Antwort Jak hnojit dracénu? Weitere Antworten – Jak moc Zalevat dracénu

Jak hnojit dracénu?
Dracena má ráda rozptýlené světlo či polostín. Pozor na průvan, který dokáže velmi rychle zničit celou rostlinu. Začíná to hnědnutím špiček listů, následuje jejich opadání a končí to úhynem celé rostliny. Zalévejte tak, aby byl substrát stále mírně vlhký, ale v misce pod květináčem nikdy nesmí stát voda.První zaštipování se doporučuje provádět v druhém týdnu vegetativní fáze, druhé těsně před přepnutím na květ či po něm. Zaštipovat rostliny můžete do nekonečna. Mezi jednotlivými zásahy ale nechte rostlinu chvíli odpočinout. Po prvním zaštípnutí počkejte, až nové výhonky udělají alespoň 2 patra.Rozmnožování se provádí na jaře řízkováním z kmínku, řízky se nechají zakořenit ve směsi rašeliny a písku na teplém místě nebo ve vodě. Dracenu můžete množit i z mateřské rostliny a to tak, že musíte uříznout vrcholek draceny, který dáte do sklenice s vodou a trochou dřevěného uhlí.

Proč žloutnou listy draceny : Žloutnutí listů

Pokud jste si všimli žloutnutí u spodních listů, které postupně hnědnou, zasychají a opadávají, jedná se o přirozený proces. Dracéna tak obměňuje své staré olistění za nové. Další příčinou může být také průvan. Především pak v zimě, kdy jim ledový vánek opravdu nesvědčí.

Jak hnojit Dracenu

Draceny hnojte pouze ve vegetačním období, které trvá od března do září. V těchto měsících jí hnojivem určeným pro palmy nebo běžné pokojové rostliny můžete přilepšit i dvakrát do měsíce. Dbejte na to, aby hnojivo pro dracenu mělo vyvážený poměr dusíku, fosforu a draslíku.

Jak řezat Dracenu : 1 Výhony v libovolné výšce vodorovně odstřihněte zahradnickými nůžkami nebo odřízněte pilkou. Po stranách pod místem řezu se později vytvoří nové svěží listy. Buďte trpěliví, protože to může trvat i několik měsíců. Také na uříznutých výhonech se po čase vytvoří nové listy.

Draceny hnojte pouze ve vegetačním období, které trvá od března do září. V těchto měsících jí hnojivem určeným pro palmy nebo běžné pokojové rostliny můžete přilepšit i dvakrát do měsíce. Dbejte na to, aby hnojivo pro dracenu mělo vyvážený poměr dusíku, fosforu a draslíku.

1 Výhony v libovolné výšce vodorovně odstřihněte zahradnickými nůžkami nebo odřízněte pilkou. Po stranách pod místem řezu se později vytvoří nové svěží listy. Buďte trpěliví, protože to může trvat i několik měsíců. Také na uříznutých výhonech se po čase vytvoří nové listy.

Co delat se zlutymi listy

Rostlina je bledá a listy žloutnou Dopřejte jí světlo a slunce! Jestliže si všímáte, že rostlina postupně bledne a lístky žloutnou, je možné, že nemá dostatek světla. Nejdříve si dle druhu rostliny ověřte, jaké podmínky jsou pro ni ideální (polostín, slunné místo apod.), a poté ji zkuste najít nový, vhodnější prostor.Zapracujte do zeminy před sadbou. Posypejte zeminu v koncentraci cca 1% Hnojíku na objem zeminy a zahrabejte hrabičkami. V průběhu růstu rostlin lehce sypte kolem rostliny (pocukrovat hnojivem kolem stonku). Pravidelně zalévejte pohnojené rostliny.Pěkného tvaru draceny dosáhneme, když pravidelně zaštipujeme její výhony. Pokud o ni řádně pečujeme, bude nás těšit mnoho let. V interiéru roste pomalu do výšky okolo 150 cm a může dorůst až dvou metrů. V místech, kde roste ve volné přírodě, však narazíme i na draceny vysoké 3 metry.

Základním organickým hnojivem je chlévská mrva, kompost, hnojůvka, rašelina, fekálie, nebo zelené hnojení. Ideální je hnojení plnými organickými hnojivy na podzim či v brzkém jaře. Pak jej můžete rozšířit o hnojení minerálními (draselnými a fosfátovými) hnojivy, kterými lze přihnojovat až do konce června.

Co dělat když hnědnou listy : Hnědé a suché listy obvykle značí nedostatek zálivky!

V tom případě byste se měli zamyslet nad tím, zda ji zaléváte dostatečně často. Obvykle se totiž takto projevuje nedostatek závlahy.

Proč Zelenci hnědnou listy : Záleží, jak mu ty listy hnědnou. Celý hnědý list většinou znamená, že rostlina trpí nedostatkem vody. Suché konce listů značí přelití vodou. Hnědé skvrny uprostřed listů bývají známkou napadení nějakou houbovou chorobou.

Jak správně hnojit

Jste-li zastáncem tradičního hnojení, hnojí se dvakrát nebo třikrát ročně. Na jaře, na podzim, případně uprostřed sezóny pokud je to potřeba. Ideální doba k aplikaci hnojiva na trávník je období krátkých přeháněk, abyste nemuseli půdu zvlhčovat. Silné přeháňky nejsou vhodné, protože hnojivo naopak spláchnou.

Hnojivo ředíme v poměru 35 ml /naplněné víčko /v 8 litrech vody. Tímto roztokem pak provádíme zálivku přímo na trávník, nejlépe 1x za týden po celou dobu vegetace (březen – září).Dračinec hnojení

Během vegetačního období, tedy jara a léta, by se měla hnojit každých 14 dní . Mimo vegetační období 1x za měsíc. S Hnojíkem neriskujete poškození rostliny.

Co s přerostlou Dracenou : a namnožit. Původní rostlina vyžene nové výhony a ty, které jste odstranili, ve vodě zakoření.