Antwort Jak funguje termosublimační tiskárna? Weitere Antworten – Jak funguje Termalni tiskarna
Tiskárny, které využívají principu termotransferového tisku, jsou vybavené speciální teplocitlivou páskou. Ta se při působení tepla z tiskové hlavy obarví a následně přenáší barvu na požadovaný materiál. U termotransferových tiskáren se může tisknout i na obyčejný kancelářský papír nebo plast.Termosublimační tiskárny, někdy také nazývané dye-sublimation, jsou populární pro tisk fotografií. Tyto tiskárny používají teplo k přenosu barvy z voskové nebo pryskyřicové pásky na papír.Princip. Princip termotisku spočívá v tom, že tisková hlava obsahuje řadu polovodičových topných tělísek, které se zahřívají průchodem elektrického proudu a při styku s termo citlivou vrstvou papíru výrazně mění barvu (černá). Termotisk se hodí především pro tisk pokladních účtenek nebo potvrzení z platebních terminálů …
Co je termotransferová tiskárna : Termotransferové tiskárny využívají unikátní tiskovou technologii, která využívá horkou jehlu k přenosu voskové nebo pryskyřicové barvy z pásky na papír. Výhodou této technologie je, že výsledný tisk je odolný proti otěru, což znamená, že může vydržet delší období bez blednutí.
Co je termotransfer
Jak funguje termotransferový tisk Termotransferový tisk vyžaduje zahřátí inkoustu na barvicí pásce tak, aby se při průchodu tiskárnou přenesl na podklad. Jakmile je inkoust přenesen na tento podkladový materiál, rychle zasychá, což umožňuje tvorbu dat, jako jsou čárové kódy, texty, výrobní šarže atd.
Jak často tisknout na inkoustové tiskárně : Při občasném tisku vám postačí inkoustová tiskárna, ale nesmíte zapomínat na to, že u ní hrozí zasychání inkoustu. Proto se doporučuje vytisknout alespoň jednu stránku za týden. Pokud tisknete nepravidelně či méně než jednou týdně, raději zvolte tiskárnu laserovou.
Sublimační tiskárny slouží ve většině případů jako kvalitní fototiskárny. Tisknou pomocí speciální pásky s barvou. Tuto pásku při tisku zahřívá tisková hlava až do takové míry, že se barva na pásce změní v plyn a přenese se na speciální sublimační papír. Tam se její skupenství opět změní na pevné.
Rozdíl mezi laserovou a inkoustovou tiskárnou podle technologie tisku. Laserová tiskárna je vhodná především pro větší objem dokumentů, jelikož má nízké provozní náklady a dokáže ostře vytisknout i drobný text. Na rozdíl od inkoustových tiskáren, u ní nedochází k vysychání náplně.
Jak funguje Jehličková tiskárna
Jehličkové tiskárny pracují na podobném principu, jak to známe u psacích strojů. Tiskárna ale disponuje 9 nebo až 24 jehličkami, které jsou seřazeny v matici. Jehličky po zadání tiskové úlohy začnou narážet přes barvící pásku do papíru, čímž vzniká text nebo jednoduchá grafika. O kvalitě tisku rozhoduje počet jehliček.Inkoustová tiskárna se spíše hodí k tisku malého a středního objemu tisku. Pokud pravidelně tisknete ve větších množstvích, její pořízení se vám nevyplatí. Největší nevýhodou ale u ní zůstává riziko vysychání inkoustu, a to v případě, že zařízení není dlouho používáno. Při vysychání inkoustu navíc hrozí ucpání trysek.Inkoustová tiskárna nemá tak velkou spotřebu elektrické energie jako laserová, protože se před každým tiskem nemusí zahřívat. Pokud plánujete tisknout především fotografie, doporučuje se inkoustová tiskárna. Nejen, že fotky mají z inkoustovky živější barvy, ale i lépe propracované detaily.
Sublimace je skupenská přeměna, při které se pevná látka mění na plyn, aniž by došlo k tání pevné látky (tedy bez průchodu kapalnou fází). Opačný proces se nazývá desublimace. Při desublimaci se tedy plyn mění přímo na pevnou látku bez předchozí kondenzace.
Jak funguje sublimační papír : První jev je schopnost speciálního sublimačního inkoustu, který se nanáší na přenosový papír, okamžitě změnit skupenství z pevného na plynné. Druhý jev je spojen s vlastností polymerů v sublimační vrstvě, kde díky zahřátí materiálu dojde k uvolnění jejich struktury a k otevření mikropórů.
Jaké jsou výhody a nevýhody laserové tiskárny : V domácnostech by mohla spíše vadit její vyšší váha a větší rozměry, kdy tiskárna zabírá příliš místa na pracovním stole. Určitým zklamáním pak může být sterilnost tisku fotografií či grafiky. Drobnou nevýhodou je také to, že není hned připravená tisknout, a tedy, oproti inkoustové tiskárně, potřebuje čas „na zahřátí“.
Kdy se vyplatí laserová tiskárna
Pokud tisknete dokumenty často a ve větším množství než jen pár listů týdně, laserová tiskárna se vám dlouhodobě vyplatí. Její provozní náklady při častém tisku kompenzují vyšší pořizovací cenu oproti inkoustovým. Další výhodou je, že nezasychá inkoust, který je v laserových tiskárnách ve formě prášku.
Použití jehličkové tiskárny dnes
Dnes je můžeme najít v zařízeních jako jsou pokladny, bankomaty, nebo prodejní terminály. Jsou využívány také tam, kde je potřeba tisknout na traktorový papír s více kopiemi, ve skladových areálech a průmyslových podnicích pro tisk textu bez potřeby grafiky.Jehličková tiskárna se Vám bude hodit například při tisku dlouhých účetních sestav. Dodnes se s těmito tiskárnami běžně setkáte v bankomatech, pokladnách, prodejních terminálech nebo při označování jízdenek hromadné dopravy.
Jaká je nejlepší tiskárna na doma : Nejlepší tiskárny na trhu podle nás
Název produktu | Hodnocení | |
---|---|---|
1. | HP LaserJet Pro M15w W2G51A | (5 / 5) |
2. | HP Laser 107w 4ZB78A | (5 / 5) |
3. | Xerox Phaser 3020BI | (4,9 / 5) |
4. | Canon i-Sensys LBP623Cdw | (4,8 / 5) |