mohou být hladové po živinách, proto je dobré je pravidelně hnojit. Použijte rovnovážný hnojivo bohaté na dusík, fosfor a draslík (NPK) podle doporučení výrobce. Vhodným příkladem takového hnojiva je hnojivo Hnojík. Můžete ho aplikovat formou zálivky, nebo rovnoměrným rozprášením kolem rostliny.
Jak stříhat petunie
Nestříhají se přímo, odštípávají se odkvetlá soukvětí, a to palcem a ukazováčkem, aby se netvořila semena a rostlina byla kompaktní a rychleji nahazovala květní poupata.
Jakou zeminu pro petúnie
Co se půdy týče, tak je vhodné zvolit stejně jako u muškátů půdu dobře propustnou a bohatou na živiny. Rozhodnete-li se zeminu koupit, což je nejjednodušší a nejrychlejší, pak tou správnou volbou bude zemina pro muškáty nebo balkonové květiny. Do truhlíků o délce 50 až 60 cm zasaďte 3 rostlinky.Million bells jsou tzv. samočistící, což znamená, že jejich květy po odkvetení samy opadnou a není třeba je ručně odstraňovat. Pokud jsou rostliny již příliš převislé a dlouhé, můžeme je v červenci zastřihnout na cca 20 až 30 cm a tím je omladit. Poměrně rychle pak nasadí nové květy.Tekuté hnojivo můžete také vyrobit smícháním kávy s vodou (v malém množství) a ponecháním louhovat přes noc. Směsí pak můžete rostlinu zalít. Pokud vám v kávovaru zbyla nějaká káva a máte některou z těchto acidofilních rostlin, můžete ji aplikovat přímo a velmi dobře ji zředit vodou.
Perfektním jarním hnojením je kompost. Živiny se z něj postupně uvolňují po celý rok, a udržuje tak půdu výživnou a kyprou. Pokud nemáme přístup k čerstvým hnojivům, můžeme koupit granulované hnoje (kravský, slepičí či koňský) a přidat je i přímo k rostlinám.
Jak udělat doma hnojivo : Chcete-li si vyrobit tekuté hnojivo z kopřivy dvoudomé, dejte čerstvé listí kopřivy, nařezané na malé kousky, do kbelíku s asi 10 litry vody. Ideální pro výrobu tohoto hnojiva je dešťová voda. Malé množství listí také můžete přidat přímo do půdy nebo je umístěte kolem rostlin při zalévání.
Jak aplikovat hnojivo : Povrchová aplikace pro plodovou zeleninu a trávníky
Posypte kolem rostlin nebo přímo na trávníky širokým rozhozem. Poté důkladně zalijte vodou. Doporučujeme polévkovou lžíci hnojiva na jednu rostlinu. Vrstvu hnojiva rozpraště rovnoměrně kolem rostliny.
Jak Zalevat petunie
Zalévání: Udržujte půdu stále vlhkou, ale nezaplavujte petunie. Pravidelně zalévejte, zejména v horkých a suchých obdobích. Je vhodné zalévat ráno nebo večer, aby se zabránilo odpařování vody a popálení listů. Hnojení: Petunie mohou být hladové po živinách, proto je dobré je pravidelně hnojit.
Během roku je vhodné přihnojovat ovocné stromy (ale i keře) dvakrát až třikrát. První přihnojování provedeme brzy na jaře, v době pučení stromů, podruhé ihned po odkvětu, čímž posílíme tvořící se listy a nasazované plody, potřetí přihnojujeme až po červnovém opadu (nebo i probírce) části nasazených plodů.Hnojení: Petunie mohou být hladové po živinách, proto je dobré je pravidelně hnojit. Použijte rovnovážný hnojivo bohaté na dusík, fosfor a draslík (NPK) podle doporučení výrobce. Vhodným příkladem takového hnojiva je hnojivo Hnojík. Můžete ho aplikovat formou zálivky, nebo rovnoměrným rozprášením kolem rostliny.
Jaký je rozdíl mezi petunii a surfinie : Surfinie jsou tedy vlastně druhem petúnií. Jsou ale mnohem odolnější než klasické petúnie. Rostliny rychle a bohatě narůstají, na rozdíl od klasických petúnií skvěle odolávají povětrnostním podmínkám, snáší jarní i podzimní mrazíky a tak často je netrápí obvyklé nemoci.