Antwort Jak držet přízi při pletení? Weitere Antworten – Jak střídat barvy při pletení

Jak držet přízi při pletení?
Jak na to Upleťte první barvou tolik řad, kolik si zvolíte. Řady si počítejte, stejný počet řad budete opakovat při každém pletení z této barvy. Dopleťte poslední řadu do posledního oka.Dřevěné jehlice jsou lehké, nekloužou a jsou ideální pro začátečníky, ale mohou se snadno zlomit. Kovové jehlice jsou odolné, kloužou dobře a jsou ideální pro rychlé pletení, ale mohou být těžké a studené na dotek. Plastové jehlice jsou lehké a levné, ale méně odolné a mohou se ohýbat.Potřeby pro pletení a háčkování

  1. Bavlněná pletací příze Camilla (50g)
  2. Elastická přídavná nit (200m) – Madeira.
  3. Ponožková pletací příze Lofoty samovzorovací (100g)
  4. Pletací žinylková příze Bambi (100g)
  5. Pletací příze Tulip (100g)
  6. Jehly ruční na vlnu – plastové 3ks – PRYM.
  7. Strojek na pletení šňůr – PRYM.

Proč ředit barvu : Ředění barvy

To je nejčastější chyba, které se lidé u vodou ředitelných barev dopouštějí. Malé množství vody se do barvy dá přidat, ale pouze za účelem jemného doladění viskozity, například pro aplikaci stříkáním. Každá přidaná voda zhoršuje kryvost a vlastnosti nátěrového filmu, čímž způsobí jeho budoucí defekty.

Čím se ředí barvy

Například při nanášení vodou ředitelných barev stříkáním barvu ředíme přidáním nejvýše 2 až 5 % vody, zcela výjimečně 10 % vody. U syntetických nátěrových hmot musíme před nanášením stříkáním ředit více – přidáním 15 až 25 % ředidla. U nitrocelulózových barev dokonce přidáváme 35–50 % ředidla.

Jak vyšívat na pleteninu : Obvykle je snazší vyšívat na jednotlivé díly pleteniny před jejich sešitím, ale měly by být napařené. základním pravidlem je pracovat ve směru pletení, nikoliv opačně. Stehy se snažte neutahovat příliš, aby se pletenina nezkroutila. Vždy pracujte jehlou s tupým hrotem, abyste se nedostali mezi jednotlivá vlákna příze.

Ponožkové jehlice jsou kratší, než obyčejné rovné jehlice, proto jsou lehčí. Používají se k pletení v kruhu, např. při pletení ponožek, kruhových výstřihů, čepic, rukavic apod. Při pletení se používá 5 jehlic.

Na svetr by vám mělo obecně stačit 500 – 600 g (podle vaší velikosti), ale na tlustý zimní svetr ze silné vlny spotřebujete 800 – 1000 g.

Jak se dělá začátek pletení

Uprostřed mezi palcem a ukazováčkem si nahodíme první základní oko. Přízi protáhneme jehlicemi pod palcem a nahodíme přízi od ukazováčku. Palec vyvlékneme a přízi přitáhneme směrem k jehlici. Dále přízi znovu navlékneme přes palec a vše opakujeme, až nahodíme potřebný počet ok.„Nátěr se aplikuje zpravidla ve dvou vrstvách, na podklady podobného odstínu může postačovat i jeden nátěr. Další vrstvu nanášíme po zaschnutí nátěru, tj. po 2 – 8 hodinách, což je individuální dle druhů nátěrových hmot,“ říká odborník z Domu barev.Například při nanášení vodou ředitelných barev stříkáním barvu ředíme přidáním nejvýše 2 až 5 % vody, zcela výjimečně 10 % vody. U syntetických nátěrových hmot musíme před nanášením stříkáním ředit více – přidáním 15 až 25 % ředidla. U nitrocelulózových barev dokonce přidáváme 35–50 % ředidla.

Například při nanášení vodou ředitelných barev stříkáním barvu ředíme přidáním nejvýše 2 až 5 % vody, zcela výjimečně 10 % vody. U syntetických nátěrových hmot musíme před nanášením stříkáním ředit více – přidáním 15 až 25 % ředidla. U nitrocelulózových barev dokonce přidáváme 35–50 % ředidla.

Čím odmastit kov před nátěrem : 7. Čím před nátěrem odmastit kov Jako univerzální odmašťovač můžete použít odmašťovač pro lakýrnické práce (náš UNidegreaser) nebo benzínový čistič nebo líh. Pro kovy, které nejsou opatřeny nátěrem, můžete vybrat aceton nebo nitroředidlo C6000.

Jak ukončit vyšívání : Nejjednodušším způsobem je dvojí zahnutí do rubu a prošití na stroji. Velice hezké je začištění ubrusů ažurou. Ve vzdálenosti asi 2 cm od okraje vytáhneme počet nitek, odpovídající požadované šíři ažury. K této mezírce na dvakrát zahneme okraj a zastehujeme.

Čím se vyšívá

Vyšívací jehla

Tupé jehly jsou určené pro látky s pravidelnou strukturou jako je kanava. Tupými jehlami většinou vyšíváme křížkovým nebo gobelínovým stehem, jehla nepropichuje jednotlivá vlákna. Jehly s ostrou špičkou jsou určené pro klasické vyšívání např. stonkovým stehem, malování jehlou nebo pro techniku Richelieu.

Většinou se setkáte se 4, 6 nebo 8 vrstvou přízí. Pro tenké ponožky na běžné nošení se hodí 4vrstvé příze, což jsou 4 nitky sjednocené do jednoho vlákna na pletení. Na tyto se používají jehlice o šířce 2-2,5 mm. Všeobecně platí, že čím menší oka na ponožkách máte, tím trvanlivější a pevnější ponožky jsou.Výpočet spotřeby příze na svetry

Hustota vzoru Velikost
počet ok/10 cm 46 – 48 34 – 36
30-32 2875 m 2025 m
27-29 2550 m 1800 m
24-26 2275 m 1600 m

Jak vypočítat spotřebu příze : Vynásobte počet klubíček potřebných pro váš projekt na zvoleném návodu délkou příze v metrech. 2. Výsledek pak vydělte délkou v metrech náhradní příze, tou kterou jste si vybrali. Výsledek udává počet klubíček potřebných pro vaši práci.