Antwort Jak hluboké je tetování? Weitere Antworten – Jak hluboko jde Jehla při tetování

Jak hluboké je tetování?
Kůže se skládá ze 3 vrstev – epidermis (pokožka), dermis (škára) a podkoží (podkožní vazivo). Jehly proniknou skrz svrchní vrstvu kůže (epidermis, silnou 0,1 mm) do druhé vrstvy, do DERMIS, která je tvořena pojivovou tkání s nervy, cévami, vlasovými folikuly, potními a mazovými žlázami a je silná až 2,5 mm.V průběhu několika prvních dní může být pokožka v místě tetování teplejší, načervenalá či z ní může vytékat plazma či inkoust. To je ale zcela normální. Pokud se ale po několika dnech objeví nějaká kožní reakce, je vždy dobré ihned vyhledat dermatologa.Každé tetování se časem pomalu rozpíjí. Po 5-15 letech většina tetování proto potřebuje korekcí. Je to ale postupný proces který není pozorovatelný během a hned po zahojení. Rozpíjení tetování časem má taky jiné důvody než rozpíjení rychlé.

Proč se nesmí pít káva před tetováním : Den před vaším tetováním je nutné se vyhnout alkoholu, nápojům obsahujícím kofein (jako je káva nebo energetické nápoje) a omamným látkám. Tyto faktory ovlivňují způsob, jakým tělo přijímá pigment a jak bude výsledné tetování vypadat.

Jak je bolestivé tetování

Tetování je spíše nepříjemné než bolestivé. Dalo by se přirovnat např. k depilaci nebo intenzivnímu škrábání. Samozřejmě záleží individuálně na každém člověku, na jeho aktuálním psychickém i fyzickém stavu (když je vám fajn, bolí to míň) a také na místě tetování.

Co se nesmí před tetováním : Než půjdete do tetovacího salónu

  • alespoň 24 hod. před návštěvou tatéra nepijte alkoholické nápoje – prokrvují totiž cévy, mohli byste více krvácet a celý tetovací proces by se zkomplikoval.
  • doporučujeme nepít kávu a nebrat žádné podpůrné léky.

KOHO BYCH TETOVAT NEMĚL/A

  • Netetujte osoby, které jsou pod vlivem alkoholu, drog nebo jiných látek, které zhoršují jejich úsudek nebo koordinaci.
  • Buďte opatrní při tetování na aktivní kožní onemocnění, jako je lupénka, ekzém nebo těžké akné.


Mazání tetování je na celém procesu hojení velmi důležité. Pomáhá udržovat pokožku hydratovanou a urychluje hojení.

Kam si nedávat tetování

Prsty, dlaně, stopy

Některá místa na těle člověka prostě nejsou vhodná pro tetování. Kvůli jiné struktuře pokožky na těchto místech tetovací pigment buď nedrží, anebo se rozpíjí. Veškeré obrázky kvalitních tetování na těchto místech jsou čerstvé nebo jen krátce po zahojení.Linkování: Pro linkování a vytváření čar nastavují tatéři napětí mezi 7 až 9 volty. Je však nezbytné otestovat napětí na cvičném povrchu před jeho aplikací na klienta. Stínování a barvení: Pro stínování, plnění a barvení se napětí obvykle pohybuje mezi 4 a 7 volty.Mezi další hodně bolestivá místa patří: krk, podpaží, dlaň, hřbet ruky, loketní jamka, žebra, hrudní kost, klíční kost, vnitřní část stehna, vnitřní strana kolene, holeň, nárt. 3. Na jakých místech bolí tetování nejméně Mezi nejméně bolestivá místa patří: ucho, předloktí, paže, stehno, lýtko.

Tetování je spíše nepříjemné než bolestivé. Dalo by se přirovnat např. k depilaci nebo intenzivnímu škrábání. Samozřejmě záleží individuálně na každém člověku, na jeho aktuálním psychickém i fyzickém stavu (když je vám fajn, bolí to míň) a také na místě tetování.

Co nedělat po tetování : Na čerstvé tetování dostanete fólii, kterou si po 2-6 hodinách můžete sundat. Místo pak zlehka omyjte a důkladně vysušte. Na vzduchu si tetování samo vytváří ochrannou vrstvu a tělo započne proces hojení. Následujících 30 dní se vyhněte bazénům, sauně, soláriu, UV záření a namáhání pokožky.

Proč se nechat tetovat : Důvodem, proč se tetování stalo formou zkrášlování těla poměrně brzy, je fakt, že se dnes, na rozdíl od předchozích generací, lidé cítí mnohem svobodnější, a volí tento druh zkrášlení sebe sama. Tetování se stalo běžnou součástí image filmových hvězd, populárních hudebníků, či sportovců.

Co se stane kdyz si nebudu mazat tetování

Mazání je přitom nejdůležitější částí v péči o tetování. Pokud zapomenete, kůže vyschne a mohou vám popraskat stroupky. To nesvědčí ani vaší pokožce ani tetování.

Pokud plánujete pořádně zhubnout nebo naopak nabrat svalovou hmotu, vaše tetování to pravděpodobně příliš nezasáhne. Aby došlo k zásadnějšímu poškození, museli byste tento proces stihnout extrémně rychle, a tím by došlo navíc i k vytvoření strií.Na čerstvé tetování dostanete fólii, kterou si po 2-6 hodinách můžete sundat. Místo pak zlehka omyjte a důkladně vysušte. Na vzduchu si tetování samo vytváří ochrannou vrstvu a tělo započne proces hojení. Následujících 30 dní se vyhněte bazénům, sauně, soláriu, UV záření a namáhání pokožky.

Kde tetování nejméně bolí : Mezi další hodně bolestivá místa patří: krk, podpaží, dlaň, hřbet ruky, loketní jamka, žebra, hrudní kost, klíční kost, vnitřní část stehna, vnitřní strana kolene, holeň, nárt. 3. Na jakých místech bolí tetování nejméně Mezi nejméně bolestivá místa patří: ucho, předloktí, paže, stehno, lýtko.