Antwort Jak hluboko jsou kabely ve zdi? Weitere Antworten – Jak zjistit jestli je kabel ve zdi

Jak hluboko jsou kabely ve zdi?
Potřebujete zjistit, kudy vedou elektrické kabely či vodovodní trubky ve zdi či v zemi Nejjednodušší způsob, jak si být jistí je pořídit si detektor kabelů. Ať už se chystáte na rozsáhlejší rekonstrukci nebo pouze přidělat poličku na zeď, vždy hrozí riziko, že natrefíte na kabel.Podotýkám, že výkop jsme udělali 80 cm hluboko (samotná PRE nm říkala, že to má být 90 cm!). Firma se zapojila takto, končí to někde 10-15 cm pod povrchem, podle našeho elektrikáře by to mělo být alespoň 30 cm.Kladení kabelů do země – V terénu všude tam, kde je to možné, se kabely kladou přímo do země. Hloubka uložení kabelů v zemi je tato: při napětí do 10kV aspoň 70cm (v chodnících aspoň 50cm), při napětí nad 10kV aspoň 100cm, při kladení kabelu do krajnice vozovky platí hloubka bez zřetele na napětí 120cm.

Jak vést kabely po zdi : Ten, kdo chce kabely vést určitým způsobem a tak, aby nebyly téměř nebo vůbec vidět, může použít držáky kabelů. Tyto držáky z kovu nebo plastu lze připevnit na stěnu, soklové lišty i na zadní stranu nábytku, což umožňuje kabely skrýt a vést je podle svých představ a potřeb. Mnohé držáky kabelů jsou samolepicí.

Jak najit draty ve zdi

Detektor digitální. Slouží k odhalení skrytých materiálů například ve zdi nebo v podlaze, detekovatelné materiály: železné a neželezné kovy, měděné vodiče pod napětím, dřevo.

Jak spojit dráty ve zdi : Kabelové spojky slouží ke spojení kabelů. Použití kabelové spojky je nutné zejména při porušení, přetržení i prodloužení kabelů nebo kabelových vodičů.

Mikrokabelážní systém MCS-Road používá speciální optické mikrokabely, které se ukládají ve vozovce, v chodníku, popř. v jiných zpevněných površích (např. betonové plochy) do mělkých drážek o hloubce cca 60 až 120 mm.

Do výkopu se kabely kladou na vrstvu jemnozrnného písku o tloušťce nejméně 8 cm. Po položení se kabely zasypou pískovou vrstvou stejné tloušťky. Tato tloušťka se měří od obvodu (povrchu) kabelu. Kabely se musí pokrýt cihlami, tvárnicemi, dlaždicemi nebo příklopy apod.

Jak ulozit kabely

Způsoby uložení kabelů

  1. Uložení v pevných trubkách. Pomocí příchytek přišroubovaných na stěnách se upevní tuhé plastové (dříve i kovové) trubky.
  2. Uložení v kabelových žlabech.
  3. Uložení na kabelových žebřících.
  4. Uložení v elektroinstalačních lištách.

2. Nechejte kabely spolknout husím krkem

  1. Vysekejte rýhu do zdi – například pomocí příklepového kladiva.
  2. Do díry umístěte plastový husí krk o vhodném průměru a vložte do něj kabely.
  3. Zahlaďte stopy pomocí sádry či sádrového tmelu, případně i malty nebo lepicí směsi. Nakonec zeď vymalujte.

Kabely vedené ve zdi jsou nejestetičtějším řešením. Jak zasekat kabely od televize do zdi Doporučujeme obrátit se na řemeslníky, ale kdybyste se do toho chtěli pustit sami, tak ve zkratce: Vysekejte do omítky nebo až do cihly drážku a tudy proveďte kabel, vše zakryjte směsí na omítku, nechte uschnout a zamalujte.

Vyhledání problému je možné hned několika způsoby. Kromě klasického detektoru vlhkosti se využívá také přístroj na bázi plynu. Tento způsob se volí především tam, kde je potrubí řešené plastovými trubkami a klasická diagnostika by nemusela být tedy dostatečná.

Jak funguje detektor kabelů : A jak fungují tyto detektory Skládají se vždy z vysílače, který generuje akustický signál o vysokém kmitočtu, a indukčního přijímače, který díky tomu dokáže přesně lokalizovat kabel či nějaký problém. Vestavěný detektor napětí umožňuje snadné nalezení vedení pod napětím, alarm se zobrazí na vysílači i na přijímači.

Jak správně spojit kabely : Kabelové spojky slouží na spojení kabelů v pevné elektrické instalaci. Nejčastěji se používají na spojení kabelů v případě porušení kabelu, přeseknutí kabelu nebo jako prodloužení kabelu. Jsou určené pro pevné uložení v kabelovém kanálu nebo žlabu, pro kabely zavěšené na stropě a pro kabely uložené pod omítkou.

Jak spojit Přeseknutý kabel ve zdi

Přeseknutý kabel – řešení

  1. Dát 2 krabičky, kde bych to vysvorkoval wago svorkama a poté zaomítal, aby nebyly vidět.
  2. Spojit lisovací dutinkou, dát na každý káblík smršťovačku, poté ještě smršťovačku na celý kabel, dát to do menší chráničky a zaomítat.
  3. Spojit wago svorkama, zaizolovat, dát do chráničky a zaomítat.


Způsoby uložení kabelů

  1. Uložení v pevných trubkách. Pomocí příchytek přišroubovaných na stěnách se upevní tuhé plastové (dříve i kovové) trubky.
  2. Uložení v kabelových žlabech.
  3. Uložení na kabelových žebřících.
  4. Uložení v elektroinstalačních lištách.

Průměrná hloubka výkopů se pohybuje v rozmezí 0,7 až 0,8 m. Při menších hloubkách, např. se skalnatým podkladem, musí být kabel chráněn žlaby, rourami nebo tvárnicemi.

Jak upevnit kabely na zeď : Na upevnění kabelů se nejčastěji používají stahovací pásky. Kabely spojíte také svorkami a WAGO svorkami. Více vodičů lze propojit svorkovnicí a jistější fixaci kabelů vám usnadní příchytky kabelů.